Як працює пневморозподільник? Огляд різних типів пневморозподільників і принцип їх роботи.

ЗМІСТ:

  1. Що таке пневморозподільник?
  2. Типи та конструкція пневморозподільників
  3. Принцип роботи пневморозподільника регулювання потоку

Що таке пневморозподільник?

Пневматика – це система, яка використовує для своєї роботи різницю тиску стисненого газу або повітря. Такі схеми містять ряд різних механізмів, за допомогою яких розподіляється стиснений газ. Всі разом вони діють як централізована система.

Пневморозподільники які можна придбати за посиланням https://sprenergo.com.ua/644229284-pnevmorozpodilnyk–pnevmatychne-keruvannia/ використовуються для контролю, розподілу та направлення потоку в цій конструкції. Вони виконують напрямну і дозувальну функцію за допомогою запірно-регулюючих елементів. Таким чином, пневматичні клапани виконують роль посередника між джерелом (компресором) і виконавчими механізмами (такими як пневматичний привід, пневмоциліндр) в пневматиці.

Такі агрегати керуються спеціальними сигналами. Наступні типи сигналів можуть керувати пневморозподільники

  • електромагнітний
  • пневматичний
  • механічний

Електромагнітні пневморозподільники управляються магнітними полями на котушках і соленоїді. Принцип їх роботи досить простий. До котушок подається струм від зовнішнього електричного джерела. Взаємодія між магнітним полем в котушках і в соленоїді змушує шток клапана рухатися.

Пневморозподільники з пневматичним приводом зазвичай керуються тим самим потоком стисненого повітря, який працює в пневматичній системі. Його наявність або відсутність впливає на їх роботу в певних умовах.

Механічні пневморозподільники приводяться в рух механічною силою, наприклад, за допомогою важеля. Є багато варіантів, наприклад, у версіях із кроком 90 градусів або на чверть оберту. Найчастіше вони виконують прості завдання (відкриття/закриття).

Крім основних категорій, також випускаються пристрої з комбінованим управлінням. У деяких пневморозподільниках управління здійснюється вручну, наприклад, просто за допомогою кнопки.

Типи та конструкція пневморозподільників

Основними характеристиками, які визначають тип клапана, є кількість потокових ліній (портів) і можливі положення механізму . Ці цифри завжди вказуються в першу чергу в характеристиках клапана.

Перша цифра завжди вказує на кількість портів у пристрої, а друга показує доступні позиції котушки. Наприклад, пневморозподільник 4/2 означає, що він має чотири порти та два можливі положення золотника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Брендування двошарових стаканів від "Футур капс"

Використання знака між цифрами не регламентується і може бути обрано виробником (4/3, 4-3 тощо). Найпоширенішими моделями в пневмосистемах є клапани зі схемою 3/2 і 5/2.

Фігура ліній означає кількість сполучних отворів. Кожен з отворів і їх пучки призначені для певних функцій. Їхнє основне призначення — втягувати та висувати середню та витяжку.

Цифра положень вказує на те, скільки можливих варіантів перемикання положення клапана доступно для налаштування.

Розрізняють два типи клапанів за початковим положенням золотника відносно потоку:

  • Нормально відкритий
  • Нормально закритий

Нормально закритий клапан означає, що в початковому стані його секція закрита (потік повітря перекритий). При подачі сигналу клапан відкривається, тим самим відкриваючи ділянку лінії.

Нормально відкритий клапан спочатку має відкритий потік (потік повітря рухається вільно) і закриває його, коли подається сигнал.

Крім того, пристрої можуть відрізнятися способом повернення у вихідне положення після завершення роботи. Існує два види:

  • Моностабільний
  • бістабільний

Моностабільні клапани повертаються у вихідне положення після припинення сигналу. Це досягається за допомогою поворотної пружини. Для роботи їм потрібен один зовнішній сигнал.

Бістабільні клапани залишаються в положенні, в якому зовнішній сигнал припинився, і не повертаються у вихідне положення. Щоб повернути їх у вихідне положення, потрібен спеціальний зворотний сигнал. Тому для роботи такої категорії потрібні два зовнішні сигнали (вмикання/вимкнення).

Принцип роботи пневморозподільника регулювання потоку

Основним завданням пневморозподільника є зміна перерізу в пневмопроводі, що дозволяє регулювати і направляти потік.

Як було сказано вище, цю дію здійснюють запірно-регулюючі елементи.

Існує два типи зміни розділу: дискретне (включення / виключення) або плавно безперервне (з настроюваними параметрами).

Це призначення поділяє обладнання на два основних конструктивних типи:

  • Поршень
  • Котушка

Поршневі клапани призначені для дискретного регулювання потоку. Такий тип управління забезпечує швидку ізоляцію між каналами. Він найбільш підходить для невеликих систем з простими завданнями. Сідло клапана переміщується вздовж лінії потоку. Така конструкція зазвичай має лише 2-3 виходи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Нержавеющая сталь круглая 40Х13 в Украине

Розсувні золотникові клапани призначені для більш складних операцій регулювання потоку. Таке обладнання можна використовувати в перерізах з високою швидкістю потоку і складною схемою. Золотникові крани можуть працювати в системах з 4-5 робочими лініями, а також в більш простих схемах, завдяки своїй універсальності. Золотник рухається перпендикулярно осі потоку.

Висновок : ппневморозподільник є основними регуляторами потоку стисненого повітря і газу в пневматичних системах. Завдяки своїй різноманітності вони можуть виконувати різні складні та прості завдання з управління напрямком потоку. Кожен з клапанів має свою особливу конструкцію.