
Юридичні послуги можуть знадобитися кожній людині: будь то підприємцем або фізичною особою. Щоб полегшити собі пошук, клієнту варто дізнатися про основні критерії вибору таких фахівців як юристи Львів, і орієнтуватися на них у майбутньому.
Кого обрати: юриста чи юридичну компанію
Насамперед потрібно визначитися з метою та завданнями, які ставить перед собою клієнт. Потрібно розуміти, що кожен юрист має свою спеціалізацію та обмежене коло професійних інтересів.
Хтось є експертом у трудових спорах, комусь ближче корпоративне право, хтось знає Сімейний кодекс «від і до» і таке інше. Але здебільшого одна й та сама справа охоплює відразу кілька галузей права. У такому разі варто звернутися не до конкретного фахівця, а обрати юридичну компанію із позитивною репутацією.
Варто звертати увагу не тільки на обкладинку, а й на зміст: оптимізований сайт, наявність величезної кількості хвалебних відгуків ( часто проплачених ) — ще не привід зупинити свій вибір на організації. Намагайтеся знайти свідчення, що підтверджують досвід та професіоналізм правозахисників, які працюють у фірмі.
Домовитеся зі спеціалістом з компанії, що сподобалася про зустріч, запишіться на попередню консультацію ( онлайн або офлайн ). Юрист-консультант дасть попередню оцінку проекту та допоможе зрозуміти перспективи успішного результату справи. У процесі розмови з фахівцем ви отримаєте відповіді на свої запитання та зрозумієте, чи варто звернутися до цієї організації чи пошукати ще.
Не варто поспішати з ухваленням рішення. Порівняйте пропозиції конкурентів, і виберіть найкращий варіант з доступних саме вам.
Переваги та недоліки юридичних компаній
Сильними сторонами організацій, що надають юридичні послуги, є:
- Єдині стандарти та регламенти. Наявність готових рішень та успішних кейсів для більшості правових ситуацій.
- Висока якість послуг та професіоналізм кожного члена команди. В іншому випадку компанія зазнає репутаційних витрат.
- Комплексний підхід. Залучення до роботи експертів різних профілів та спеціалізацій.
- Веде документообіг під ключ. Клієнт повністю звільняється від рутинних операцій, у тому числі від відвідування різноманітних інстанцій.
- Відсутність збоїв у роботі. Якщо один юрист піде у відпустку або на лікарняну, інші зможуть продовжити її починання без тимчасових втрат.
- гарантії. Фірма відповідає за компетенції своїх співробітників. Клієнт отримає комплексний правовий аналіз ситуації та дізнається ймовірність сприятливого результату справи.
- Конфіденційність. У договорі надання юридичних послуг міститься пункт про нерозголошення інформації щодо матеріалів справи.
- Фінансовий зиск для клієнтів — юридичних осіб, пов’язаний із нюансами оподаткування.
Слабкі сторони:
- Вища вартість послуг у порівнянні з приватними фахівцями: за професіоналізм доводиться платити.
- Довші терміни розгляду справ: кожну дію штатні юристи узгодять із керівництвом.
Потрібно розуміти, що представник юридичної організації фізично не зможе бути з клієнтом на зв’язку 24/7 і вмить відповідати на його запити ( як інхаус-юрист ). В усьому винні великі обсяги роботи та внутрішня бюрократія: кожна дія експерта вивіряється та узгоджується для досягнення найкращого результату для його довірителя.
З іншого боку, звертаючись до перевіреної юридичної фірми, клієнт отримує комплексну підтримку висококваліфікованої команди , що підвищує ймовірність сприятливого результату справи. Для компанії важливим є авторитет та відгуки, тому керівництво піклується про те, щоб знання співробітників актуалізувалися та вдосконалювалися, а відсоток виграних справ залишався стабільно високим.
Критерії вибору юридичної компанії
Всі чудово розуміють, що правовики та співробітники юридичних компаній намагаються піднести себе у вигідному світлі. Тому слід звертати увагу на об’єктивні фактори:
- Термін перебування організації російському ринку. Рекомендується віддавати перевагу фірмам, які працюють понад п’ять років.
- Участь у рейтингах та правових спілках. Як правило, це говорить про високий рівень професіоналізму. Але варто враховувати, що до деяких об’єднань приймають учасників лише на підставі членського внеску, а не за рахунок оцінки компетенцій та професійних якостей.
- Відгуки в інтернеті . Потрібно ставитися скептично як до відвертих лестощів і вихваляння, так і до різко негативних коментарів в Яндекс і Google. Варто почитати кілька нейтральних відгуків, підкріплених фактами чи посиланнями, та сформувати свою особисту думку про фірму.
- Наявність іменитих юристів у компанії . Це, звісно, плюс, але не треба сподіватися, що вашою справою займеться саме «зірковий» фахівець. Вивчайте умови співпраці перед укладанням договору, і не «ведіться» на маркетинг.
- Гучні обіцянки . Юрист може дати правову оцінку з певною часткою ймовірності, але результат справи неможливо спрогнозувати на всі сто. Судові інстанції можуть по-різному вирішувати одні й самі спірні ситуації: усе залежить від нюансів конкретного розгляду, доказової бази і навіть настрої учасників процесу ( людський чинник ). Непохитна віра штатного юриста у свої сили, а також гарантія 100% успішного фіналу мають насторожити потенційного клієнта.
Що стосується окремо взятих представників юридичної компанії, тобто явні негативні маркери : людина плутається в термінології, не орієнтується в актуальній судовій практиці, не може дати чітких відповідей на поставлені питання ( на деякі питання є однозначна відповідь, яка випливає з постанови Пленуму ВС або огляду практики ВС ). Можливо, перед вами не юрист, а менеджер з продажу юридичних послуг.
Аналізуйте кожну деталь у процесі спілкування з правозахисником із юридичної організації, враховуйте сукупність різних факторів. Після того, як прийміть остаточне рішення, укласти договір, в якому повинні докладно обговорюватися обсяг та строки, а також вартість юр. послуг. Угода складається у двох примірниках: один залишається у клієнта.
У чому ризик компаній, які пропонують безкоштовну первинну консультацію
Фірми-«зазивали» працюють за певною схемою. Їхня мета — залучити клієнтів, переконати людей у тому, що справа виграшна, і зібрати значну суму за мінімальний набір послуг. Іноді за складання та завірення документів беруть суму, яка еквівалентна вартості ведення справи у відомого юриста. Часто зустрічаються фірми-одноденки, які закриваються за кілька місяців роботи.
Звертаючись до таких організацій, ви ризикуєте втратити не лише гроші, а й упустити можливість виграти справу: другого шансу може й не бути.
Добросовісні юристи пропонують супровід «під ключ»: від подання позову до винесення підсумкового рішення. Вони відповідають за результат і не кидають клієнтів на півдорозі.
Що робити клієнтові, якщо він обрав некомпетентного юриста
Якщо в процесі взаємодії з правозахисником у вас виникли сумніви щодо доцільності подальшої співпраці, то не потрібно відразу розривати договір і йти, голосно грюкнувши дверима.
Для початку варто дізнатися про думку інших юристів. Бажано одразу звернутися до багатопрофільної юридичної компанії, щоб професіонали подивилися на ситуацію з різних боків та вказали на грубі помилки свого «колеги по цеху». Але навіть якщо в цілому все добре, клієнт може посилити правову позицію, уклавши договір із перевіреною юридичною фірмою.
Якщо ви знаходитеся в пошуку правозахисника або хочете отримати розбір вашої правової ситуації, зверніться до міжнародної компанії «РосКо». Записатись на консультацію можна, залишивши заявку на rosco.su. Наш юрист зв’яжеться з вами найближчим часом.