Державному бюро розслідувань треба було відкрити кримінальне провадження щодо закупівлі вугілля з ОРДЛО не проти п’ятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка, а проти чинного президента України Володимира Зеленського, оскільки саме він знищив енергетичну незалежність України. Про це на своїй сторінці у Facebook написала екснардепка Тетяна Чорновол.

“Увага, в ДБР помилочка вийшла! Кримінальна справа щодо вугілля з ОРДЛО дуже нагальна, тільки не проти Порошенка, а проти Зеленського! Зе отримав у спадок від ПП Державне “Центренерго”, де вже не потрібен був антрацит з ОРДЛО, бо державні ТЕС були переобладнані під українське вугілля. Однак, як тільки переміг Зеленський, “Центренерго” перейшло на російське вугілля. Таким чином, причина цьогорічної відсутності вугілля на українських ТЕС полягає в тому, що “зелена” влада знищила український добуток, бо два роки купувала вугілля винятково в держави-агресора і в наших шахт не було збуту. Це була, повторюю, нічим не виправдана диверсія, адже Зе отримав у спадок від попередньої влади державну теплову генерацію, незалежну від імпорту вугілля”, – зазначила Чорновол.

За її словами, річ у тому, що в 2018 році Державне “Центренерго”, яке раніше використовувало антрацит, що добувається винятково на неконтрольованій території, перейшло на газове вугілля.

“Слідом за державою переобладнувати ТЕС почав ДТЕК Ріната Ахметова. Однак після перемоги Володимира Зеленського керівником “Центренерго” був призначений менеджер Коломойського (це було одне з перших призначень “зеленої” влади) і “Центренерго” відмовляється від українського вугілля та починає завозити вугілля з Росії через Білорусь та напряму. Причому завозилося передовсім вугілля газової групи, що добувається в Україні. Російське вугілля було на 15-20% дешевше, ніж українське, тому слідом на російське вугілля для ТЕС переходить і ДТЕК. За 2 роки без ринку збуту український добуток вмер. Отож, як тільки Путін відмовив “зеленій” владі у постачанні вугілля, Україна потрапила в ситуацію, коли наші шахти також не можуть його дати”, – додала екснардепка.

Чорновол наголошує, що особливо очевидна зрада на прикладі Трипільської ТЕС біля Києва.

“Це державна ТЕС, на якій залишалися енергоблоки на антрациті. Їх не переобладнали, тому що відпала потреба у Трипільській ТЕС для виробництва електроенергії. В 2017-2018 році були побудовані підстанції, які дали можливість тягнути для потреб Києва більше генерації Рівненської та Хмельницької АЕС. Трипільську ТЕС відправили в резерв. Однак після перемоги Зеленського Трипільська ТЕС знову запрацювала, бо “зеленій” владі треба було десь спалювати вугілля з ОРДЛО. Тільки за 2020 рік туди було завезено майже 170 тисяч тонн антрациту, який був придбаний у Росії за 320 млн грн. На Трипільську ТЕС він потрапляв по ціні куди дорожчій (на третину, а інколи вполовину) адже постачався за посередництвом “Синтез-оіл” – структури Коломойського. До речі, авто, зареєстроване саме на цю фірму, супроводжувало Володимира Зеленського в його передвиборчих поїздках, на ньому пересувалася його охорона кандидата в президенти”, – запевнила вона.

Вона стверджує, що найбільша зрада в історії з Трипільською ТЕС полягає в “прилаштовуванні” вугілля з окупованої території.

“Трипільську ТЕС продовжували активно експлуатувати в першому кварталі 2020 року, коли був профіцит енергії в київському регіоні і, щоб генерація “кривавого” вугілля влізла в “енергосистему”, була обмежена потужність атомних енергоблоків Хмельницької та Рівненської АЕС. До речі, до лютого 2017 року українські ТЕС використовували вугілля з окупованої території. Однак була кардинальна відмінність, тоді вугілля завозилося на українських умовах. Зараз, у часи Зеленського, – на ворожих російських. На українських умовах це означає, що вугілля тоді постачалося лише тими підприємствами в ОРДЛО, які перереєструвалися на території підконтрольній Україні, а отже, платили податки в державний бюджет. До речі, зарплати робітники таких підприємств отримували на картки українських банків, все було офіційно”, – акцентувала увагу Чорновол.

Екснардепка зауважила, що шахтарі, які працювали на таких підприємствах, не втрачали зв’язку з Україною.

“Зрештою, чоловіки на окупованих територіях мали вибір: не воювати проти України, а навпаки, працювати на Україну на шахтах та заводах. Це була наша перемога в гібридній війні. Однак після того, як Коломойський і Курченко за допомогою Семенченка та одурених патріотів влаштували так звану “блокаду” ОРДЛО, зокрема поїздам з вугіллям, Україна все втратила. Підприємства і шахти на окупованій території перейшли під контроль Курченка, Медведчука та ФСБ. З 2017 року вони платять податки в російський бюджет і антрацит з ОРДЛО постачається в Україну тільки на путінських умовах. До речі, Семен Семенченко, який під ура-патріотичними гаслами організовував блокаду вугілля з ОРДЛО на українських умовах, натомість допомагав Коломойському, щоб на “Центренерго” воно надходило з ОРДЛО на путінських умовах. Нагадаю, як озброєнні “тітушки” Семенченка стерегли офіс “Центренерго” в лісі під Козином, коли там заправляв менеджмент Коломойського і організовував поїзди з “кривавим” антрацитом на Трипільську ТЕС. Цікава деталь: з митної бази імпорту вугілля стає зрозуміло, що в 2020 році вугілля з Росії та окупованої території часто надходило в Україну через двох посередників: білоруську фірму білоруського олігарха Вороб’я та українську фірму “Синтез-оіл” – це Коломойський. Як бачите, вугільна кримінальна справа зі звинуваченням в держзраді дуже актуальна! Тільки щодо Зеленського! Вся моя інфа з митної бази”, – підсумувала вона.

Як повідомляв 5.UA, раніше з’явилася схожа заява посла Великої Британії в Україні Мелінди Сіммонс – Велика Британія поставила під сумнів чесність і прозорість розслідування щодо Порошенка. Дипломат заявила, що важливо, аби правоохоронні органи та судова влада розглянули цю справу, як і будь-яку іншу, незалежно, неупереджено та професійно.

Нагадаємо, так звана кримінальна “підозра” була сфабрикована за вказівкою з Офісу президента Володимира Зеленського проти лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка та не має жодних правових підстав, а отже, є незаконною. На цьому наголосив адвокат п’ятого президента України Ілля Новіков під час брифінгу.