Site icon GOLOVCOMINFO (ГOЛОВКОМІНФО) Новини України та світу – GLAVKOM.info

Вибираємо дизельний генератор

Зміст:

  1.  Критерії вибору
  2.  Переваги дизельних генераторів
  3. Витрата палива дизельного генератора
  4. Додаткові функції
  5. Поради з експлуатації
  6. Популярні питання

Дизельний генератор (електростанція), який можна вибрати та купити в інтернет-магазині Альцест http://e-altsest.com/elektrogeneratory/generatory/dizelnye-generatory (електростанція) необхідна для вироблення електрики там, де немає можливості підключитися до електромережі, або він використовується як запасне джерело енергії на випадок відключення. У цьому матеріалі ми докладно розберемо всі нюанси вибору дизельного генератора, розглянемо, чим вони відрізняються та поговоримо про важливі нюанси.

Критерії вибору

Почнемо з основних критеріїв вибору, на які потрібно звернути увагу насамперед. Усього можна виділити п’ять критеріїв, які є справді важливими.

Потужність

Перший показник, на який звертають увагу (найчастіше він є єдиним). Існують типові рекомендації, але все ж таки найкраще порахувати потужність приладів, які будуть від нього харчуватися і додати до цього значення 15-20%. Тобто якщо сумарна потужність 1,5 кВт, то підійде генератор потужністю від 1,8 кВт. Важливо враховувати і те, що деякі прилади в момент включення споживають набагато більше енергії.

Також потужність може залежати від цілей використання. Якщо дизельний генератор буде в якості аварійного джерела електроенергії і використовуватиметься рідко, то можна і не брати максимальну потужність, але в цьому випадку не вийде включити всі прилади. Наприклад, для дач часто беруть генератори мінімальної потужності (до 1,5 кВт), які дозволять увімкнути освітлення, холодильник, телевізор.

Кількість фаз

Тут вибір між однофазними та трифазними, однак, у 9 випадках з 10 купують саме перший варіант. Вони підходять для використання в побуті, а ось трифазні купують найчастіше для підприємств або роботи з певним електрообладнанням. Тут все досить просто: якщо вам не потрібно 380 В або ви не знаєте, навіщо вони взагалі потрібні, значить, у купівлі трифазного дизельного генератора немає жодного сенсу. Зазначимо ще й те, що трифазні значно дорожчі.

Місце експлуатації

Дизельний генератор може бути призначений для використання на вулиці (контейнерний або кожуховий тип), або бути у відкритому виконанні. У другому випадку їх встановлюють окремі приміщення. Якщо такої можливості немає, варто вибрати такий генератор, який призначений для роботи на вулиці. Також важлива робота в різних умовах (насамперед за різних температур). Є генератори, які не зможуть працювати за негативних температур.

Кількість оборотів

Бувають високооборотні (3000 обертів на хвилину) та низькооборотні (1500). Для інтенсивного використання (понад 600 годин на рік) краще вибирати другий тип, оскільки його ресурс значно вищий, рівень шуму нижчий. Тільки варто враховувати, що низькооборотні дизельні генератори коштують дорожче, проте за рахунок кращого моторесурсу у довгостроковій перспективі вигідніший саме такий варіант.

Час автономної роботи

Залежить багато в чому від обсягу паливного бака і зазвичай воно становить 4-6 годин, чого більш ніж достатньо. Звичайно, якщо дизельний генератор купується для постійного використання, такого об’єму бака буде зовсім мало, тому варто шукати або більш місткі варіанти, або такі, де легко можна встановити додаткову ємність для палива.

Переваги дизельних генераторів

Якщо порівнювати дизельні генератори з бензиновими, який також ви можете купити в інтернет-магазині Альцест http://e-altsest.com/elektrogeneratory/generatory/benzinovye-generatory, то завжди виникає спокуса не думати над вибором, а просто купити другий, тому що вони значно дешевші. Тим не менш, потрібно вважати ще й вартість експлуатації, тому якщо брати активне використання протягом кількох років, дизельний виявиться дешевшим. Ну а список переваг дизельних генераторів виглядає так:

До переваг дизельних генераторів також можна віднести і безпеку, хоч і сучасні бензинові також безпечні. Але за умови правильної експлуатації.

Витрата палива дизельного генератора

Виробники зазвичай вказують цей параметр, але на практиці ви ніколи не отримаєте значення, які є в техпаспорті виробу. Вся справа в тому, що виміри (за рідкісними винятками) виробляють у певних умовах, які за практичної експлуатації повторити дуже складно. Крім того, на витрати дизельного палива також впливає:

Єдиної норми не може, є усереднені значення. І ось якщо ваші показники витрати пального дуже відрізняються від середніх, то це вже серйозний привід задуматися і почати шукати причину. Якщо ви хочете самостійно порахувати витрату палива дизельного генератора, то орієнтуйтеся на наступні цифри (на 1 кВт):

Найчастіше виробники рекомендують використовувати 75-80% потужності і якщо ви дотримуєтеся цього, то витрата буде 0,2 літра на 1 кВт на годину. Допустимі відхилення в межах 7-8% – це вважається нормальним.

Додаткові функції

Сучасні дизельні генератори мають великий набір додаткових функцій. Об’єктивно кажучи, частина буде корисною, а частина не потрібна. Згадаємо найпоширеніші, які можуть бути справді необхідні.

Поради щодо експлуатації

Правила експлуатації можна прочитати в інструкції, яку мають надати разом із самим генератором. Тим не менш, у рамках цієї статті ми розберемо основні моменти, яких потрібно дотримуватися обов’язково. Хоча б з міркувань економії, адже в разі чого ремонт може бути дуже дорогим.

Пам’ятайте, що дотримання цих найпростіших правил допоможе вам продовжити термін служби дизельного генератора.

Популярні питання

Нижче ми відповімо на найпопулярніші питання про дизельні генератори.

Оптимальне навантаження 70-80%, а яке мінімальне?

Не менше ніж 30 відсотків від потужності.

Чому дизельні електростанції дорожчі за бензинові?

Вищий ККД, вищий ресурс, самі дизельні двигуни дорожчі у виробництві.

Кажуть, що дизель надто гучний. Це правда?

Загалом, так, це правда. Але найбільше це помітно на холостому ходу, тоді як за активної роботи різниця буде настільки відчутна. Будь-який генератор – галасливий, тому необхідно вживати заходів для зниження шуму.

Чи можна використовувати у мороз?

Так, це можливо, проте знадобиться передпусковий прогрів. Такою функцією забезпечено багато сучасних генераторів і саме вона дозволяє запускати його при низьких або негативних температурах.

Яку олію заливати в дизельний генератор?

Це вказано в інструкції з експлуатації, а ми рекомендуємо дотримуватися вказівок виробників.

Exit mobile version