Site icon Новини України та світу – GLAVKOM.info

Коли та з чим звертатися до дерматолога?

Дерматологія – це наука про шкіру, її придатки та слизові оболонки, яка займається вивченням стану, функціональності та патологій у цій сфері. В Україні мільйони людей страждають на дерматологічні захворювання, що обумовлює високу потребу сучасної медицини в таких фахівцях, як дерматолог і дерматовенеролог.

Дерматологія у Львові

Прийом лікаря-дерматолога відбувається у львівському медичному центрі Дельта Мед. Записатись на консультацію та прийом до лікаря-дерматолога  можна за номером телефону або формою яку ви знайдете за посиланням https://delta-med.com.ua/directions/dermatologiya/

Хто такий лікар-дерматовенеролог і що він лікує

Дерматовенерологія – розділ медицини, який охоплює як захворювання шкіри, а й шкірні прояви ІПСШ. Це визначення допомагає зрозуміти, чим займається дерматовенеролог. До списку захворювань, курованих спеціалістом, входять:

Дерматовенеролог лікує ЗПСШ у чоловіків та жінок, що дозволяє уникнути розвитку ускладнень, серед яких вторинне безпліддя, вірус-асоційована онкопатологія.

Дерматолог та дерматовенеролог – у чому відмінність

Дерматолог є більш вузькою лікарською спеціалізацією, до компетенції якої входить контроль та лікування шкірних покривів, тоді як дерматовенеролог лікує у жінок, чоловіків статеві інфекції, що не знімає з нього обов’язків ведення пацієнтів з екземами та псоріазом.

При яких симптомах слід звертатися до дерматолога

При багатьох патологічних станах основним клінічним симптомом є висип різного характеру, який може зустрічатися при алергічних реакціях, інтоксикаціях, інфекційних та аутоімунних захворюваннях. Цей симптом найчастіше служить приводом для звернення до дерматолога. Серед інших скарг, які мають насторожити пацієнта, можна виділити:

Записатися на прийом слід загострити такі хронічні захворювання, як псоріаз, екзема, атопічний дерматит. У більшості випадків такі пацієнти перебувають на диспансерному обліку у лікаря і відвідують його за встановленим графіком.

Як проходить прийом у лікаря-дерматолога

На первинному прийомі фахівець ретельно збирає анамнез, у якому звертає увагу на такі фактори:

Провівши опитування, лікар виділяє собі перелік ймовірних діагнозів і починає огляд, який може бути візуальним, або з використанням медичного обладнання. Для огляду шкірних покривів та їх похідних можуть бути використані:

Лупи та дерматоскопи збільшують уражену ділянку та дозволяють детально розглянути архітектоніку шкіри, патологічних утворень.

Дія лампи Вуда ґрунтується на підсвічуванні шкірних покривів ультрафіолетом, залежно від їхнього стану виявляються такі кольори:

За допомогою лампи Вуда також можна провести діагностику педикульозу та диференціювати живі гніди.

Отримавши дані огляду, лікар проводить призначення необхідних лабораторних та інструментальних обстежень для спростування або підтвердження ймовірного діагнозу.

Як правильно підготуватися до огляду дерматолога

Прийом пройде результативніше, якщо пацієнт слідуватиме деяким рекомендаціям:

  1. Необхідно взяти із собою результати всіх проведених раніше обстежень;
  2. За наявності хронічних шкірних захворювань підготувати документи щодо його спостереження іншими лікарями;
  3. За 2-3 дні до відвідування не відвідувати солярії, намагатися не засмагати;
  4. На уражені ділянки шкіри не наносити лікувальних мазей, крему;
  5. При локалізації патологічних вогнищ в ділянці обличчя жінкам не рекомендується використовувати косметику (тональні креми, помаду для губ);
  6. За 2-3 доби до прийому слід відмовитися від продуктів, здатних викликати алергію;
  7. При ураженні нігтів не зістригати їх за 5-7 днів до відвідування.

Часто пацієнти губляться прийомі, тому заздалегідь можна підготувати список питань, які планувалося поставити лікаря. Важливо повідомити спеціаліста про постійний прийом будь-яких лікарських засобів, щоб уникнути спотворень результатів діагностики.

Які аналізи може призначити дерматовенеролог

У деяких випадках шкірні проблеми пов’язані з іншими захворюваннями, тому для додаткового обстеження дерматовенеролог може призначити консультації інших фахівців (гінеколог, уролог, онколог). Серед лабораторних досліджень найчастіше вдаються до загальних аналізів крові, а також:

Поряд із лабораторною діагностикою застосовуються інструментальні методи, що дозволяють оцінити загальний стан організму.

Як вибрати хорошого лікаря

При виборі лікаря не слід відштовхуватися лише від відгуків у соціальних мережах. Велике значення у роботі медичного працівника мають такі якості:

Сучасне оснащення клініки, до якої планує звернутися пацієнт, також допоможе у швидкій постановці правильного діагнозу.

Поради дерматолога

Шкіра – найбільший орган людини, який потребує правильного догляду та уважного ставлення. Дерматолог рекомендує кожному своєму пацієнтові:

  1. За шкірою потрібно доглядати відповідно до її типу, підбираючи необхідні зволожуючі, поживні засоби.
  2. Уникати тривалої інсоляції.
  3. Захищати шкіру від впливу ультрафіолетових променів цілий рік, використовуючи крем із SPF-захистом.
  4. Збалансовано харчуватися та відмовитися від шкідливих звичок.
  5. Щорічно відвідувати дерматолога у профілактичних цілях.

Часто, виявивши патологічні зміни, пацієнти несвоєчасно звертаються до лікаря, що призводить до прогресування захворювання та ускладнень. Особливого догляду та уваги потребує шкіра, яка зазнала вікових змін, тому важливо не забувати записувати на прийом літніх родичів.

Exit mobile version