Site icon GOLOVCOMINFO (ГOЛОВКОМІНФО) Новини України та світу – GLAVKOM.info

Як знайти професійних юристів?

Юриста, як і дантиста, вибрати непросто. Той та інший мають бути професіоналами своєї справи. Будь-яка помилка лікаря чи юриста може послужити погану службу: нова пломба може почати кришитися, а неправильно складений документ може призвести до неприємностей (судимості, штрафу).

Як розібратися у багатьох складних питаннях, знає лише професійний юрист. Чому треба звертатись до нього — зараз розповімо. В свою чергу, ми рекомендуємо профессійну команду адвокатів та юристів VSQ Partners https://vsg-partners.com, які готові надати вам повний спектр послуг, взяти на себе ваші потреби та виклики, незалежно від їх складності.

Безкоштовні варіанти

Часто у разі проблем люди починають шукати адвоката, забуваючи, що є державні юридичні контори, де працюють порядні фахівці. Наприклад, якщо ви подаєте позов до суду на дії роботодавця, з вас грошей не візьмуть. В Україні діє система безоплатної правової допомоги. Це правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. До списку громадян, яким надається безкоштовна допомога, входять:

Список досить великий, оскільки людей, скривджених долею, скрізь вистачає. І всіх їх мають захищати державні адвокати. Проблема в тому, що офіційна зарплата адвоката на державній службі невисока. Справжніх «слуг народу», які люблять справедливість та свою роботу, часто важко знайти.

Крім того, варто розрізняти ці два статуси. Юрист — загальне визначення професії, він складає та перевіряє документи замовника. Адвокат теж юрист, він працює в суді і займається захистом підсудних у кримінальних справах.

Юристи в інтернеті: чи це реальні люди?

Вибрати юриста сьогодні простіше, ніж десять років тому, коли не було інтернету. Але й тоді люди якось знаходили грамотних спеціалістів. По-перше, добре працювало «сарафанне радіо»: хтось із знайомих користувався послугами адвоката та радив іншим. По-друге, людина мала можливість бачити юриста в обличчя, подивитися йому в очі та зробити належні висновки.

Інтернет змінив підхід до питання, породив безліч віртуальних юридичних контор, де сидять нібито професійні юристи, яких ми маємо обрати для вирішення проблем. А чи можете ви стверджувати, що на тому кінці дроту взагалі жива людина, а не робот? Як це перевірити? Проводимо безневинний експеримент.

Відкриваємо юридичний веб-сайт. При цьому в правому нижньому кутку з’являється віконце чату, де віртуальний «Василь Іванович» запитує, що саме нас цікавить. Припустимо, ми повірили, вибрали цього юриста і ставимо питання про те, як поділити майно при розлученні на свою користь. Наш новий порадник просить вказати електронну адресу та повідомляє, що відповідь прийде на пошту.

Написали, чекаємо. І справді, надходить відповідь: «Залишіть номер свого телефону, ми вам передзвонимо найближчим часом». На іншому сайті в чаті номер телефону просить «черговий юрист», аргументуючи це тим, що телефоном він відповість на запитання швидше. Дуже добре, ми залишаємо номер, але оскільки просять 11 цифр (чомусь), просто додаємо 0. У чаті відповідають, що передзвонять через 5 хвилин. Ніхто не дзвонить — номер неправильний. Але вже зрозуміло, що у чаті відповідає не людина, а робот. При цьому сайт рясніє рекламними банерами, через які складно побачити контент.

Висновок: далеко не всі онлайн-юристи є тими, за кого себе видають. Нехай ми звернулися до трьох контор, а не до десятої. У двох випадках виявилося, що обрати юриста в інтернеті досить складно, як знайти спеціаліста в потрібній галузі. Буває, що юристи беруться за справу, щоб тільки більше заробити, тоді як практика у них у цій сфері зовсім мала.

Скільки отримують юристи

Судячи з інформації, яку можна знайти в інтернеті, державний адвокат В Україні отримує в середньому 16500 гривень. Це «брудними», а після вирахування податку їм дістається ще менше.

Приватний адвокат у столиці за цей же час візьме 300-1000 гривень, за місяць оплата його послуг може досягти 50 – 100 тисяч. Це лише приблизно — розмір доходів адвоката високого рівня ми можемо тільки здогадуватися. Але ясно одне — шановним фахівцем стають не відразу, для цього потрібно добре попрацювати не один рік. Вийшовши з університету, молодий адвокат має відпрацювати на службі у держави щонайменше два роки.

Висновок: юристи в інтернеті, які надають безкоштовні послуги, вирішити проблеми клієнта часто не можуть, краще знайти хорошого платного фахівця.

Варто звернути увагу на тих, хто працює в компаніях із чистою репутацією, пошукати в інтернеті контори «з ім’ям». Така компанія завжди має ресурс з гарним функціоналом і зрозумілою навігацією. Тут не буде безліч рекламних банерів, але клієнт відразу побачить, з ким має справу. Ви зможете дізнатися назву компанії, спеціалізацію юристів та вибрати потрібне для себе.

Як вибрати юриста в інтернеті

Найчастіше громадяни вдаються до допомоги адвокатів у разі виникнення проблем, але в інтернеті скористатися цим можна далеко не у всіх випадках. Наприклад, ви зможете дізнатися, яке майно вважається у сім’ї загальним. Вам дадуть відповідь, посилаючись на пункти закону, і не потрібно буде самим шукати інформацію. Але супровід будь-якої серйозної справи займеться лише професіонал, який має досвід у цивільних справах.

Його також можна знайти в інтернеті, але на серйозних спеціалізованих ресурсах. Такі сайти відрізняються від тимчасових та низькопробних. Не поспішайте обрати юриста. Скористайтеся нашими рекомендаціями при виборі сайту, де пропонуються юридичні послуги:

  1. Зверніть увагу на зовнішній вигляд ресурсу: він має бути неяскравим, з великою кількістю тематичних статей.
  2. Пропозиції послуг мають бути диференційовані на теми (наприклад, оподаткування, майно, страхування).
  3. У статтях повинно бути помилок (орфографічних, стилістичних та інших).
  4. Зображення мають бути якісними, а шрифти – суворими.
  5. Обов’язково повинні мати місце офіційна назва компанії та її логотип.

Будьте певні: на такому сайті пропонують послуги професійні юристи, з ними можна зустрітися без побоювання, тому можете вибрати будь-якого фахівця — він напевно дасть грамотну усну або письмову консультацію. Договір буде підписано офіційно, із зазначенням найменування компанії та її реквізитів. Також він буде завірений печаткою та підписом.

Важливо: дізнайтеся, на яких справах спеціалізується фахівець. Зрозуміло, що ви не підете до офтальмолога, якщо болить зуб. Так і тут: йдіть до того, хто у ваших справах — дока.

Exit mobile version