Зонування натяжними стелями – популярний метод, який допомагає візуально розділити простір і, разом з тим, залишити інтер’єр не перевантаженим. Замовити їх можна в компанії BRITON − натяжні стелі в каталозі на сайті представлені у широкому асортименті. Так, якщо великі за площею квартири студії та кімнати можна розділити з допомогою фізичних перегородок у вигляді міжкімнатних стін, декоративних арок та колон й т.д., то для малогабаритного простору ці підходи не будуть доречними. Під час ремонту невеликих приміщень важливий кожен квадратний метр, а подібні елементи займуть цінне місце. Саме тому дизайнери рекомендують надати перевагу у цій ситуації оптичному зонуванню з використанням правильно підібраного оздоблення стелі й стін, які з нею будуть гармоніювати. Щоб вибрати вдалий для такої мети дизайн стельового покриття, необхідно ретельно продумати проєкт в цілому та кожен елемент натяжної системи.
Яким чином натяжні стелі можуть бути використані для поділу приміщення на функціональні зони: вибір дизайнів
Хорошими рішеннями стануть:
- Однорівневі покриття с полотнами різних кольорів та фактур. Вони щонайкраще вписуються у приміщення невеликої висоти. Глянцева стеля допоможе оптично «підняти» перекриття й додасть нотки розкоші зоні вітальні, а матова ділянка налаштує на спокійний лад над спальною зоною. Яскраві тони добираються для зони відпочинку або дитячої, а пастельні – для робочого куточка або місця, де мешканці житла розслабляються після насичених буднів.
- Багаторівневі стелі. Їх можна використати, коли збереження висоти кімнати не є ключовим завданням. Зазвичай з матеріалів підбирається ПВХ плівка, яка достатньо еластична для створення різноманітних форм. З кількома рівнями можна повністю реалізувати свої дизайнерські задуми, поєднуючи матові, глянцеві та сатинові фактури, встановлюючи додаткові елементи з гіпсокартону. Так, до прикладу, коли потрібно підкреслити зону відпочинку у загальній кімнаті, один із ярусів може повторювати за формою конфігурацію дивана та бути подібним за забарвленням.
- Поверхні з фотодруком. Досить розташувати малюнок над обраною зоною, щоб привернути до неї увагу. Має велике значення, щоб колірна палітра, застосована для фотодруку, була співзвучною за відтінками меблів, помітних предметів інтер’єру, оздобленні стін. Перевагою фотодруку є і те, що зображення можуть наноситись на полотна як в одноярусних, так і в багаторівневих конструкціях.
Крім надрукованих зображень, цікавим підходом стануть різьблені стелі. При їх монтажі в єдиному просторі об’єднуються два різні кольори та/або фактури. Перфорація може повторювати форму головних предметів, які є в облаштуванні певної зони приміщення.
Як допоможе для такого завдання грамотне планування освітлення стелі?
У різних частинах приміщення потрібне освітлення відповідного рівня яскравості. Так, над робочими зонами слід організувати яскравіше підсвічування, а в зоні для відпочинку – м’яке розсіяне світло. Самі освітлювальні прилади, встановлені у стелю, можуть слугувати засобом для зонування простору. Так, наприклад, натяжна конструкція на кухні з точковими світильниками над обіднім столом відмежує робочу частину кімнати від тої, що призначена для споживання страв у сімейному колі.
Також можна використовувати різноманітні освітлювальні системи. Це можуть бути світлові лінії, розташовані над тою чи іншою частиною кімнати, світлодіодні стрічки й т.д.