Site icon Новини України та світу – GLAVKOM.info

Як правильно влаштувати підземне укриття?

Табличка з написом "Місце для укриття" на будівлі ліцею № 11 в місті Новоград-Волинський (Житомирська обл.), 1 червня 2022 р. Керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко відвідав з робочою поїздкою Житомирщину та ознайомився з перебігом відбудови об’єктів цивільної інфраструктури, які постраждали внаслідок російської агресії. Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії область зазнала близько 100 бомбардувань. Понад 10 із них були здійснені по Житомирській громаді. Унаслідок російської агресії зруйновано більш як 2600 об’єктів, 87% з яких – це житловий фонд. Зокрема, пошкоджень різного ступеня зазнали 108 багатоповерхівок та понад 2200 приватних домогосподарств. Фото УНІАН

Основне завдання бункера – забезпечення довгострокового перебування у ньому людей при виникненні екстрених ситуацій. Як правило, конструкція оснащається системами вентиляції, водопостачання, каналізації, а також холодильними установками. Ці опції роблять перебуванні на об’єкті максимально комфортним.

Важлива умова – встановлення герметичних дверей, які захищають підземні укриття від проникнення пилу та токсичних речовин. Також необхідно подбати про гідроізоляцію стін, щоб уникнути появи сирості у разі підняття рівня ґрунтових вод.

Правила облаштування

Щоб замовити будівництво ефективного укриття, необхідно визначитися з наступними параметрами:

Укриття розраховане на тривале перебування людей, тому необхідно передбачити достатню кількість посадкових місць (лавок, крісел, ліжок). Також бажано подбати про теплі речі, ковдри і пледи, а на випадок відсутності електрики – ліхтарики, батарейки, павербанки.

Сьогодні можна купити готову конструкцію із поліпропіленових сандвіч-панелей. Перевагами цього рішення є міцність матеріалу, який здатен витримувати значні навантаження, та тривалий термін експлуатації (до 50 років). Додатковий плюс – стійкість до негативного зовнішнього впливу. Поліпропілен на відміну від сталі, бетону та дерева зберігає первинні характеристики протягом тривалого часу.

Корисні нюанси

Проектування бункеру не обмежується облаштуванням життєво необхідних систем. Також потрібні сонячні батареї або генератор для забезпечення енергопостачання об’єкту.

Встановлення камер спостереження та датчиків руху гарантує додаткову безпеку бункеру. Ефектний психологічний хід – віртуальні вікна, які допоможуть зберегти рівновагу під час тривалого перебування у закритому приміщенні.

Exit mobile version