Як вибрати мелену каву. 9 порад

В цій статті ви знайдете корисні поради, які допоможуть вам зробити правильний вибір при покупці меленої кави

Кава – це один із найвишуканіших напоїв, який присутній практично в кожному будинку. Особливий статус має мелену каву. Саме його обирають усі гурмани для того, щоб відчути справжній смак цього напою, а також відчути необхідний ефект. Вибір меленої кави – це ціле мистецтво, яке потребує спеціальних знань. Багато людей у ​​цьому питанні можуть покластися на продавця, однак це велика помилка. Найчастіше продавець сам не обізнаний про сорти та особливості, а просто намагається продати вам те, що вигідно йому. Саме тому ми підготували для вас 9 порад від експерта, які допоможуть вам зробити правильний вибір серед широкого розмаїття меленої кави в  каталозі 1001coffee.com.ua/g91850071-kofe-molotyj Інтернет-магазин кави та чаю 1001Coffee. В інтернет магазині ви знайдете багато різновидів кави та чаю. Всі вони відрізняються смаковими та ароматичними характеристиками, рівнем міцністі, кольором. Деякі вимагають особливого способу заварювання. Підбирайте каву та чай 1001coffee.com.ua/g86250774-chaj на свій смак, але обов’язково звертайте увагу на важливі нюанси.

Порадада № 1. Вибираємо виробника

Існує думка, що необхідно купувати мелену каву виключно з Бразилії, Колумбії чи Індії, оскільки саме там знаходяться величезні плантації нашого елементу. Але не варто робити вибір саме на користь цих країн. Такі країни як Італія, Німеччина та інші купують каву у вищезгаданих країн, а вже потім застосовують до них певні методи обсмажування та помелу. Причому технології цих країн прогресивніше, тому можна говорити, що кінцевий продукт виходить краще. Саме тому краще віддавайте перевагу прогресивним країнам, у яких не ростуть необхідні плоди, але кава виробляється під відомим брендом, ніж “кавовим” країнам, які не мають належних технологій та бренду.

Порада №2. Визначаємося зі ступенем помелу

Перед вибором визначтеся з тим, який спосіб приготування підходить саме вам. Для кожного способу готування необхідна мелена кава певної міри помелу. Тонкий та надтонкий помел потрібно брати для того, щоб готувати напій у турці. Якщо ви збираєтеся готувати у фільтраційній кавоварці, тоді вам підійде кава середнього або великого помелу. Дрібний помел тут недоречний, оскільки не передасть належного смаку готовому напою. Вибір між середнім і великим помолом потрібно робити, виходячи зі специфіки вашої техніки. Також для приготування еспресо у спеціалізованій кавоварці вам знадобиться еспресо помел.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Слух о Китае: Tesla планирует небольшую модель Y по более низкой цене с огромным объемом

Порада №3. Підбираємо ступінь обсмажування

Важливу роль визначення смаку грає ступінь його обсмажування. Тут важливо розуміти, що немає правильного ступеня обсмажування. Обсмажування буває наступним:

  • слабка;
  • середня;
  • сильна;
  • максимальна.

Це лише загальна класифікація, оскільки у різних країнах різна термінологія. Вам необхідно знати одне – чим вищий ступінь прожарювання, тим насиченіший смак буде у готового напою. Завжди дивіться на цей параметр на упаковці, щоб не опинитися в ситуації, коли ваша кава виявиться надто гіркою. Пам’ятайте, що найчастіше найсильніша прожарка в італійського продукту. Інші країни-виробники випускають абсолютно різну мелену каву.

Порада №4. Звертаємо увагу на сорт кави

Звісно, ​​сортів існує невизначена кількість. Всі вони мають свій особливий смак, який, в основному, може розпізнати лише справжній гурман чи людина з добрими смаковими рецепторами. Однак зводяться всі ці сорти до двох, які вважаються класичними – арабіка та робуста. На упаковках ви часто можете зустріти напис «100% арабіка». Її значення зрозуміло, але як це впливає на смакові якості напою?

Арабіка має невелику кислинку, багатий смак та сильний аромат. У ній менше кофеїну, ніж у робусті. Сорт «робуста» має міцніший смак, замість кислинки там грають гіркі нотки, а також у ньому міститься більше кофеїну. Рідко на прилавках ви можете зустріти каву «100% робуста», оскільки її застосовують для того, щоб розбавляти арабіку. Таким чином, ми отримуємо суміш для напою “еспресо”. Звертайте увагу на відсоткове співвідношення цих двох сортів на упаковці, щоб розуміти, який у вас вийде напій приготувати.

Порада №5. Вкушаємо аромат

Зараз у кожного споживача є можливість вибрати мелену каву з різноманітними ароматами. Це може бути напій із шоколадом, горіхом, коньяком та іншими ароматами. Тут постає питання, як відрізнити натуральний від аналога з ароматизаторами. Відповідь наступна: натуральна кава з додатковим ароматом може бути тільки з якимись сипучими спеціями. Наприклад, з корицею, кардамоном, мускатним горіхом тощо. Можете бути впевнені, що напій із якимось фруктом, шоколадом чи алкоголем – це хімія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вадим Мельник покрывает контрабандные схемы: что известно об одиозном руководителе ГФС

Увага! Завжди дивіться склад таких напоїв. Якщо він натуральний, то у складі повинні бути лише він та додатковий інгредієнт. Напої з хімічними добавками не тільки не допоможуть вам відчути справжній смак, але й можуть негативно вплинути на ваше здоров’я.

Порада №6. Розрізняємо типи упаковок

Усередині обсмажених зерен знаходиться особливий газовий міхур, який зберігає весь аромат цього напою. Після помелу кава починає “видихатися”, що веде до повної втрати аромату. Щоб уникнути такого наслідку, купуйте каву у вакуумному брикеті. Він найкраще зберігатиме аромат вашого напою, а також дозволить не розсипати його. У жодному разі не купуйте каву в паперових пакетах, які довго стоять у магазині. Якщо ж ви доглянули каву на вагу, яку продають виключно в паперових пакетах, тоді просіть молоти її при вас, щоб бути впевненою в її свіжості та ароматі. Прийшовши додому, не забудьте пересипати його в банку або вакуумний брикет, який виділите спеціально для вашого улюбленого напою і не використовуйте для інших цілей.

Порада №7. Перевіряємо напій на домішки

Дуже часто виробники додають якусь домішку, щоб заощадити. Найчастіше це цикорій. Звичайно, про нього не можна сказати нічого поганого, крім того, що ви платите за каву, а отримуєте її. Щоб перевірити, чи є у вашій каві додатковий домішки, просто насипте жменьку в холодну воду. Хороша кава весь плаватиме зверху, а всі домішки осядуть на дно або забарвлять вашу воду. Ця порада дозволить вам наступного разу розуміти, чи варто робити вибір на користь того чи іншого варіанта.

Порада №8. Увага до ціни

Вартість кави – це не той фактор, який має велике значення при виборі кави, адже, дотримуючись усіх попередніх порад, ви можете вибрати хорошу каву за невелику вартість. Але все ж таки тут є кілька нюансів, які вам потрібно взяти до уваги. Не варто думати, що найдорожча кава виявиться найсмачнішою і ароматнішою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вибрати якісні комплектуючі та аксессуари для кальяну?

Висока ціна кави може залежати від особливостей її виробництва. Існують сорти, у виробництві яких задіяно травлення тварин. Наприклад, пальмова циветта використовується для виробництва одного з сортів, ціна якого сягає кількох десятків тисяч рублів за один кілограм. Це звірятко з’їдає плоди, після чого вони виходять з його травлення і збираються людьми. Дані плоди обсмажуються, і ми отримуємо унікальний різновид кави, яка відрізняється ціною, але не дуже велика відмінність у смаку. Цей яскравий приклад показує, що не варто робити вибір виключно на користь дорогої кави.

Орієнтуйтеся на середню ціну, тоді ви зможете бути впевнені, що даний продукт не має завищеної вартості через особливості виробництва, але й одночасно кава досить хороша, адже коштує дорожче за бюджетні варіанти.

Порада №9. Розраховуємо порції

Якщо ви хочете діяти за принципом «Куплю, щоб вистачило на довгий час», то з меленою кавою – це не дуже грамотно. Як ми вже згадували, кава має властивість “видихатися”. Навіть найправильніша упаковка не захистить його від цього. При покупці кави розраховуйте десь на 5-10 днів. Саме в цей період свіжозмелена кава може зберегти повноцінний аромат та смак.

Щоб відчути максимальний ступінь насолоди улюбленим напоєм, дотримуйтесь цих порад. Вони дозволять перетворити кавовий напій на справжній шедевр, який грітиме вас зимовими вечорами і будить щоранку.