Як менеджер паролів захищає ваш бізнес?

Бізнес у всьому світі стикається з сильними викликами – кіберзловмисники сміливіші, ніж будь-коли, націлюються на будь-який бізнес за допомогою все більш зухвалих і шкідливих атак. Тим часом, навіть якщо співробітники усвідомлюють небезпеку, пов’язану з використанням слабких паролів або повторним використанням паролів для кількох облікових записів, вони не виявляють жодних ознак зміни своєї поведінки. Якщо ви залишите на них безпеку пароля, це лише питання часу коли ви станете жертвою витоку даних. Тож давайте подивимось як менеджер бізнес-паролів може допомогти вашій компанії вирішити обидва ці нагальні виклики водночас і, роблячи це, закласти основу для ще більш безпечного майбутнього.

Загрози кібербезпеці стають все більш складними та серйозними

Усі компанії, незалежно від їх розміру чи галузі, у якій вони працюють, намагаються захистити свої важливі дані від сучасних кіберзагроз. За даними Всесвітнього економічного форуму, заходи кібербезпеки, які вживають підприємства, уряди та окремі люди, часто відстають або стають застарілими через все більш складні та часті кіберзлочини. Коли компанії не можуть належним чином захистити себе від кібератаки, вплив на кінцевий результат є швидким і серйозним. Середня вартість витоку даних у 2023 році уже склала 4,45 мільйона доларів , що на 15% більше, ніж за попередні три роки. Лише 1 з 3 порушень було виявлено власними командами та інструментами безпеки організації, тоді як повних 67% порушень було виявлено доброчинною третьою стороною або навіть самими зловмисниками. Коли зловмисники розкрили порушення, загальна сума витрат була на 1 мільйон доларів більше, ніж це було б, якби внутрішня команда виявила це першою.

Компанії особливо вразливі, коли справа стосується того, як вони керують (або не керують) своїми паролями. Дев’ять із десяти співробітників знають, що у них проблема з паролем, але продовжують поводитися так само, як і раніше, не намагаючись щось змінити. Неправильна поведінка щодо паролів, як-от використання слабких паролів або повторне використання одного пароля для кількох облікових записів, робить зловмисникам можливість неймовірно легко скомпрометувати облікові дані . Отримавши пароль співробітника, вони можуть використати його, щоб проникнути крізь захист кібербезпеки компанії, нишпорити, поки не знайдуть якісь цікаві дані для використання, або просто тримати всю компанію в заручниках за допомогою руйнівної атаки програм-вимагачів, доки не отримають кругленьку суму біткойнів. Навіть коли вони отримують віртуальну сумку з готівкою, яку вони вимагали, кіберзлочинці можуть або не можуть звільнити свій контроль над системами та даними компанії. Це одна з причин, чому спецслужби рекомендують компаніям не виконувати вимоги програм-вимагачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Можно ли заменить процессор в ноутбуке?

Очевидно, що коли варіанти відновлення після такої серйозної атаки настільки непривабливі, найкращий план — не бути зламаним. Менеджер бізнес-паролів може допомогти компаніям та їхнім співробітникам досягти значного прогресу на шляху до цієї мети.

Менеджер паролів допомагає захистити дані компанії

Замість того, щоб просто залишати безпеку паролів у руках працівників, компанії повинні надати своїм співробітникам кращий і безпечніший спосіб виконувати свою роботу. Керування паролями має бути пріоритетом, і найпростіший спосіб зробити це — розгорнути рішення для керування паролями в усій організації. За допомогою диспетчера бізнес-паролів можна кількома способами захистити конфіденційні дані бізнесу, клієнтів і співробітників. Для початку ваші співробітники можуть використовувати менеджер паролів, щоб зберігати всі свої паролі в безпечному зашифрованому сховищі, до якого вони можуть отримати доступ із будь-якого свого пристрою. Це перевершує старомодний метод запису паролів на листочку, який не є безпечним, не кажучи вже про те, щоб керувати ним.

Після того, як паролі співробітників надійно зберігаються в сховищі, менеджер паролів автоматично заповнює їх кожного разу, коли працівнику потрібно ввійти в один зі своїх облікових записів. Це економить час співробітників і підвищує їх продуктивність, позбавляючи від необхідності шукати пароль, коли їм потрібно отримати доступ до певного облікового запису. Менеджер паролів також дозволяє працівникам безпечно обмінюватися паролями один з одним замість того, щоб передавати їх електронною поштою чи чатом і ненавмисно піддавати бізнес ризику. Коли диспетчер паролів виявляє ненадійний пароль, він може автоматично створити новий безпечний пароль, який замінить його. Це позбавляє від здогадок під час спроб придумати унікальний пароль для кожного онлайн-облікового запису. Менеджер бізнес-паролів також стежить за темним Інтернетом і сповіщає співробітників, коли їхні облікові записи було зламано, щоб вони могли вжити оперативних заходів, перш ніж ці облікові записи будуть скомпрометовані в результаті атаки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Охоронна фірма - як вибрати, що треба знати

ІТ-спеціалісти також можуть використовувати менеджер бізнес-паролів для забезпечення дотримання політики паролів і доступу до корисної інформації про поведінку паролів співробітників з інформаційної панелі адміністратора, швидко виявляючи будь-які потенційні ризики для компанії. Оскільки 98% респондентів дослідження, проведеного на замовлення компанії LastPass, зазначили, що вони бачать можливості для покращення безпеки своїх співробітників, а це важлива можливість для ІТ.

Компанії можуть використовувати менеджер паролів, щоб отримати захист

Ви можете не лише використовувати менеджер паролів, щоб покращити спосіб керування паролями у вашій компанії, але ви також можете використовувати його для переходу на роботу без паролів взагалі. Оскільки паролі більше не можуть реально захистити облікові записи самі по собі, багато компаній додали багатофакторну автентифікацію (MFA), щоб зменшити ризик, пов’язаний із використанням паролів. Невдовзі багато з них почнуть безпарольну автентифікацію, що дозволить їм у багатьох випадках взагалі видалити паролі. Ви можете використовувати диспетчер паролів, щоб розпочати впроваджувати безпарольні входи скрізь і коли це можливо, суттєво мінімізуючи ризики, пов’язані зі слабкими або зламаними паролями.

Наприклад, LastPass тепер підтримує FIDO2-сумісні автентифікатори, які можна використовувати для забезпечення безпарольного доступу до кількох облікових записів, включаючи власне сховище LastPass співробітника. Замість того, щоб запам’ятовувати, а потім вводити довгий і складний пароль, цей співробітник може просто використовувати біометричну автентифікацію, наприклад відбиток пальця, щоб отримати доступ до всіх своїх облікових даних у LastPass. За допомогою одного дотику вони можуть увійти в систему та продовжити роботу.

Пізніше цього року LastPass також підтримуватиме ключі доступу, що дозволить співробітникам відмовитися від паролів на багатьох основних сайтах, які вони використовують у своїй роботі та особистому житті. У найближчому майбутньому вашим співробітникам більше не доведеться відстежувати таку кількість паролів, щоб просто виконувати свою роботу. Налаштувати ключ доступу для облікового запису в Інтернеті легко, і після завершення процесу цей обліковий запис стає набагато безпечнішим, ніж якщо б використовувався пароль. Кожен ключ доступу є унікальним для кожного сайту, а це означає, що навіть якщо зловмиснику вдалося якимось чином викрасти ключ доступу, він не зможе використати його для доступу до іншого облікового запису, як це часто можна зробити з паролем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Безпека даних простими словами

654213a6a4747.webp

Щоразу, коли працівник замінює пароль на безпарольну форму автентифікації, ваш бізнес-ризик, пов’язаний зі слабкими або повторно використаними паролями, дещо зменшується. І оскільки співробітники можуть використовувати LastPass для створення, зберігання та доступу до ключів доступу майже так само, як вони це роблять із паролями, перейти до безпарольного захисту буде відносно простим для них.

Захистіть свій бізнес за допомогою менеджера паролів

Вашому бізнесу потрібно витратити час, щоб зрозуміти ризики кібербезпеки, які є перед ним, особливо з огляду на сучасний небезпечний ландшафт кіберзагроз і постійну залежність співробітників від шкідливих звичок використовувати слабкий пароль. Менеджер бізнес-паролів може допомогти зміцнити вашу кібербезпеку, полегшивши тягар, пов’язаний із збереженням облікових даних співробітників у безпеці. Таким чином, ви та ваші співробітники можете насолоджуватися душевним спокоєм, який приносить усвідомлення того, що ви вживаєте правильних заходів для забезпечення безпеки компанії. Найкраще те, що роблячи це, ви можете почати закладати основу для ще більш безпечного майбутнього без паролів.

Бажаєте отримати додаткову інформацію чи спробувати рішення LastPass? Це дуже легко! Достатньо створити власний аккаунт на сайті розробника – компанії LastPass. Також можна звернутися до постачальника рішення. В Україні це компанія Ідеалсофт.

, , , , , , , , , ,