На кадастровій карті ділянка сусіда знаходиться на вашій землі? Чи контури ділянки з кадастровим номером замість берегу опинились у річці? Перевірка даних Публічної кадастрової карти України багатьом землевласникам принесла неприємні сюрпризи. Фахівці землевпорядники з порталу Нерухомість 360° пояснюють, як саме виправити межі ділянки на Кадастровій карті.
Консультація із землевпорядником
Потрібно перевірити інформацію кадастру з першоджерелом – землевпорядною документацією у паперовому та електронному варіантах. Компетентну консультацію дають виключно сертифіковані землевпорядники, що мають фахову освіту, доступ до системи ДЗК, спеціальне обладнання, офіційно зареєстровані в реєстрі землевпорядників Держгеокадастру.
Варіанти рішень:
- Виявлена технічна помилка. Землевпорядник від імені замовника готує аргументовану заяву на виправлення помилки.
- Межі ділянки не відповідають реальній ситуації. Потрібна нова землевпорядна документація.
Вивчення землевпорядником ділянки безпосередньо на місцевості
Контури ділянок в Кадастровій карті – це результат використання спеціальних поворотних точок координат, які землевпорядник вказує у технічній документаціі чи проекті землеустрою. Точки координат позначають кожен кут, з якого йде пряма лінія межі ділянки до іншого куту. Залежно від конфігурації ділянок поворотних точок може бути від 3 й більше. Лінія – це межа ділянки.
Для визначення меж землевпорядник безпосередньо на місцевості здійснює геофізичні виміри із застосуванням спеціального обладнання. Фахівець вивчає оточення, характеристики земельної ділянки, позначає на кадастровому плані контури будівель та споруд.
За потреби – погодження меж земельної ділянки
В окремих випадках потрібно погодити нові контури ділянки із сусідами. Після переговорів та вивчення документації укладається Акт погодження межевих знаків. Сформована ділянка має погоджені із сусідами кордони.
Внесення змін щодо меж ділянки у ДЗК
Землевпорядник через особистий кабінет подає нову документацію на погодження у Держгеокадастр. У разі позитивної оцінки державний земельний реєстратор вносить зміни у Земельному кадастрі. В результаті власник або землекористувач отримує новий Витяг з ДЗК з новими межами; на Публічній кадастровій карті межі ділянки приведено у відповідність реальному стану.
Маєте проблему із земельною ділянкою і не можете її вирішити, рекомендуємо скористатись “Гідом в життєвих ситуація по нерухомості” від порталу Нерухомість 360°, перегляньте список можливих проблем із земельною ділянкою чи нерухомістю і оберіть потрібний, або отримайте фахову консультацію від професіоналів у сфері нерухомості.