Термінологія «Безпека даних» стосується заходів захисту даних від несанкціонованого доступу та пошкодження даних протягом життєвого циклу даних. Сьогодні безпека даних є важливим аспектом ІТ-компаній будь-якого розміру та типу. У процесі вони розгортають рішення безпеки даних, які включають токенізацію, шифрування даних і методи керування ключами, які захищають дані.
Дані є важливим активом для будь-якої організації, тому важливо захистити їх від онлайн-злочинців. Організації по всьому світу вкладають значні кошти в інформаційні технології (ІТ), щоб розгорнути найкращі можливості кіберзахисту.
В основному організації зосереджені на захисті трьох загальних елементів, а саме людей, процесів і технологій. Це внутрішньо захищає інтелектуальний капітал, критичну інфраструктуру, інформацію про клієнтів, бренд і багато іншого. Безпека даних важлива не лише для організацій. Захист даних починає діяти на персональних комп’ютерах, планшетах і мобільних пристроях, які можуть стати наступною ціллю кіберзлочинців.
Зазвичай зловмисники атакують віддалені пристрої, які з’єднуються з організацією, щоб перехопити конфіденційну інформацію. От тут, якраз, захист кінцевої точки, безпека кінцевої точки вступає в дію, вона допомагає захистити та підтримувати пристрої, що підключаються до мережі.
Очікується, що кількість витоків даних і кібератак з часом збільшиться в міру розширення комп’ютерних мереж. Важливо мати правильні рішення безпеки даних, щоб протистояти складним загрозам.
Види безпеки даних та їх значення
Програмне забезпечення безпеки даних захищає комп’ютер/мережу від онлайн-загроз під час підключення до Інтернету. Програмне забезпечення для захисту даних може також захищати інші області, наприклад програми або операційну систему. Мета захисту полягає в тому, щоб визнати правила та дії, які застосовуються проти поразок щодо безпеки в Інтернеті. Існує кілька типів безпеки, і вони:
- Безпека мережевого рівня. Криптографічні методи також захищають TCP/IP (Інтернет-протокол) разом з іншими Інтернет-протоколами, розробленими для захисту електронної пошти в Інтернеті. Технології включають SSL і TLS для трафіку веб-сайту, PGP для електронної пошти та безпеки мережі, що підтримується IPSec.
- Протокол IPSec. Протокол IPSec спочатку був розроблений для захисту за допомогою TCP/IP. Він був розроблений IETF і забезпечує безпеку та перевірку за допомогою методу криптографії, дані змінюються за допомогою методів безпеки. Двома основними аспектами модифікації, які формують причини для IPSec, є заголовок автентифікації (AH) і інкапсуляція корисного навантаження безпеки (ESP).
- Безпека електронної пошти. Захисні заходи, які застосовуються для захисту доступу та вмісту облікового запису або служби електронної пошти, називаються безпекою електронної пошти. По суті, електронна пошта складається, зберігається та доставляється за допомогою кількох покрокових процедур, які починаються зі структури повідомлення. Постачальник послуг впроваджує програмне забезпечення безпеки електронної пошти для захисту облікових записів електронної пошти та даних передплатників від хакерів.
- Безпека даних та безпека системи в цілому. Безпека даних стосується зусиль, які вживає організація, щоб гарантувати, що збережена інформація не буде навмисно доступна чи випадково видалена чи змінена, маніпульована чи іншим чином зловживана для незаконного заробляння грошей. Безпека системи тісно пов’язана з безпекою даних. Безпека системи захищає все, що організація хоче забезпечити у своїх мережах і ресурсах. Простіше кажучи, безпека даних призначена для захисту інформації, а безпека системи захищає інформацію, що містить пристрої та мережу.
Давайте швидко розглянемо деякі поширені методи кібератак. Дізнайтеся, як ваша організація може зменшити ці ризики.
- Backdoor Attack – Не всі комп’ютерні мережі безпечні, як здається. Іноді програмісти залишають відкритими коди, які дають зловмисникам повний доступ до мережі. Власне, кіберзлочинці шукають такі експлойти і використовують слабкі місця. Завжди уважно перевіряйте код будь-якого спеціального програмного забезпечення, яке використовується у вашій організації, і переконайтеся, що постачальники програмного забезпечення як послуги та платформи як послуги не вразливі до таких атак.
- DDoS Атака – Замість того, щоб проникнути в комп’ютерну мережу, щоб викрасти цінні дані, зловмисники можуть спробувати опанувати мережу, завантажуючи її великою кількістю запитів на обслуговування, уповільнюючи доступ і залежні від мережі операції до сканування. Звичайну атаку типу «відмова в обслуговуванні» можна зупинити, заблокувавши IP-адресу зловмисника. Однак більш складний тип атаки, розподілену атаку з відмовою в обслуговуванні (DDoS), важко втримати, оскільки вона включає численні IP-адреси. Але сьогодні багато постачальників пропонують рішення, які зменшують наслідки DDoS-атак.
- Атака з прямим доступом – Люди, які мають доступ до фізичних активів у вашій організації, легко отримають доступ до вашої найбільш конфіденційної інформації. Шахраї, які відчайдушно хочуть отримати дані, можуть легко викрасти жорсткі диски, флеш-накопичувачі та ноутбуки або проникнути у ваш офіс і скопіювати потрібну їм інформацію. Таким чином, безпечніше підвищити безпеку шляхом навчання співробітників і шифрування інформації.
- Атака зловмисним програмним забезпеченням – атаки зловмисного програмного забезпечення дуже поширені в наші дні. Зловмисник отримує доступ до комп’ютерної мережі, а потім безслідно шифрує всі цінні дані. Щоб отримати доступ до ваших даних, вам потрібно отримати ключ шифрування та заплатити викуп. Платежі здійснюються через біткоїни, і є ймовірність того, що ціна викупу з часом зросте. Шкідливі програми проникають у вашу систему або мережу через вірус або хробака, тому вчить співробітників про онлайн-загрозу натискання підозрілих посилань або відкриття невідомих вкладень.
Що можна рекомендувати сьогодні для захисту від атак?
Зрозуміло, що сьогодні на ринку рішень для інформаційного захисту існує дуже багато. Проте значно звузити колу пошуку потрібного саме вам програмного забезпечення можливо. Про що йде мова. В останні роки експерти з кіберзахисту все більше рекомендують рішення, створені на базі «технології нульової довіри», ідея розроблена та використовується у власних розробках під назвою ZeroDwell компанією Xcitium (до ребрендінгу більш відома як Comodo Security). Нульова довіра – це тип антивірусної політики довіри, яка вважає будь-який файл і будь-яку програму потенційно небезпечною.
Як це працює у рішеннях Xcitium?
Рішення Xcitium – це розширені рішення для захисту кінцевих точок, які мають на меті забезпечити повну безпеку корпоративних мереж і кінцевих точок від усіх видів кіберзагроз, включаючи відоме зловмисне програмне забезпечення, невідомі файли (шкідливе програмне забезпечення нульового дня) і розширені постійні атаки (APT) із справжньою забороною (та недовірою) за замовчуванням. Рішення об’єднують в кожному продукті кілька технологій, таких як машинне навчання, аналіз поведінки, стримування, EDR і MDR.
Як вже було сказано вище, однією з ключових особливостей Xcitium є технологія ZeroDwell, яка використовує віртуалізацію API на рівні ядра для ізоляції невідомих файлів і програм і запобігання їх доступу до критично важливих систем, які можуть завдати шкоди. Це дозволяє користувачам продовжувати роботу без перерви, поки невідомі файли аналізуються в хмарі Xcitium Verdict Cloud і Threat Intelligence. Ця функція також дозволяє Xcitium запобігати до 450 000 невідомих атак щодня , що дає перевагу перед конкурентами. До речі, на сайті Xcitium є радар атак по всьому світу – Threat Map, який надає інформацію в режимі реального часу. Подивіться – картина дійсно вражає!
Іншою особливістю Xcitium є його хмарна платформа , яка забезпечує безперебійне агрегування та операціоналізацію інтелектуальних даних із різних джерел, включаючи телеметрію з власної платформи AEP Xcitium. Ця платформа також надає можливості виявлення, запобігання, видимості та реагування, які можуть успішно боротися навіть із найстійкішими зловмисниками. Крім того, одноагентна архітектура цієї платформи спрощує її розгортання та керування, ніж інші рішення безпеки.
Xcitium також пропонує інші функції, які підвищують ефективність захисту кінцевих точок, наприклад, потужний реальний антивірус , який може автоматично виявляти, очищати та поміщати в карантин підозрілі файли, захист від безфайлового шкідливого програмного забезпечення, яке обходить традиційний антивірус, брандмауер хоста, який блокує вхідні та вихідні загрози, система запобігання вторгненням на хост, яка відстежує діяльність операційної системи для виявлення вторгнень, пошук репутації файлів, який порівнює репутацію загроз будь-якого файлу з одним із найбільших у світі даних про загрози з білого та чорного списків, а також захист від атак програм-вимагачів і пристроїв USB шкідливе програмне забезпечення або втрата даних.
Як Xcitium порівнюється з іншими рішеннями для захисту кінцевих точок?
Xcitium – це одне з рішень для захисту кінцевих точок, яке пропонує розширені функції безпеки для корпоративних мереж і кінцевих точок. Він має унікальну функцію ізоляції невідомих файлів і програм за допомогою віртуалізації API на рівні ядра, що запобігає пошкодженню, дозволяючи користувачам продовжувати роботу. Він також має хмарну платформу, яка забезпечує інтелектуальні можливості та можливості реагування, які можуть протистояти навіть найскладнішим атакам. Він також пропонує інші функції, які покращують ефективність виявлення та запобігання.
Безумовно, у Xcitium є кілька конкурентів, таких як Singularity XDR від SentinelOne, Symantec Endpoint Security Complete від Broadcom і Trellix Endpoint Security (ENS) від Trellix. Ці рішення також використовують технології машинного навчання, поведінкового аналізу, стримування, EDR і MDR для захисту кінцевих точок від усіх видів кіберзагроз. Вони також мають хмарні платформи, які забезпечують видимість, виявлення, запобігання та реагування в мережі. Вони також пропонують інші функції, такі як антивірус, брандмауер, запобігання вторгненню на хост, репутація файлів, захист від програм-вимагачів, захист USB-пристроїв тощо.
Основна відмінність, якою пишається Xcitium , – це справжня безпека заборони за замовчуванням із зручністю використання за замовчуванням – це гарантує, що кожен файл отримує остаточний вердикт як хороший (доброякісний), поганий (зловмисний) або невідомий (ще буде визначено). AEP завжди дозволяє безперешкодно працювати лише завідомо хорошим файлам у мережевих системах підприємства. Ось деякі інші помітні функції Xcitum:
- Автоматичне утримання (автоматична контейнеризація) Автоматично ізолює підозрілі файли та програми в безпечному середовищі, щоб запобігти їхньому завданню шкоди.
- Valkyrie Verdict : використовує алгоритми машинного навчання для аналізу файлів і визначення того, чи є вони зловмисними чи безпечними.
- Керування сертифікатами: допомагає керувати цифровими сертифікатами та гарантує, що використовуються лише надійні сертифікати.
- Веб-фільтрація: блокує доступ до зловмисних веб-сайтів і вмісту.
Безумовно, як уже сказано, Xcitium не єдине рішення, яке надає ці функції. Але чому ми вирішили, що перемагає у порівнянні саме Xcitium?
Xcitium AEP – це не тільки надійне рішення для захисту кінцевих точок, яке об’єднує кілька технологій в одному продукті для забезпечення комплексної безпеки корпоративних мереж і кінцевих точок. Крім цього рішення включає дуже важливу вбудовану технологію –каталогізацію всіх мережевих пристроїв вашої інфраструктури та програмного забезпечення на цих пристроях!
Бажаєте дізнатися більше? Розробник надає безкоштовну тестову версію, яку можна завантажити з сайту. Також можна звернутися до офіційного представника – компанії Ідеалсофт .
Спробуйте та залишайтесь у безпеці!