Як працює професійна хімія?

Професійна хімія суттєво відрізняється від побутової. Для прибирання в масштабах виробництва професійна хімія в рази ефективніша та економічніша. Сьогодні зупинимося на цьому детальніше.
Компанія Lysoform працює на ринку з 1995 року та зарекомендували себе, як надійний постачальник професійної хімії , дезінфекції і прибиральної техніки для готелів, ресторанів, заводів, фабрик харчового виробництва, лікувальних установ, салонів краси, супермаркетів та пралень. Діяльність компанії дозволяє клієнтам сконцентруватися на веденні бізнесу і домашніх справ, і передати всі інші турботи нам.Хто не думав про те, чому професійна хімія працює краще, ніж побутова? Що там усередині? Давайте розберемося.

Як працює хімія:

  • Відокремлює забруднення від поверхні;
  • Не дозволяє йому знову осісти на поверхні;
  • Змивається без розлучень.

У складі очищувача є компоненти, які активні кожному з цих етапів. Розглянемо їх ближче.

Відокремити забруднення від поверхні

Забруднення утворює як фізичні, і хімічні зв’язку з поверхнею.
Фізичні зв’язки можна зруйнувати водою, парою чи механічною роботою: змити частину забруднення чи відтерти щіткою. З хімічними зв’язками дещо складніше.
Головна роль цьому етапі в основного діючого речовини очищувача. Воно входить у хімічну реакцію із забрудненням і руйнує його, переводячи розчин миючого засобу. Залежно від типу очищувача, основною діючою речовиною може бути луг, кислота або розчинник.
У цьому етапі миття також беруть участь ПАР. Вони «на підхваті» – знижують поверхневий натяг води, спрощують змочування поверхні миючим розчином – і бруд забирається легше.

Не дозволити бруду знову осісти на поверхні

Підступний бруд може повернутися на поверхню, поки ви її відмиваєте. Перешкодити їй у цьому можуть бути спеціальні речовини у складі миючого засобу — антиресорбенти.

Крім того в цьому етапі миття беруть участь емульгатори, диспергуючі агенти та комплексоутворювачі. У всіх одна роль — рівномірно розподілити забруднені частинки в миючому розчині і запобігти їх повторне осідання. Наявність таких компонентів говорить про високу якість засобу. У дешевих засобах використовують назахищену каустичну соду — луг, який погіршує змочуваність поверхні і сам виступає забрудненням у твердій воді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Больше Tesla, чем Toyota: бренд электромобилей в Калифорнии во втором квартале впервые в топе

Змити засіб

Для промивання потрібно використовувати м’яку воду. Жорстка вода залишає по собі білі розлучення.

Рідкі миючі засоби для використання на підприємствах харчової промисловості повинні бути виготовлені з використанням води, що дорівнює якості питної. Також і для приготування миючих розчинів якість води має бути не нижчою, ніж «питна».

Якщо для ополіскування все ж таки доводиться використовувати жорстку воду, слід вибирати кошти з високим вмістом комплексоутворювачів. Комплексоутворювачі пов’язують солі кальцію і магнію в твердій воді, «пом’якшуючи» її.

Багато засобів  однаково ефективні у воді будь-якого ступеня жорсткості, наприклад:
Для автоматичного миття посуду ми випускаємо спеціальну лінійку для регіонів із жорсткою водою:

Міф про високу піну

Багато хто вірить, що чим більше піняться кошти, тим краще вони миють.
Так ось це міф!Чим вище піднімається піна, тим далі віддаляються від забруднення молекули ПАР. А значить, чим більше піни ви збиваєте, тим більше коштів потрібно для очищення. А потім цю велику шапку піни потрібно змити – для чого потрібно більше води, ніж зазвичай. Рясна піна може навіть вивести з ладу обладнання для автоматичного миття.

Загалом, не варто гребувати низькопінними засобами — для більшості завдань вони краще. Такі засоби містять або піногасники, або спеціальні ПАР, не здатні до піноутворення.

Щоправда, із цього правила є винятки:

  • Засоби для чищення вертикальних поверхонь. Піна з вертикальної поверхні стікає набагато повільніше рідини, і поступово осідаючи, зберігає високу концентрацію ПАР у місці контакту з поверхнею. Пінні засоби, як правило, позначені прямо в назві:
  • Засоби для безконтактного миття автомобілів. Пінні засоби знову ж таки забезпечують тривалий контакт із поверхнею — і встигають впливати на складні дорожні забруднення.
  • Засоби для очищення килимів із клейовою основою. Низькопенні засоби проникають глибоко всередину і можуть видалити навіть клей. Пінні засоби залишаються на поверхні та очищають саме її:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рейтинг кухонних змішувачів із гнучким виливом

Сподіваємося, нам удалося пролити світло на основні компоненти професійних миючих засобів, завдяки яким вони працюють більш ефективно.