Види радіаторів опалення

Як правильно вибрати радіатори опалення, на які параметри та характеристики звернути першочергову увагу, як розрахувати необхідну кількість секцій – з усім цим необхідно визначитися перед покупкою та встановленням нових радіаторів. У цій статті ми розглянемо основні різновиди радіаторів їх властивості та особливості.
Виділяють такі види радіаторів опалення:

  • алюмінієві;
  • біметалічні;
  • сталеві;
  • чавунні.

Переваги та недоліки кожного з перерахованих вище видів розглядаємо окремо.

Алюмінієві радіатори

Алюмінієві радіатори найкраще розкуповуються на ринку, тому що алюміній має високу тепловіддачу (коефіцієнт теплопровідності 220) та легкість (одна секція важить близько 1 кг без води), їх дуже просто транспортувати та встановлювати. До того ж такі батареї відрізняються привабливим зовнішнім виглядом та легкістю догляду.

На їхнє виготовлення йде не чистий алюміній, а його сплав. Стандартними варіантами є міжцентрова відстань 350 та 500 мм, але у продажу є й інші моделі: 200, 250 мм тощо.

Від довжини алюмінієвого радіатора залежить його потужність. Тому, набравши необхідну кількість секцій, можна оптимально опалити конкретне приміщення.

Алюмінієві радіатори схильні до корозії. Така залежність посилюється за наявності у системі опалення інших металів, що утворюють гальванічні пари. Тому алюмінієві радіатори не можна залишати із закритими кранами у заповненій водою системі надовго.

Біметалеві радіатори

На вигляд такі радіатори важко відрізнити від радіаторів, виготовлених з алюмінію. Але найголовніше саме те, що міститься всередині таких радіаторів. Всередині корпусу з алюмінію інтегровано міцну металеву начинку. Завдяки даним конструктивним особливостям, тут поєднується невелика вага алюмінію та міцність сталевого матеріалу.

Переваги біметалевих радіаторів опалення:

  • Біметалеві радіатори характеризуються високою тепловіддачею. У середньому одна секція має потужність 170-194 Вт (для радіаторів з шириною 80мм та міжосьовою відстанню 500мм).
  • Біметалічні радіатори можуть монтуватися в будь-якій системі опалення (автономної, центральної, із пластиковими або зі сталевими трубами)
  • Прилади опалення можуть мати будь-які геометричні розміри, що дозволяє підбирати їх до будь-якого дизайну інтер’єру та встановлювати навіть в обмеженому просторі.
  • Біметалеві радіатори довговічні. Монолітні прилади опалення розраховані на термін експлуатації щонайменше 25 років
  • Біметалеві радіатори мають низьку теплову інерцію, що дозволяє використовувати їх у регульованих системах опалення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Инновационные приборы для ухода за кожей: Путь к совершенству красоты

Єдиним недоліком біметалічних монолітних радіаторів опалення є їхня порівняно висока вартість.

Сталеві радіатори

Сталевий радіатор є панель з двох зварених між собою в декількох місцях сталевих листів. Ділянки точкового зварювання поділяють простір радіатора і утворюють канали, якими рухається теплоносій. Сталевий радіатор може складатися з кількох панелей. Листи, з яких зроблена панель, зазвичай не рівні, а рельєфні, западини вказують на місця, де панелі зварені між собою.

Переваги сталевих радіаторів:

  • Простота конструкції радіаторів забезпечує досить тривалий ресурс роботи. При цьому якісні сталеві опалювальні пристрої виготовляються із досить товстої (1,2 – 1,5 мм) сталі, що також позитивно позначається на їх міцності.
  • Різні варіанти конструкції значно полегшують монтаж радіаторів своїми руками.
  • Також перевагою сталевих радіаторів є їх дизайн: такий пристрій не тільки обігріватиме вашу квартиру, але й прикрашатиме її.

Недоліки:

  • Головний недолік сталевих радіаторів – можливість корозії матеріалу. Тому намагаються не розташовувати такі радіатори у ванних кімнатах. Теплоносій повинен повністю заповнювати радіатор навіть у літню пору (у холодному вигляді), тому що при попаданні в сталевий радіатор повітря ризик початку корозійних процесів сильно зростає.
  • Зварні шви сталевих радіаторів (це в першу чергу стосується пристроїв панельного типу) дуже чутливі до гідроударів. При опресуванні системи такий радіатор може деформуватися або навіть луснути.
  • Лакофарбове покриття деяких радіаторів також не відрізняється стійкістю, тому через кілька років експлуатації не дуже якісна батарея може почати лущитися.

Чавунні радіатори:

Чавунні радіатори – це класика водяного опалення. Вони пройшли випробування часом і, хоча нині вважаються застарілими моделями, досі використовуються у більшості квартир та будинків. Виготовлення радіатора дуже трудомісткий процес. Він проходить шляхом лиття з чавунного металу окремих секцій, в подальшому з’єднуються особливими прокладками, що забезпечують герметичність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как выбрать бетономешалку в Украине недорого в Компании Стройтехник

Зараз можна придбати чавунні радіатори із естетичним зовнішнім виглядом.

Переваги чавунних радіаторів:

  • Висока інерційність. Полягає в тому, що радіатор необхідно тривалий час для охолодження, а також тривалий час для нагрівання.
  • Значна корозійна стійкість.
  • Тривалий термін експлуатації. Чавунний радіатор при своєчасному обслуговуванні може прослужити до 60 років.
  • Невеликий гідравлічний опір.
  • Широкий переріз каналів. Хороша циркуляція теплоносія у радіаторі відбувається навіть за наявності в ньому незначних відкладень.

Недоліки:

  • Істотна маса радіатора та великі габарити.
  • Тривале обігрів приміщення.
  • Важкодоступний міжсекційний простір. Дуже проблематично пофарбувати радіатор, а також зробити його чищення від пилу (для радіаторів старого типу).
  • Непоказний зовнішній вигляд. Але якщо вибрати дизайнерський виріб, то Ви втратите цей недолік.

Розрахунок секцій радіаторів за площею приміщення

Розрахунок числа секцій радіаторів опалення для типового будинку ведеться з площі кімнат. Площу кімнати в будинку типової забудови обчислюють, помноживши довжину кімнати на її ширину. Для обігріву 1 квадратного метра потрібно 100 Вт потужності опалювального приладу, щоб обчислити загальну потужність, необхідно помножити отриману площу на 100 Вт. Отримане значення означає загальну потужність опалювального приладу. У документації на радіатор зазвичай вказано теплову потужність однієї секції. Щоб визначити кількість секцій, потрібно розділити загальну потужність на це значення та округлити результат у велику сторону.

Приклад розрахунку:

Кімната шириною 3,5 метра і довжиною 4 метри, зі звичайною висотою стель. Потужність однієї секції радіатора – 160 Вт. Потрібно знайти кількість секцій.

  1. Визначаємо площу кімнати, помноживши її довжину на ширину: 3,5 4 = 14 м2.
  2. Знаходимо загальну потужність опалювальних приладів 14 100 = 1400 Вт.
  3. Знаходимо кількість секцій: 1400/160 = 8,75. Округлюємо у бік більшого значення та отримуємо 9 секцій.