Як правильно влаштувати підземне укриття?

Основне завдання бункера – забезпечення довгострокового перебування у ньому людей при виникненні екстрених ситуацій. Як правило, конструкція оснащається системами вентиляції, водопостачання, каналізації, а також холодильними установками. Ці опції роблять перебуванні на об’єкті максимально комфортним.

Важлива умова – встановлення герметичних дверей, які захищають підземні укриття від проникнення пилу та токсичних речовин. Також необхідно подбати про гідроізоляцію стін, щоб уникнути появи сирості у разі підняття рівня ґрунтових вод.

Правила облаштування

Щоб замовити будівництво ефективного укриття, необхідно визначитися з наступними параметрами:

  • Місткість конструкції. Від цього залежить кількість людей, які можуть одночасно перебувати на об’єкті.
  • Розмір. Оптимальним варіантом вважається бункер площею від 9 до 90 кв. м.
  • Внутрішнє облаштування. На цьому етапі клієнту необхідно визначитися з «начинкою» об’єкту. Вона залежить від тривалості перебування людей на об’єкті, це може бути кілька годин або місяців. У будь-якому разі конструкція повинна бути обладнана туалетом і системою вентиляції. Також необхідно підвести до укриття електроенергію.
  • Створення запасів. У бункері має бути достатньо продуктів з тривалим терміном зберігання (круп, макаронних виробів, консервів), чистої води і засобів гігієни.

Укриття розраховане на тривале перебування людей, тому необхідно передбачити достатню кількість посадкових місць (лавок, крісел, ліжок). Також бажано подбати про теплі речі, ковдри і пледи, а на випадок відсутності електрики – ліхтарики, батарейки, павербанки.

Сьогодні можна купити готову конструкцію із поліпропіленових сандвіч-панелей. Перевагами цього рішення є міцність матеріалу, який здатен витримувати значні навантаження, та тривалий термін експлуатації (до 50 років). Додатковий плюс – стійкість до негативного зовнішнього впливу. Поліпропілен на відміну від сталі, бетону та дерева зберігає первинні характеристики протягом тривалого часу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как подобрать автотовары?

Корисні нюанси

Проектування бункеру не обмежується облаштуванням життєво необхідних систем. Також потрібні сонячні батареї або генератор для забезпечення енергопостачання об’єкту.

Встановлення камер спостереження та датчиків руху гарантує додаткову безпеку бункеру. Ефектний психологічний хід – віртуальні вікна, які допоможуть зберегти рівновагу під час тривалого перебування у закритому приміщенні.