
14 лютого, коли світ говорить про любов, у київському арт-просторі LivingRoom (https://www.instagram.com/livingroomkyiv/) відбудеться подія, що розкриває любов зовсім іншого порядку — глибоку, спадкову та візуально досконалу. Художниця Олена Князєва презентує персональну виставку-продаж «Орнамент життя», яка стала четвертим важливим етапом масштабного проєкту «Мозаїка спадщини України. Персональні голоси, народжені в проєкті».
Орнамент як жива система, а не музейний експонат
Для Олени Князєвої український орнамент — це не просто набір декоративних елементів, запозичених із минулого. Це складна, глибоко структурована система мислення. У її роботах ми бачимо, як ритми рушників, розписів хат та обрядових символів перетворюються на сучасну візуальну мову.
Українська культура завжди тяжіла до впорядкування світу через красу. Ми прикрашали все: від печі до сорочки, від колиски до ікони. Олена Князєва підхоплює цю традицію «мистецтва побуту», але надає їй нової динаміки. Чим довше глядач споглядає її полотна, тим більше значень відкривається за кожним витком лінії.
Мотанка 2.0: Символ жіночої незламності
Центральною постаттю виставки стає переосмислена Мотанка. Проте у Князєвої вона позбувається своєї традиційної безликості. Це більше не сакральна лялька — це Образ Сучасної Жінки.
- Свобода від пут: Жінка на полотнах Олени скидає з себе нав’язані «мусить» та «треба», розриваючи нитки, що зв’язують руки.
- Гідність і характер: Ця Мотанка має голос і, головне, має прагнення летіти вище.
- Традиція як опора: Вона не заперечує минуле, а наповнює його новими змістами, виборюючи власну свободу.
LivingRoom: Купувати мистецтво — це красиво
Місце презентації — ресторація-кафе LivingRoom (вул. Ділова, 3) — продовжує ламати стереотипи про «недоступне мистецтво». У партнерстві з агенцією Art Fine Nation та під кураторством Ванди Орлової, цей простір став ідеальним майданчиком для виставок-продажів.
Чому формат LivingRoom є революційним для українського арт-ринку?
- Природність вибору: Ви обираєте картину не в стерильному білому боксі галереї, а в живому інтер’єрі. Це дозволяє одразу відчути енергетику роботи та зрозуміти, як вона доповнить ваш дім чи офіс.
- Подарунок із сенсом: 14 лютого — ідеальний час, щоб інвестувати в красу. Картина Олени Князєвої може стати не просто подарунком, а оберегом, у якому закарбовано код вашої ідентичності.
- Експозиція в реальному часі: Проєкт «Мозаїка спадщини» — це живий організм. Роботи купуються, бронюються, експозиція оновлюється. Відвідуючи LivingRoom, ви потрапляєте у вир справжнього арт-ринку, де вибір потрібно робити серцем і без зволікань.
Чому варто завітати 14 лютого?
Виставка «Орнамент життя» — це розмова про те, що спадщина є фундаментом нашої стійкості. Олена Князєва доводить: традиція — це не те, що ми залишили позаду, а те, що дає нам силу рухатися вперед.
Запрошуємо вас 14 лютого о 14:00 зануритися в орнаментальні світи Олени Князєвої. Відчуйте ритм, оберіть свій символ і станьте частиною великої мозаїки, яка твориться тут і зараз.
Не чекайте особливої дати, щоб торкнутися мистецтва — всі шість персональних виставок проєкту вже розгорнуті в LivingRoom і доступні для огляду та купівлі. Ви можете придбати картину з будь-якої колекції просто зараз, ставши власником унікального культурного коду.
А презентація 14 лютого стане ідеальним доповненням до вашого візиту: це рідкісна можливість особисто зустрітися з Оленою Князєвою, дізнатися секрети її орнаментальних шифрів та отримати авторський коментар до обраної вами роботи
📍 LivingRoom, вул. Ділова, 3
🗓 24.01 – 15.03.2026
Організатор: Перша українська мистецька агенція Art Fine Nation
Куратор: Ванда Орлова
Інформаційні партнери: “ОКСАМИТ. Оксамитове мистецтво” та “Україна мистецька”