Найцікавіший матеріал надало напередодні одне з агенств столиці з посиланням на маловідомий ресурс, де розповідається про якогось жадібного чорного нотаріуса Заваліева Артема Анатолійовича.
Спочатку редакції здалося, що слуга вітчизняного нотаріату Артем Завалієв може бути жертвою незадоволеного клієнта.
Але з’ясувалось що діє налагоджена злочинна схема
Далі ми наведемо надане нам розслідування про Артема Анатолійовича Заваліева без змін:
Серед хвилі дурного білого піару останніх місяців яскравою зіркою засяяв на вигляд невеличкий, периферійний нотаріус Завалієв Артем Анатолійович. Він став експертом широкого профілю, справжнім гуру заяложених ыстин і просто балакучою головою. Чому Артем Завалієв пішов на цей необачний з першого погляду крок? Навіщо Заваліэву Артему Анатолійовичу витрачати тисячі доларів за безглуздий білий піар? Відповідь банальна до не можливосты і лежить на поверхні.
Справа в тому, що нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу Завалієв Артем Анатолійович – схемщик з великої дороги, з кримінальними справами за плечима і безліччю унікальних досягнень в віджиманні чужого майна.
Причому, «робота» Завалієв відома на всій території України. Наприклад, в славному містечку півдня України – Миколаєві співробітники Приватбанку за підтримки місцевого дільничного поліцейського і невстановлених осіб спробували увірватися в будинок. При цьому виконавчу службу вони навіть не залучали. Всю схему пропрацював чорний нотаріус Артем Завалієв.
Адвокат потерпілих заявив, що Приватбанк вирішив йти через чернігівського нотаріуса переоформлюючи під час дії мораторію майно на себе, мабуть ближче безстрашного нотаріуса не знайшли. Прізвище нотаріуса Завалієв Артем Анатолійович – заявив адвокат.
Принципи роботи нотаріуса Завалієва Артема Анатолійовича
Адвокати просять заступника міністра юстиції Павла Мороза , звернути увагу нотаріусів на неправомірність переоформлення прав власності на банки за валютними кредитами під час дії мораторію. Відповідну заяву адвокати скоро направлять.
Чим заробляє на життя чорний нотаріус Завалієв Артем Анатолійович?
Крім того у Приватбанку відсутнє будь-яке рішення суду про проникнення в житло або про виселення. “Приватівці” почекали момент коли нікого не буде вдома і вирішили його просто обікрасти.
Звертаємо увагу і Національного банку України про неприпустимість такої поведінки банків які знищують і так відсутню довіру до банківської системи.
Ваше потурання дуже дорого обходитися для країни.
З “Привату” візьмуть приклад і інші банки і колектори, а це сотні тисяч сімей, які з порушенням існуючого Закону опиняться на вулиці.
Впізнаний представник Приватбанку керував цією операцією без залучення виконавців. Мабуть порушення закону це вже в крові у співробітників держустанови.
Прізвище співробітника Приватбанку – Ремешевскій Е.А.
Поки вдалося чинити гідний опір цьому прояву бандитизму за допомогою небайдужих громадян і сусідів. Якщо правоохоронці не почнуть працювати то незабаром громадяни почнуть вже самі створювати підрозділи по захисту своєї власності. І їм не потрібні будуть депутати і керівники країни з мільйонними деклараціями які нічого не роблять для її розвитку.
Надаємо телефон потерпілих: 067-510-2919 Олена Іванівна
Про схему
У націоналізованому ПриватБанку винайшли схему стягнення з клієнтів не існуючих боргів.
У банку вибудувана схема, за допомогою якої клієнтам приписують неіснуючі борги 5-7-10 річної давності. Потім нотаріуси роблять виконавчий напис на документах про заставу, і борг клієнта який нічого не підозрює починає вибивати виконавча служба.
У разі відмови платити – нотаріуси переводять майно боржників під управління банку.
А далі воно реалізовуватиметься «своїм» покупцям за заниженими цінами.
Артем Завалієв в схематозе Приватбанку
Керує цією схемою топ-менеджер банку Максим Шевченко, який відповідає за напрямок стягнення кредитної заборгованості (creditcollection).
Шевченко – людина на фінансовому ринку відома: це він «рисячіл» п’яним на автомобілі по дитячому майданчику.
Пьяный топ-менеджер Приватбанка Максим Шевченко с собутыльником зверски избили молодую пару за замечание не ездить по детской площадке
А сьогодні – звинувачується прокуратурою відразу ПЗ6 статьямкрімінального кодексу.
З такою репутацією, він перетворюється в ідеального виконавця для банди «державних менеджерів» під прикриттям чеського фунта Крумханзла. І прекрасно справляється із завданням заробляння грошей, викачуючи їх з клієнтів і здійснюючи шахрайські схеми з заставним майном.
Суть викладеної схеми полягає в змові посадових осіб банку з приватними нотаріусами.
Нотаріуси, по вказівці банківських працівників, роблять розпорядження щодо примусової передачі або повернення майна банку по заборгованості, щодо якої минув строк позовної давності і строк, передбачений статтею 88 Закону України «Про нотаріат».
Висловлюючись юридичною мовою, згідно даного закону нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані банком документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, або один рік для організацій.
У ряді випадків, які документують та надають юриси – банк стягує з клієнтів майно по заборгованості, якій понад 10 років, що ставить такі операції поза законом.
Тому «шайка» бандитів робить аферу «по тихому» і “боржники” узнають про наявність виконавчого напису переважно тоді, коли вже відкрито виконавче провадження, йдуть виконавчі дії і на їх майно накладено арешт.
А оскільки більшість людей не в змозі найняти адвоката і взагалі мало чого розуміє в законах, то і доводиться позбавлятися або грошей, або нерухомості.
Якщо вам може здатися, що дані дії є абсолютно законними, то ви помиляєтеся, оскільки в схемах беруть участь одні й ті ж нотаріуси, і не ті, хто дивиться то що суди визнають їх дії незаконними, вони знову скоюють ці злочини.
Бондар Ірина, приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу, яка дану схему «обкатала» ще в 2008 році, щоправда тоді вона співпрацювала з ОТП Банком.
Або Швець Руслан Олегович, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, який раніше працював в Донецьку і по відгукам на форумі 2013 року видавав фіктивну довіреність для присвоєння квартири.
А ось приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу Завалієв Артем Анатолійович, любить працювати по всій Україні і «доклав свою руку» до незаконного переоформленню майна боржника Приват Банка в Миколаєві.
Як приклад ситуація, коли мешканець Дніпра в 2007 році склав тоді ще з приватним ПриватБанком кредитний договір. Через 10 років – 21 липня 2017 року Приватбанк порахував що у клієнта існує заборгованність по кредіту в розмірі 117 тис. гривень, для чого він звернувся до «свого» нотаріуса і той виконавчим написом з нібито «боржника» дану суму стягнув.
Після чого потерпілий звернувся в суд і вказав що дії нотаріуса і банку незаконні, оскільки попередження про погашення заборгованості не було, у нього були певні домовленості з банком, а банк їх порушує. Сума заборгованості спірна, порушення допущені банком ще й при подачі документів до приватного нотаріуса, адже було пропущено строк позовної давності, порушені його права, і сума заборгованості не бесспорная. Також «боржник» намагався укласти з банком мирову угоду, але отримав відмову. Завалієв Артем Анатолійович тут наслідив знатно.
Спочатку суд не прийняв сторону заявника, але після того як боржник подав у апеляцію – 05 липень 2018 року апеляційний суд прийняв його сторону, на підставі того, що в обов’язок нотаріуса входила перевірка безспірності боргу у боржника, а він її не проводив, і повинен був відмовити банку в виконавчого написі.
Безперечний обов’язок – це обов’язок, який визначається боржником і кредитором, і про суму ніяким чином не сперечаються, тобто при відсутності заперечень боржника – вимога кредитора вважається безпорною. Друга причина – термін давності, адже пройшло більше 3 років з дня виникнення боргу.
Аналогічна ситуація відбувалася в 2017 році в м Запоріжжі, де суд вже одразу прийняв сторону потерпілого і також вказав на незаконність дій ПриватБанку і нотаріуса Завалієва Артема Анатолійовича.
В судовому реєстрі можна знайти аналогічні постанови суду по Сумському регіону, Львівському регіону, Черкаському регіону.
Отже, з наведених рішень судів слід, що нотаріальні написи вчиняються за боргами, які виникли ще в 2005-2007 роках, і щодо яких банком втрачена можливість їх примусового стягнення в судовому порядку.
У деяких випадках навіть є рішення судів, за якими ПриватБанку відмовили в позовних вимогах про стягнення заборгованості за закінчення строку позовної давності. І тут без Заваліева Артема Анатолійовича не обійшлося.
Якщо ви уважно вивчите постанови суду, то зможете побачити, що багато стягнення грошей спрямовані на карткові кредити, або ж на не дуже великі суми, що дозволити захистити банк від звернення клієнтів до суду.
Дана схема містить ознаки злочину, передбаченого статтею 365-2 КК України, – зловживання уповноваженими особами, які надають публічні послуги і карається обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до десяти років.
Такі дії з боку ПриватБанку стали носити масовий характер, і це не перший випадок, коли ЗМІ почали озвучувати цю проблему і методи боротьби з нею. Але те що ми бачимо – це лише вершина айсберга. Скількох людей вже «кинули» за допомогою даної схеми, я навіть не можу уявити.
Але дуже чітко розумію, для чого ця схема винайдена: менеджерам Привату треба звітувати про успішну роботу і погашенні боргів клієнтів – заради статистики і бонусів.
Щоб не морочитися, борги просто вигадують і стягують їх з тих, хто не може себе захистити.
Ось вона – історія піар-дурість Заваліева Артема Анатолійовича. Нотаріуса, затраченої пристойні гроші на відбілювання своєї підмоченою власними злочинами репутації.