Вибери каміння для сауни правильно

Питання про підбір каменів для лазні постає не одразу. Однак, коли споруда готова, то господарі згадують, що такої дрібниці, як каміння, не вистачає. Але ж без цього попаритися не вийде. Але, як вибрати каміння для бані, і як дізнатися, який камінь краще підходить саме для вас? Давайте розбиратися разом.

Критерії відбору каміння

Є кілька правил, орієнтуючись на які можна підібрати каміння для своєї лазні.

Отже:

Критерій №1. Камені повинні легко переносити високу температуру. Це не справа, якщо після декількох лазневих днів ваше каміння почне розтріскуватися. Потрібно підібрати камені, які добре переноситимуть високу температуру. Для перевірки можна помірно-сильно вдарити по каменю молотком, або ж після того, як він буде розпечений до білого, кинути у воду. Хороший камінь залишиться цілим.

Критерій №2. Камені повинні добре вбирати тепло, а потім розмірено його віддавати. Це важлива якість. А тестувати каміння можна на вигляд. Якісне каміння — щільне і важке і має однорідну структуру — це відразу видно.

Критерій №3. Величина! Якщо ваша лазня опалюється дровами, то можна брати велике каміння — 8-15 см у діаметрі. Електричні ж лазні вимагають меншого каміння, орієнтир — приблизно 5-6 см у діаметрі.

Якщо говорити про кількість каменів, то вона повністю залежить від розмірів кам’янки.

Вибираємо породу каменю

Звичайно, керуючись лише цими трьома принципами, вибрати камінь не можна. Тому потрібно орієнтуватися на властивості каменю, і на їх основі робити вибір саме для себе. За минулі століття наші пращури нагромадили достатній досвід у питанні, каміння яких порід краще використовувати для лазні?

Розглянемо найпопулярніші з них.

Жадеїт

Цей зелений камінь магматичного походження та напівдорогоцінний. Тому вартість його досить висока. Всім трьом, перерахованим вище, критеріям жадеїт повністю відповідає – відмінна теплоємність, міцність і стійкість до розтріскування. Також він відрізняється тривалим терміном експлуатації. Останнім часом, незважаючи на ціну, стає все більш популярним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Улучшение эффективности складских операций с использованием конвейерных систем

Лікувальні властивості: благотворно впливає на серцево-судинну систему, вирівнює тиск, лікує біль у суглобах, заспокоює нервову систему, лікує сечостатеву систему.

Маленька підказка: цей камінь краще покласти зверху, тоді його сприятливий вплив буде найбільш відчутним.

Габбро-діабаз

Цей камінь набагато дешевше попереднього, має темний колір (що темніше — тим вища його якість). Його стійкість до перепадів температур не така хороша, і він частіше за інші камені розтріскується. Якимись особливими лікувальними властивостями габро-діабаз не відрізняється, зате досить дешевий і тому доступний. Габро-діабаз рекомендується класти в самий низ кам’яниці та обкладати кориснішими породами каменю.

Термін експлуатації каменю – до двох років.

Талькохлорит

Цей камінь має вулканічне походження і витримує температуру понад 1500 градусів.

Талькохлорит має цікаві лікувальні властивості: зміцнює імунітет, благотворно впливає на серцево-судинну систему, усуває мокротиння з легень, робить судини більш еластичними, активізує процеси обміну, читай: допомагає худнути!

Таким чином, якщо у вас надмірна вага — цей камінь допоможе позбутися його.

Царський камінь

Він же, малиновий кварцит. Має пурпурове забарвлення та хорошу щільність, а також досить привабливо виглядає. Витримує температуру 2700 градусів і не схильний до розтріскування, але навіть якщо і трісне, то не виділятиме шкідливих речовин. На кварцит можна лити воду навіть за максимального розжарення. Цей камінь прослужить досить довгий час.

Малиновий кварцит покращує роботу серцево-судинної системи та нормалізує тиск, це — один із найкращих варіантів вибору.

Білий кварц

У простонародії – “лазневий камінь”. Цей камінь містить кисень, який при різкому перепаді температур (попадання води на розпечений камінь) починає виділятися, перетворюючись на озон.

У результаті білий кварц благотворно впливає на шкіру, оновлюючи її, лікувально впливає на дихальну систему, надає омолоджуючий ефект на весь організм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Стоматология в Киеве IDENTICO на страже красивой улыбки

Отже, ми ознайомилися з основними критеріями, орієнтуючись на які можна зробити правильний вибір каміння для лазні. Також ми розглянули кілька видів найпоширеніших каменів і дали їм коротку характеристику. Тепер, маючи ці знання, ви зможете самостійно вибрати для себе найбільш підходящі банні камені і повністю відчути їх сприятливий вплив. А ми бажаємо вам міцного здоров’я і банних днів, що запам’ятовуються!