З чого розпочати ремонт: покрокова інструкція

Найскладніше почати. Щоб пережити ремонт з найменшими втратами часу, сил та грошей, важливо знати, що і в якій послідовності робити

Розбираємось, як провести ремонт квартир в новобудовах, або в квартирі в якій ви вже живете протягом довгого часу. Це важливо особливо якщо раніше ви цього не робили. Чи варто наймати дизайнера та які питання з ним обговорювати.

  • Визначаємось з типом ремонту
  • Обираємо дизайн інтер’єру
  • Хто робитиме ремонт
  • Вибір необхідних матеріалів
  • Прогноз бюджету на ремонт
  • План ремонту кімнат
  • Послідовність робіт під час ремонту

Визначаємось з типом ремонту

Необхідно оцінити стан приміщення та свої можливості. У багатьох випадках у старих квартирах роблять капітальний ремонт квартир під ключ із заміною електропроводки та вікон, але нерідко обмежуються новими вікнами, дверима та вирівнюванням стін. Іноді достатньо провести косметичні роботи: зробити циклювання паркету або постелити новий ковролін, зняти шпалери та пофарбувати стіни.

Капітальний ремонт включає:

  • демонтажні роботи;
  • перепланування та зведення перегородок;
  • монтаж стелі;
  • стяжку підлоги, оздоблення стелі та стін;
  • детальний обмірювання кімнат.

Якщо вам складно оцінити обсяг ремонту та необхідні дії самостійно, зверніться до фахівця. Необов’язково замовляти дизайн-проект; підібрати стиль та наповнення інтер’єру ви можете самостійно. Але якщо недопрацьовані основні параметри, то не виключена ситуація, коли новий косметичний ремонт буде зіпсований через щілини у старих вікнах або протікання в трубах. Від кількості робіт залежить тривалість, складність та витрати на майбутній ремонт квартир у нових будинках. Останнім варто приділити особливу увагу: чим більше планів, тим більше грошей доведеться вкласти у їхню реалізацію.

Як продати успадковану нерухомість: документи, податки, нюанси

Обираємо дизайн інтер’єру

За допомогою косметичного ремонту можна повністю змінити квартиру. Якщо бюджет обмежений та професійний дизайнер не входить у ваші плани, потренуйте «нагляд». Це краще робити, збираючи приклади на інтер’єрних сайтах. Подумайте, що вам подобається: яскраві кольори або стриманий мінімалізм , а може, цегляні стіни будинку ідеальні для створення лофта або ви хочете наблизити дизайн до затишного бохо-шику . Збережіть вибрані фотографії в окремій папці на комп’ютері або телефоні, виділіть характерні риси вибраних прикладів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Что такое подшипник ступицы?

Дизайнери рекомендують орієнтуватися на інтер’єри, створені в схожих умовах: звертайте увагу на розміри кімнат та їх функціонал, розташування вікон. Враховуйте архітектуру простору — у сучасному будинку немає сенсу робити ліпнину та барельєфи, але ці деталі можна обіграти, якщо вони вже є. Якщо у квартирі проживає кілька людей, погодьте з ними вибрані стилі, щоб у відремонтованій квартирі було комфортно всім.

Можна скористатися спеціальними додатками та онлайн-сервісами з дизайну квартири, щоб підібрати правильні поєднання та подальше розташування меблів. Вивчіть тренди та антитренди : у цих списках часто можна підглянути інноваційні ідеї, які вам сподобаються.

Дизайн-проект квартири: як створити інтер’єри та приступити до ремонту

Хто робитиме ремонт у квартирі?

Багато завдань можна виконати самостійно, але якщо у вас немає досвіду, краще доручити складні процеси фахівцям. Зрештою це дозволить заощадити на переробці та усуненні недоліків. Вам не доведеться самостійно купувати матеріали, дороге обладнання та інструменти. До того ж робота професійної бригади – велика гарантія того, що на новій стелі не з’являться тріщини через недотримання правил та технологій фарбування, а свіжа плитка кахель у ванній кімнаті залишиться цілою.

Фахівцям краще довірити встановлення дверей та вікон, стяжку підлоги, роботи з електрики та сантехніки. Пофарбувати стіни та розставити меблі ви можете самостійно – це питання бажання, сил та часу.

Вибір необхідних матеріалів

Коли визначитеся з дизайном та наповненням, можна переходити до розрахунків та створення списку необхідних будівельних матеріалів та розхідників. Найкраще закуповувати їх із невеликим запасом. Так, якщо частина шпалер буде зіпсована при невдалій поклейці, ви можете замінити її із запасного рулону. До того ж у магазині може не залишитися обраної плитки, а півметра плінтуса доведеться шукати та замовляти з переплатами — оптова закупівля завжди коштує дешевше. Якщо складно зробити розрахунки самостійно, зверніться до професіоналів. Багато компаній надають послугу з розподілу бюджету та закупівлі всього необхідного для ремонту, навіть якщо робити її ви вирішили самостійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Квартирний переїзд: як це працює

Крім будівельних матеріалів та меблів, постарайтеся включити до списку дрібниць та деталей: світильники, додаткові полиці, килими та елементи декору.

Прогноз бюджету на ремонт

Кошторис знадобиться ще на етапі планування ремонту. Ви можете використовувати онлайн-калькулятори, збирати кошик в інтернет-магазинах та орієнтуватися на поради вашого дизайнера. Щоб зробити правильні розрахунки потрібно знати точні параметри приміщення: метраж, висоту стін, розташування вікон і дверей. Кошторис може зробити підрядник, але ви в будь-якому випадку повинні надати йому обмірний план і погодити конкретні побажання щодо майбутнього ремонту. Обов’язково озвучте, а краще зафіксуйте документально види робіт, технології, категорії будматеріалів, терміни виконання та бажані витрати.

Бажання заощадити зрозуміло і зрозуміло, але постарайтеся звертатися до професіоналів, коли йдеться про безпеку. Ці ремонтні роботи краще довірити фахівцям:

  • заміна електропроводки;
  • водопровід та сантехніка;
  • встановлення вікон та дверей;
  • натяжні стелі ;
  • складні висококваліфіковані роботи (наприклад, вирівнювання та штукатурка стін під фарбування).

У середньому капітальний ремонт обійдеться вдвічі дорожче за косметичний. Але це довгострокове вкладення у комфорт та безпеку мешканців, і на ньому не варто економити.

План ремонту кімнат

Після розробки дизайн-проекту та купівлі матеріалів можна приступати безпосередньо до робіт. У плані ремонту повинні бути відображені всі вимірювання, планування, розташування розеток, вимикачів та освітлення. Найкраще починати роботи з найскладніших і найбрудніших: заміни вікон, труб, монтажу підвіконь. У процесі чорнового ремонту утворюється багато пилу, тому він несумісний, наприклад, з підфарбуванням стін у сусідній кімнаті. Часто починають із перепланування та зведення стін, а після укладання плитки у ванній кімнаті переходять до кухні. Якщо ви залишаєтеся жити в квартирі під час ремонту, подбайте про те, щоб бруд та сміття не розносилися по всіх кімнатах. Обов’язково упаковуйте речі та переносіть їх на зберігання з кімнати, де проводяться роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как разнообразить сексуальную жизнь

Послідовність робіт під час ремонту

Намагайтеся дотримуватися наміченого плану робіт; покрокова інструкція допоможе не прогаяти важливі моменти:

  1. Зробіть обмір квартири. Докладний план дозволить грамотно розподілити бюджет, розрахувати час робіт та їх трудомісткість.
  2. Виконайте демонтаж. Якщо планується перепланування, то знести та звести стіни – перше, що потрібно зробити в процесі ремонту.
  3. Проведіть електрику. Крім розташування розеток, не забудьте про необхідність прокладання кабелю для ТБ та підключення інтернету.
  4. Замініть або прокладіть труби для пральної машинки, каналізації та опалення.
  5. Встановіть вікна та вхідні двері. Не знімайте плівку з них до закінчення брудних ремонтних робіт.
  6. Зробіть стелю та стіни. Актуально, якщо поверхні вимагають вирівнювання. Натяжні стелі роблять на завершальному етапі ремонту.
  7. Виконайте стяжку підлоги. Зверніть увагу, що цементно-піщана стяжка схоплюється протягом доби, а укладати на неї покриття можна не раніше ніж через два тижні. У цьому пункті можна розглянути укладання теплої підлоги.
  8. Проведіть роботи у санвузлі. Плитка укладається після встановлення ванни, щоб можна було зробити ідеальні стики.
  9. Заберіть будівельне сміття після завершення чорнових робіт.
  10. Приступіть з чистової обробки стелі та стін (шпалери, панелі, фарбування). Біля готових стін встановлюють радіатори.
  11. Встановіть сантехніку, крім ванни (змішувачі, унітаз, раковина).
  12. Покладіть плінтуси.
  13. Поставте міжкімнатні двері.
  14. Встановіть кухонний гарнітур та підключіть побутову техніку.
  15. На завершальних етапах монтуються карнизи, встановлюються зовнішні вимикачі та розетки, освітлювальні прилади.
  16. Проведіть генеральне прибирання квартири, розставте меблі, повісьте штори, постільте килими та текстиль.