Які переваги та особливості пічних дверцят зі склом?

AD_4nXdEOXjzVanXiRUFLG4IqWZwSvsQe8L_X72E9xHosgqJNuZFD1nuIz50-e9TJmf_M0KiIH_ror0E7iIN1D8GUjXrWSrqM3E4nBi8Qnz4pD5_zmHELT-u5xT9ofjz-X9AxVpPgX2DNvQ9JER40y36ygMFU8Y?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Глухі чавунні дверцята − звичне рішення для печей. Та в них є один мінус – закривається огляд на полум’я в паливній камері. Якщо хочеться отримати змогу спостерігати за вогнем у топці, доречно встановити пічні дверцята зі склом — вони не менш надійні, ніж суцільнометалеві зразки.

Металева рамка є каркасом пічних дверцят зі склом. Вона може бути виготовлена з чавуну або жаростійкої сталі. Чавунне литво характеризується спроможністю довго витримувати високі температури, не деформуючись та не пошкоджуючись. У місці, де згоряють дрова, температура піднімається до 700, а то й 800 градусів, тоді як робоча температура сталі становить 600 градусів. Відповідно, сталевий каркас швидше прогорятиме. Саме тому найкраще, аби дверцята мали чавунну основу.

Рамка виконує не тільки утилітарну, а й декоративну функцію. Їй надають різноманітних форм, з огляду на конфігурацію отвору топки – аркову, квадратну чи прямокутну. Поверхня покривається термостійкими фарбами. Як правило, це сірий або чорний відтінки, які підходять до більшості опалювальних конструкцій. Хоча бувають моделі й в інших тонах, наприклад, коричневому, бронзовому тощо. Стилістичне виконання можна підібрати на свій смак: прості лінії й мінімум деталей чи вишукані литі узори, написи або рельєфні зображення.

Вимоги, яким має відповідати скляна вставка на дверцях

Щоб пічні двері зі склом не розчарували втратою цілісності під впливом жару та вогню, екран має відповідати таким характеристикам:

  • Матеріалом виготовлення має слугувати не звичайне скло, а стійке до високотемпературного середовища. Це може бути гартоване, кварцове чи боросилікатне скло, здатне витримувати значний нагрів
  • Товщина екрана – не менш ніж 4 мм. В такому разі можна бути впевненим, що вставка не лусне.
  • Конструкція має передбачати простір між рамкою та склом, для компенсації температурного розширення та запобігання розтріскуванню.
  • Температурний режим використання. Якісні дверцята з вогнетривким склом розраховані на температуру до 700 градусів за Цельсієм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Жіночий в'язаний одяг від бренду «ТОБІ»

Купуючи виріб, слід переконатися, що на склі немає механічних пошкоджень − навіть невеличких на вигляд відколів, тріщин й т.д.

Комплектація дверцят: для зручності та функціональності

Сучасні скляні дверцята для печі обладнуються ручкою, що не нагрівається, завдяки чому можна відчиняти їх, не турбуючись про захист рук прихватами. Крім неї, дверці можуть доповнюватись певними конструктивними елементами, які роблять експлуатацію печі комфортнішою та покращують функціональність.

AD_4nXe6f0n7JrFMjxSA-LvZMi-7RXGprSTpteQxc2Lt8HKOgxa9lQjroYeoP1oCECHG1lG39kSFL1Rukx-bRDw99zHV-YvetpnKBDr2_jEtm_bg4skDGCajDaKQlm3X0KcgvIyTLbp-XeFjeghK3qF--n7JVb7H?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Деякі моделі мають ручний регулятор подачі повітря в паливну камеру. Збільшуючи чи зменшуючи надходження повітря в топку, власник печі керує процесом горіння. Чим більше надходження кисню у топку, тим інтенсивніше палають дрова, видаючи багато тепла. І навпаки, якщо зменшити його подачу, грубка переводиться у режим повільного горіння.

Випускаються екземпляри з огорожками й фігурними решітками, які не дозволяють полінам контактувати зі склом, тим самим запобігають його забрудненню та надмірним навантаженням на екран.

З метою кращої енергоефективності дверцята до грубки можуть бути оснащені притискним механізмом й вогнетривким шнуром по всьому периметру, що забезпечує герметичність. Якщо шнур з часом втратив свої первісні властивості, його можна без проблем замінити, придбавши новий у спеціалізованому магазині.