Як вибрати найкращий замінник цукру для своєї дієти

Надмірне вживання солодощів і проблема зайвої ваги часто є «сусідами». Саме тому дієтологи рекомендують або зовсім відмовитися від солодкого, або суттєво обмежити його споживання. Якщо від цукру зовсім неможливо відмовитись, на допомогу приходять його замінники.

У цьому питанні важливо розрізняти саме замінники цукру та підсолоджувачі. Річ у тому, що вони мають різний вплив на організм. Цукрозамінники беруть участь у процесах обміну речовин, тобто впливають на рівень інсуліну. А ось підсолоджувачі не впливають на обмінні процеси.

Натуральні замінники

Такі речовини беруть участь в обміні речовин. Найбільш поширеною є фруктоза. Обирати її з дієтичною метою не рекомендується, оскільки калорійність у неї приблизно така сама, як у цукру. До того ж це простий вуглевод. Але весь фокус у тому, що вона набагато солодша та засвоюється повільніше. Тому, якщо її додавати зовсім трохи, то по солодкуватості буде приблизно той самий ефект, що й від цукру, а от калорійність – менше.

Замінник цукруУ цю категорію входять ще шість речовин.

  1. Ізомальтоза.
  2. Декстроза.
  3. Ксиліт.
  4. Сорбіт
  5. Еритрит
  6. Стевія.

Вони також калорійні, але абсолютно безпечні. Часто використовуються у дитячому харчуванні. Найменшу калорійність має сорбіт (наполовину меншу, ніж у цукру) та еритрит (лише 0,2 калорії на 100 грамів). Що стосується солодкуватості, то еритрит приблизно на 70% нагадує цукор.

Одним із найпопулярніших підсолоджувачів натурального походження є стевія. Калорій в ній немає, при цьому вона у 200 разів солодша за цукор. Вона відрізняється виразним трав’янистим післясмаком. З цієї причини її часто поєднують з еритритом, що пом’якшує смак трави. Тому багато хто рекомендує вибирати саме такий замінник цукру.

Синтетичні цукрозамінники

У цій категорії варто окремо виділити сукралозу. Вона має такі властивості:

  • на смак як звичайний цукор;
  • відсутність калорій;
  • солодша за цукор приблизно в 600 разів;
  • засвоюється на 15% та на 100% виводиться з організму вже через добу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сергій Самсонюк - лисий із 90-х. Рейдерські схеми

Безліч досліджень показали, що вона не має жодного негативного впливу на людський організм. Тому сукралоза повсюдно використовується у харчовій промисловості. Її можна вживати дітям та вагітним. Безпечні замінники краще купувати на сайті перевірених компаній.

Наступна поширена речовина – аспартам. Також вона зустрічається під назвою E951. Ця харчова добавка активно застосовується при виробництві різних газованих напоїв та жуйки. Недолік її в тому, що в процесі засвоєння організмом виділяється метанол. Тому до вибору такого цукрозамінника потрібно підходить обережно тим, хто має медичні протипоказання.

Підсумовуючи, можна сказати, що принципи вибору зводяться до кількох основних критеріїв: натуральність, вплив на обмінні процеси, засвоюваність, відсутність калорій.