Site icon GOLOVCOMINFO (ГOЛОВКОМІНФО) Новини України та світу – GLAVKOM.info

Вирощуємо цілий рік у теплицях (з полікарбонату та інших) культури: схеми посадки рослин

Мрія та гордість будь-якого садівника-городника – це хороша велика теплиця або парник . Саме ця конструкція дозволяє виростити кілька врожаїв у теплиці https://novateplica.com.ua/uk/ та практично цілий рік «сперечатися» з природою. У парнику можна вирощувати всі види овочевих культур, зелень, квіти, ягоди. Висаджуючи розсаду в теплицях , можна продовжити або прискорити врожайний період. Давайте дізнаємося докладніше про вирощування в теплиці в зимовий період,

Що посадити в теплиці з полікарбонату  https://novateplica.com.ua/uk/teplitsy-iz-polikarbonata/ і які планування посадок в теплиці.

Що вирощувати у теплиці?

Особливості вирощування в закритому ґрунті
Що посадити в теплиці за принципом сезонності
–  Навесні
–  Літо
–  Восени
Як правильно вибрати сусідів

Отже, садимо у теплиці рослини. Але пам’ятайте! Слід вибирати тільки самозапильні або не потребують запилення (партенокарпічні) культури для теплиці. Що вирощувати в теплиці можна цілий рік? Томати , перець , баклажани відносяться до групи самозапильних овочів. Їх можна вирощувати в теплицях, що добре опалюються, цілий рік. Огірки необхідно вибирати автогамні, бажано гібридні овочеві культури . Не забувайте використовувати підв’язки для рослин у теплиці. У теплиці з полікарбонату можна вирощувати болгарський та солодкий перець. При цьому важливо дотримуватися схем посадки перцю в теплиці та формування куща.

 

Взагалі для парників замість сортових краще гібридні культури. Вони поєднують у собі високу врожайність, стійкість до хвороб, великоплідність. На відміну від сортових, гібриди менш гостро реагують на високу вологість, затіненість, та й розподіл плодів досить рівномірний . При цьому важливо дотримуватись планування посадок у теплиці. Цілий рік у теплиці можна вирощувати картоплю , кабачки , капусту , моркву , малину , полуницю (і за голландською технологією ), кавуни та дині , виноград , гриби .

Які культури вирощують у теплицях?

Така зелень , як селера, петрушка, зелена цибуля можуть перенести вирощування в теплиці цілий рік (навіть якщо теплиця прохолодна), а ось щоб виросли в теплиці редис , кріп, салат руккола і качаний Айсберг , кінза і шпинат знадобиться додаткове освітлення . Коли садити в теплиці з полікарбонату ? Висаджуючи ранні посадки в теплицю без опалення, можна насолоджуватися високою врожайністю помідорів вже на початку червня або радіти свіжій зелені на початку травня. Рослинам, які болісно реагують на туман, тут не буде чого боятися. Як знезаразити землю у теплиці перед посадкою? Потрібно провести дезінфекцію . Коли садити у теплиці? Сезон у холодних теплицях можна розпочати вже наприкінці березня чи на початку квітня, висаджуючи холодостійкі культури: кріп і петрушку , редис, листові салати або салатну гірчицю. У теплиці час посадки для саджанців томатів, перців та огірків – початок травня, попередньо посіявши розсаду будинку на підвіконні, тоді Ви отримаєте ранній урожай у теплиці.

Коли можна висаджувати у теплицю огірки?

Висаджування в теплицю розсади огірків починається через два три тижні після посіву на розсаду в невеликі лунки на відстані 35 сантиметрів. Зразкову схему посадок у теплиці Ви можете побачити нижче.

Як правильно садити у теплиці огірки?

Схема посадки у теплиці:

Посадка в теплиці. Не забувайте удобрювати та підв’язувати та поливати огірки в теплиці. Також дуже важливо своєчасно виявляти шкідників та хвороби огірків. Про те, як вирощувати огірки в теплиці взимку, Ви можете дізнатися тут . А також дізнайтесь більше про формування огірка в теплиці з полікарбонату . Томати перевалюються у віці 45 днів на відстані 35 сантиметрів між саджанцями та 60 сантиметрів між рядами. Щодо посадки помідорів у теплицю з полікарбонату , то розсаду томатів необхідно вирощувати близько 52-60 днів. Потім не забувайте пасинкувати , підв’язувати , поливати , проводити мульчування. Також у теплиці можна садити сорт «Черрі».  До речі, вирощувати помідори можна навіть взимку. Як? Дізнайтеся у статті. У теплицях можуть вирощуватися кілька культур одночасно незалежно від сорту та виду рослини. Але далеко не всі сіянці уживаються один з одним по сусідству. Допустимо квасолю, не любить підвищеної вологості, чого не скажеш про капусту та горох. Висаджуючи саджанці головне правильно та економно розмежувати територію грядок та проходів усередині. Наприклад, томати – не люблять “штовхатися”, і кожен саджанець слід садити на відстані не менше 20 сантиметрів один від одного. Сумісність плодоовочевих культур Одночасно можна висаджувати: базилік , боби, горох, часник, кабачок, кріп, всі види салатів, ріпу, петрушку, огірки та помідори , перець, баклажани, кукурудзу, редис.

Як правильно посадити у теплиці?

Культури, що вирощуються в теплицях, які не можна поєднувати: капусту та огірки, капусту та помідори, буряк та помідори, помідори та моркву, квасолю та салат, квасолю та цибулю. Читайте докладніше про те, що можна поєднувати з помідорами , з огірками , з баклажанами і чи можна садити разом перець, огірки та помідори . Спільні посадки овочів можуть застосовуватися навесні і влітку, а в теплиці, що опалюється, цілий рік . Цей метод не тільки зручний, а ще й корисний, оскільки унеможливлюється одностороннє виснаження ґрунту. Організовуючи внутрішній простір, має велике значення як розташування грядок, а й форма самого парника. Для всіх рослин дуже важливим є вуглекислий газ. Для його подачі спеціально обладнають системи подачі та генератор CO₂. Теплиці – технологія вирощування: Якщо дах у парнику зі скошеними кутами , то доцільніше буде посадити по центру високорослі рослини, а по краях низько зростаючі. А якщо форма квадратна , то зручніше буде зробити три довгі гряди і два зручні проходи між ними. Для круглих конструкцій підійдуть закруглені гряди по периметру та кругла грядочка всередині. Якщо Ви дотримуватиметеся цих правил, урожайність у теплиці Вас порадує. Оптимальна ширина грядки для посадки рослин у теплиці становить не більше 90 сантиметрів , якщо робити ширше, то незручно обробляти землю і доглядати рослини. Якщо в теплиці є підвісні стелажі, висота не повинна перевищувати 1.3 метри , що дозволить легко дотягнутися до рослин.

Види

Теоретично теплиця – це опалювальна конструкція, що освітлюється, оснащена системою штучного зрошення, що має великі габарити. Парник навпаки – має скромніші розміри, не опалюється і не висвітлюється. Насправді ж парник відрізняється від теплиці лише габаритами. На сьогоднішній день існує багатий вибір теплиць різних конструкцій, розмірів та матеріалів. Побудувати парник можна і власноруч використовуючи підручні матеріали. Тепличні споруди формою бувають арочні, шатрові, багатокутні, пристінні і двосхилі. Монтуватися вони повинні або на заздалегідь підготовлений фундамент (що значно збільшує термін експлуатації) або безпосередньо в грунт. Також існують гідропонні теплиці . Встановлювати теплицю доцільніше на південній стороні ділянки. Це дозволить додатково захистити будівлю повітря і рослинам буде достатньо природного сонячного освітлення.

З матеріалів можна виділити

Зі скла

Теплиця зі скла має дуже високу світлопропускну здатність та теплоізоляційні властивості. Довговічність – величезний плюс цього матеріалу. Однак тендітне скло може дати тріщину та й у спеку року температура всередині парника може досягати несприятливо високих температур, що не дуже добре для вирощування культур у теплицях.

З плівки

Полімерна плівка – це полегшений варіант, який можна використовувати без фундаменту, що дозволяє заощадити час та пересувати тепличку у зручне місце. Світло під матеріалом поступово розсіюється, що є плюсом цієї споруди. Однак зносостійкість залишає бажати кращого. Утворення внутрішнього конденсату те ж саме відіграє неприємну роль для вирощування рослин у теплиці. Більш докладно про теплиці з плівки https://novateplica.com.ua/uk/tepliczy-pod-plyonku/

З полікарбонату

Рання посадка в теплицю з полікарбонату : Полікарбонат зібрав у собі найкращі властивості скла та плівки одночасно. Відрізняється високою пропускною здатністю сонячного світла, що рівномірно розсіюється всередині споруди. Має високі теплоізолюючі властивості.

Зносостійкість тут теж на рівні та й підвищена гнучкість листів полікарбонату дозволяє без особливих зусиль встановлювати подібні теплиці на земельній ділянці. Структура встановлюваної конструкції може бути як простою, так і складною, розміри теж можуть змінюватись. Зі стільникового полікарбонату, можна спорудити як невеликий парник для розсади, так і величезну оранжерею для вирощування плодових і овочевих культур і квітів. Що можна вирощувати у теплиці з полікарбонату? Все, що описано вище. Ви можете побачити на фото нижче, що посадити в теплиці. Вирощування в теплиці – фото: Тепер Ви знаєте, що вирощують у теплицях із полікарбонату . Але дуже часто теплиці використовують як бізнес. Як?

Розглянемо нижче: Бізнес

Що садити в теплиці вигідно ? Також можна розглядати теплиці як бізнес . Можна зробити цілорічну зимову теплицю та вирощувати на продаж огірки , томати , зелень , овочі , полуницю , квіти . Такий бізнес може стати дуже прибутковим. Ще можна вирощувати в теплиці на продаж хризантеми , троянди чи тюльпани до 8 березня. На цьому закінчуватимемо нашу статтю. Ви вже знаєте особливості вирощування у теплиці і що садити у теплиці та як. Встановивши її на своїй ділянці, Ви отримаєте величезну можливість суттєво продовжити та збільшити дачний сезон та рослини, що вирощуються у теплиці , подарують Вам відмінний урожай власного виробництва. А використовуючи утеплений парник таке задоволення, має місце цілий рік.

 

Exit mobile version