Журналісти розповіли, як “Петро Великий” заробляє мільйони на померлих від коронавірусу – розслідування

Пандемія Covid-19 створила для окремих гравців на ринку ритуальних послуг можливості отримання надприбутків – вони підняли ціни, особливо в Києві, де монополістом є компанія “Петро Великий” Алли Ландар.

Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.

Навесні 2020 волонтер, керівник Першого добровольчого мобільного госпіталю імені М. Пирогова Геннадій Друзенко заявив, що “з померлими від коронавіруса в Києві з початку епідемії монопольно працювала переважно одна ритуальна служба – “Петро Великий”.

“У київському крематорії приймають померлих від COVID тільки з катафалків компанії “Петро Великий”. Навіть при наявності всіх необхідних документів іншим транспортом в останню путь на Байкове не приймуть”, – розповів він.

Житель Києва Ігор Вацковський заявляв, що “Петро Великий” “запросило за транспортування тіла в крематорій і супутні послуги непідйомну для сім’ї суму” – 23 тисячі 950 гривень.

“Сім’я спробувала знайти іншу фірму ритуальних послуг, яка за більш лояльний прайс змогла б транспортувати тіло, але з’ясувалося, що в столичному крематорії приймають катафалки тільки від “Петра Великого”, – йдеться в матеріалі видання “Компромат”.

Пізніше агентство Ландар знизило ціни і спростувало звинувачення. Проти волонтера Друзенко було розгорнуто інформаційну кампанію, справа дійшла до погроз.

Як з’ясувало видання Aspi.News, у Василькові “головний лікар (місцевої лікарні) наполягала, щоб померлого з підозрою на коронавірус поховала приватна ритуальна фірма “Петро Великий”.

“Родичам фірма виставила рахунок в майже 25 000 гривень, нібито за використання захисних костюмів”, – йдеться в матеріалі.

За даними членів Громадської ради при КМДА Євгена Шкулія і Сергій Троценка, “єдина фірма, яка орендує приміщення під магазини по реалізації похоронних товарів і послуг у всіх моргах і інших медичних установах, де є патологоанатомічні відділення. Також підприємство орендує приміщення в лікарнях під закладихарчування”, пише “День”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Медведчук сливает имение

“Тут простежується корупційна складова. Як може одна фірма перебувати у всіх моргах?” – каже Євген Шкулій.

“Петро Великий” вийшов на ринок в 1994 і відразу отримав особливий доступ до моргів. З 2016 АМКУ почав розслідування за фактом порушення конкурентного законодавства компанією “Петро Великий”, проте воно ні до чого не привело.

Ситуація навколо поховання COVID-пацієнтів в Києві може бути маніпуляцією і зловживанням службовим становищем керівників медустанов і профільних чиновників, з метою створити агентству Алли Ландар спеціальні умови, кажуть журналісти. За оцінками експертів, реальна вартість таких похоронних послуг в Києві може коливатися від 7 до 8 тис грн. У цю суму вже закладена і прибуток ритуальних агентств.

Виходить, що якщо компанія “Петро Великий” бере з клієнтів від 23 тисяч грн, з кожного поховання Алла Ландар може отримувати близько 15 тисяч надприбутків… Таким чином, за час пандемії Алла Ландар та її “партнери” могли покласти собі в кишеню порядку 75 млн грн.

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.