Суцільно металеві сходи в будинку, попри всю їх міцність та надійність, мають обмежений потенціал для інтеграції в інтер’єр – як правило, такі моделі обирають для стилів лофт, хай-тек та подібних. Застосування ж металевого каркаса разом з дерев’яними сходинками дає змогу встановлювати конструкції у житло будь-якого оформлення – від сучасних напрямів до класики. Крім цього, можуть використовуватися різноманітні способи декору, наприклад, фігурні поручні в елегантному золотистому тоні або навпаки, строгі, з холодним металічним блиском й т.д. Виробники пропонують різноманітні рішення – замовити виготовлення за індивідуальним проєктом можна за посиланням https://terracxodiv.com.ua/ua/.
Крім міцності та привабливого вигляду, такі сходи відзначаються й іншими позитивними характеристиками:
- Компактність. Міжповерхові сходові конструкції займають небагато простору у приміщенні порівняно з аналогами, зробленими з дерева повністю.
- Стійкість якісних виробів до впливу зовнішніх факторів – вологості, температурних змін.
- Відсутність скрипу й шуму під час експлуатації. У випадку з деревною основою скрип нерідко стає проблемою, яка заважає комфорту мешканців.
- Простота в догляді – достатньо регулярно протирати пил, мити поверхню тими ж побутовими засобами, які призначені для миття підлоги.
Випускається широкий асортимент типових конструкцій, так що можна легко знайти ту, яка якнайкраще впишеться в планування оселі, буде зручною та безпечною у користуванні.
Якими бувають дерев’яні сходи на металевому каркасі за конструкцією?
Каркас може бути відкритим або закритим. У відкритих модифікаціях всі елементи на видноті. Для завершення роботи знадобиться встановити тільки сходинки та поручні. Закритий каркас після кріплення повністю обшивається деревом чи гіпсокартоном таким чином, що металеві елементи стають непомітними.
До стандартних видів конструкцій відносяться:
- Сходи на косоурі. Щаблі каркаса спираються на підставки похилої балки. Опор може бути одна або дві, залежно від запланованого навантаженням. Товщина підставок різниться, й підбирається з огляду на масу та вид металу, що використовується. Такій конструкції притаманна здатність витримувати значні навантаження, здійснити її монтаж доволі легко. Беззаперечним плюсом є те, що вона, при всій надійності, не громіздка.
- Основа на тятивах. Щаблі каркаса кріпляться до двох похилих опор. Така конструкція стійкіша й міцніша у порівнянні з попереднім варіантом, але й масивніша, займає більше місця і вимагає більше часу на встановлення.
- Гвинтовий каркас. Сходинки за спіраллю фіксуються до вертикальної центральної опори. Цей варіант сходів відзначається не тільки особливою міцністю та надійністю, а й цікавим виглядом, що привертає погляди. Однак слід зважати, що для безпечного пересування необхідно доповнити таку конструкцію поручнями. Якщо в домі є діти та люди поважного віку, доречно зробити вибір на користь простіших у користуванні конструктивних рішень. Перенести такими сходами важку й велику техніку, меблі й т.д. навряд чи вдасться – це теж треба враховувати.
У більшості випадків у будинках встановлюють маршеві прямі або поворотні (Г-подібні чи П-подібні) сходи на тятивах, чи косоурі – вони найбільш практичні та зручні. Моделі на з гвинтовою конфігурацією вибирають, коли два попередні види не зможуть поміститися через планування оселі, хочеться максимально зекономити місце чи внести в інтер’єр нотки оригінальності.