Розчинна кава та свіжообсмажена кава: дуель смаку та якості

Як відомо, кава випускається у трьох основних «форматах»: розчинна, мелена, зернова. Усі вони, без винятку, мають великий попит. Оскільки мають різні способи приготування, смакові та ароматичні характеристики. Якщо вибирати між ними, то дуже часто постає таке питання як зручність та простота приготування.

Особливості розчинних сортів

Розчинна кава у плані зручності набагато виграшніша. Щоб її заварити, не потрібно ніякого додаткового спеціального посуду та пристосувань (турка, френч-прес, аеропрес тощо). Достатньо наявності чашки та гарячої води. Якщо використовуються стіки з різними молочними смаками, то навіть і цукор не потрібен. Суміш заливається водою – і напій вже готовий.

Розчинна кава зі смаком "Баунті" 0,5 кгЩодо якості, то розчинні варіанти кавових напоїв бувають трьох видів.

  1. Сублімований.
  2. Гранульований.
  3. Порошковий.

Найякіснішою вважається сублімована кава. Завдяки особливій технології заморожування, замочування та випарювання напій зберігає певну частину вихідних смакових та ароматичних характеристик. А ось гранульований «формат» зазвичай має більш одноманітний смак і післясмак. Але в цей час з’являється все більше продуктів від різних виробників з додаванням меленої кави. Це дозволяє максимально наблизити властивості напою до натуральних.

Кава зі свіжообсмажених зерен

Цей спосіб приготування вважається найкласичнішим. Тільки він здатний по максимуму розкрити всі переваги кави:

  • основний смак;
  • післясмак;
  • аромат.

Дуже важливим тут є той факт, що з моменту обсмажування, помелу зерна до приготування напою проходить дуже короткий термін. Річ у тому, що при сильному температурному впливі та дробленні зерна з нього виділяються ефірні олії – головне джерело смаку та аромату. Згодом вони починають випаровуватися, а з ними губляться ті властивості, за які всі ми так любимо каву.

Кава в зернах арабіка зі смаком бейлісОсь чому свіжообсмажена кава і вважається еталонною. Навіть якщо свіжомелену суміш відразу помістити у вакуумовану упаковку, то після певного часу все одно смакові відчуття вже будуть трохи менш яскравими та насиченими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Подарунок мамі на день народження

Проте смак – справа дуже індивідуальна, а кава – напій досить багатогранний. Звичайно розчинні сорти за якістю не зрівняються з натуральними, але багато хто любить їх за насиченість і міцність у поєднанні з інтенсивним ароматом.

А ось любителі більш вишуканих смаків ніколи не відмовляться від свіжообсмаженої кави й не пошкодують часу на правильне її заварювання. Для них це цілий щоденний ритуал. Адже зерна потрібно заздалегідь змолоти й не просто залити водою (хоча можна зробити і так), а ще й зварити в турці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *