Види вантажних перевезень. Що потрібно знати

Існує чотири види транспортного перевезення, що використовуються для переміщення споживчих товарів у міжнародній торгівлі: морський (водний), автомобільний, залізничний та повітряний. Використання певного виду транспорту зумовлене різноманітною важливістю ряду факторів:

  • Вартість (плата перевізника за транспортування вантажу)
  • Швидкість (очікуваний час для виконання або терміновість відправлення)
  • Безпека (Ймовірність крадіжки або пошкодження)
  • Місткість (обсяг вантажу, який можна доставити)
  • Гнучкість (доступність послуги та можливість налаштування часу доставки)
  • Вплив на навколишнє середовище (чи транспортування здійснюється найбільш екологічно чистим способом)

Розглянемо кожен із способів транспортного перевезення.

Ми рекомендуємо надійного перевізника якиз здійснює внутрішні та міжнародні перевезення – Групу компаній Неоліт Логістикс https://neolit.ua/ua/

Автомобільні вантажні перевезення

Автомобільні вантажні перевезення є одним із двох доступних видів наземного транспорту і являє собою переміщення вантажу автовантажівкою. У міжнародній торгівлі це найчастіше передбачає використання “кабоверів” – великих вантажівок. Ці вантажівки сконструйовані для перевезення контейнерів, встановлених на шасі. При правильному управлінні та торгових потоках це можливо, далекобійник може доставити повний контейнер і повернутися з іншим.

Виключне використання наземного транспорту для міжнародних перевезень вантажів є привабливим, якщо розмір вантажу становить вантажівку або менше, якщо товар переміщується між країнами, розташованими в одному регіоні чи півкулі, і відстань, яку вантаж переміщує, не є непосильний. Це може забезпечити максимально ефективне переміщення вантажу, оскільки вантаж може переміщатися від точки до точки без перевантаження на інше транспортне засіб.

Автомобільні вантажні перевезення є найбільш гнучким видом транспорту, оскільки доставка до стаціонарних терміналів не потрібна. Це єдиний вид міжнародного транспорту, який пропонує обслуговування від дверей до дверей без зміни місця розташування вантажу. З точки зору навколишнього середовища автомобільні вантажні перевезення не є екологічно чистими та поступаються лише авіаперевезенням за кількістю викидів вуглецю на тонно-милю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Coffee Lover – сучасна ростерія на ВДНГ

Що є

 

Швидкість, гнучкість

Чого нема
Вартість, місткість, безпека, навколишнє середовище


Залізничний наземний транспорт 

Залізничний транспорт, подібний до автомобільного вантажу, можливий, коли вантаж переміщується між країнами, розташованими в одному регіоні чи півкулі. Залізничний транспорт дозволяє перевозити більші обсяги вантажів з більшою швидкістю, на більші відстані, з більшою безпекою, з нижчою ціною та меншим впливом на навколишнє середовище. Залізничні вантажі не такі гнучкі, як автомобільні, тому їх потрібно доставляти та забирати з фіксованих терміналів. Транспорт обмежений фіксованими маршрутами. Його часто використовують як частину інтермодального переміщення вантажів.

 

Що є
Вартість, швидкість, ємність, навколишнє середовище, безпека

 

Чого нема
Гнучкість


Водний транспорт

Споживчі товари традиційно перевозяться контейнеровозом. Прийняття транспортних контейнерів знизило витрати на обробку морських вантажів на 98,5% і заклало основу для того ступеня глобалізації, який існує для споживчих товарів масового ринку сьогодні. Не дивно, що 95% усіх міжнародних вантажів за обсягом переміщується океанськими суднами.

Морські перевезення мають ряд переваг. Його можна використовувати для переміщення як великих, так і малих об’ємів вантажів. Менші обсяги для кількох вантажовідправників консолідуються в контейнери за допомогою транспортно-експедиторських служб. Більші партії відправляються в контейнерах, що перевозять товари лише одного імпортера. Контейнери відрізняються за розміром.

Це найрентабельніший спосіб доставки та найменший вплив на навколишнє середовище. І навпаки, він має довший час у дорозі, обмежується фіксованими маршрутами та вимагає розширеної обробки та інфраструктури.

Що є

 

Вартість, місткість, безпека, навколишнє середовище
Чого нема

 

Швидкість, гнучкість

 

Повітряний транспорт 

Переміщення вантажів літаками відоме своєю швидкістю, вартістю та обмеженнями місткості. З цієї причини він найкраще підходить для високовартісної продукції з невеликими обсягами та/або швидкопсувних продуктів, які потребують термінової доставки в терміни. Вантажі переміщуються як пасажирськими, так і вантажними літаками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Все про стільницю для кухні Керагласс

Оплата базується на розрахунку фактичної ваги та габаритної (об’ємної) ваги. Комісії, виставлені вантажовідправнику, базуватимуться на розрахунку, який забезпечує більший дохід. Це перешкоджає пересиланню маловагових громіздких речей. Транспорт здійснюється між фіксованими точками, і цей вид транспортування має найвищий вплив на навколишнє середовище на тонно-милю.

Що є

 

Швидкість, безпека
Чого нема

 

Вартість, місткість, гнучкість, екологічність

 

Мультимодальний або інтермодальний

Інтермодальний означає, що один постачальник послуг координує переміщення вантажів кількома видами транспорту за одним «наскрізним коносаментом». Як згадувалося раніше, автомобільні вантажні перевезення є єдиним видом транспорту, який справді може функціонувати ізольовано. Переміщення залізницею, водою або повітрям вимагає доставки до стаціонарних терміналів, де вантаж завантажується для транспортування. Ці перевезення не вважаються інтермодальними, якщо координуються різними сторонами.

Океанські перевізники та транспортно-експедиційні служби можуть координувати доставку вантажів від дверей до дверей, переміщуючи вантаж між автоперевізниками, суднами, залізницею тощо. Інтермодальні вантажні перевезення можна побачити в різних послугах «наземного мосту», координованих океанськими перевізниками. У цих випадках океанські перевізники доставлятимуть вантажі до певного порту, а потім координуватимуть рух контейнерів усередині країни, або автомобільним транспортом, або, якщо це дозволяє інфраструктура, залізничним транспортом.

І навпаки, вони заберуть товар у внутрішній точці та доставлять контейнер для експорту в певний порт. Це дуже поширене явище, коли вантажі потрібно перемістити до або з віддалених внутрішніх пунктів. Однак мультимодальні послуги можуть бути обмеженими або взагалі недоступними в слаборозвинутих країнах і країнах, що не мають виходу до моря.