Вибір стельового оздоблення – вагомий етап при ремонті житла. Так, дуже популярними є натяжні потолки – Чернівці пропонують широкий асортимент дизайнерських рішень. При облаштуванні кімнат меблями сьогодні часто надають перевагу шафам-купе під стелю, і монтаж натяжної системи у такому випадку вимагає окремої уваги.
Найбільш раціонально відразу розробляти дизайн приміщення з врахуванням наявності вбудованої шафи-купе та натяжного покриття. Це дозволить підібрати кращий колір оформлення та його фактуру – сатинова, глянцева чи матова стеля, спроєктувати освітлення, продумати максимально просте поєднання меблів та обробки перекриття при монтажі. Так, підсвічування встановлюється у попередньо зроблених у полотні отворах, і змонтувати прилади (точкові світильники, світлодіодні стрічки й т.д.) суттєво легше, коли про місцеперебування меблів відомо наперед.
Як можна поєднати натяжну систему та шафу-купе при плануванні дизайну кімнати?
Зазвичай у такій ситуації купують модель меблів, яка залишить зверху під стелею місце для кріплення багета і натягування плівки чи текстилю. Відстань між кришкою шафи та перекриттям залишається і тоді, коли система вже готова. До позитивних сторін такого підходу відносяться:
- Можливість охопити натяжною стелею всю площу перекриття. Коли має значення функція плівкової стелі захищати від затоплення, цілісність конструкції особливо важлива.
- Відсутність ризику пошкодити натягнуту плівку або тканину під час монтажних робіт.
- При необхідності покриття стелі можна буде легко замінити, чи перефарбувати текстильне полотно, адже між верхом меблів і перекриттям є достатньо вільного простору.
Інший спосіб планового поєднання − коли спершу ставиться шафа висотою до плит перекриття, й з’єднується з нею. Цей метод можна назвати ідеальним, якщо задумано розмістити у кімнаті вбудовану в ніші шафу. Короб до котрого кріпиться полотно, за таких обставин замінюється брусами.
Іноді застосовують комбінований метод. До чорнової основи кріпиться брус із дерева, а вже до нього – полотно та елемент меблювання. При цьому натяжні стелі сягають задньої стінки меблів, тобто, всередині шафи вони теж натягнені. Таким чином розв’язують питання комбінації шафи й натяжного покриття рідко, оскільки є значна вірогідність пошкодження полотна, зокрема, плівки.
Особливості встановлення натяжних стель, коли у приміщенні вже стоїть шафа
Якщо верхня частина меблів не сягає перекриття і є щілина шириною приблизно в 10 см, то перед шафою до перекриття прикріплюється брус, а до нього, своєю чергою – профілі. Вони будуть розташовуватися між шафою й дерев’яними кріпленнями. В результаті, полотно закриє бруси та майже досягне до шафи. Плюсом такого способу є те, що тканина чи ПВХ-плівка не будуть стикатися з кришкою шафи. Переважно у такому разі вибирають однорівневу стелю, або ж фігурні елементи не розміщують над шафою, знаходячи їм місце на решті площі стелі.
Коли в кімнаті є шафа-купе висотою до стелі, це також не стане перепоною для монтажу натяжної системи. У такому разі верхня частина меблів піддається деяким видозмінам. Направну прикріплюють до бруса, а не до частин шафи з більш крихких матеріалів. Щоб прикрити сам брус, використовують фальш панель, а після цього до отриманої конструкції закріплюють багет, який і слугуватиме основою для встановлення полотна.