Володимир Бова – шахрай? Хто стоїть за мережею шахрайських інвесткомпаній у Києві

У жовтні 2022 року ЗМІ повідомили про викриття мережі псевдоброкерів, які діють у Києві, до якої залучено агента ФСБ Володимира Бова. За даними Асоціації фінансової галузі, жителі Латвії втратили понад 8 мільйонів євро за неповний рік через інвестиційні аферисти, і це лише одна з країн, які постраждали від шахраїв.

Розслідування показало, що шахрайські кол-центри, що працюють у великих ТРЦ та БЦ Києва, мають російське походження і включають фірми, такі як “TON System”, “Wf-wf”, ТОВ “ОДС Протект Преміум Груп”, ТОВ “Лайтпрограм”, “Інформаційний центр “Гарант” та інші. Ці фірми підозрюються у співпраці з російським Ощадбанком та державною корпорацією “Газпром”. Також було встановлено, що російські ділки активно використовують криптовалютні біржі для обходу санкцій.

За інформацією інсайдерів, Володимир Бова є “тіньовим куратором” цих кол-центрів. Бова відомий через справу про спробу викрадення бізнесмена і є агентом ФСБ. Охоронці та консультанти шахрайських офісів неодноразово згадували його як людину, яка за певний відсоток від виручки вирішує всі проблемні питання, фактично “кришуючи” нелегальний бізнес.

ЗМІ також повідомляють, що Бова та його спільники, можливо, отримали замовлення на кіднепінг з винагородою в 17 мільйонів доларів від ФСБ. Незважаючи на серйозні звинувачення, Бова уникнув покарання, вийшовши під заставу у 134 тисячі гривень, а у червні 2022 року суд повернув йому ці гроші.

Володимир Бова пов’язаний із чотирма підприємствами в Україні, серед яких ТОВ “СБ Собр” (послуги приватної охорони) та дві юридичні фірми: ТОВ “Легал Форс Протекшн Рі Груп” та ТОВ “Легал Форс Рі Груп”, кінцевим бенефіціаром яких є резидент тимчасово окупованою Горлівки Олександр Кейєр. Кейєр також є керуючим партнером адвокатського об’єднання “Ревелін Інформейшн”, в офісі якого 23 лютого 2022 відбулася стрілянина з використанням гранатомета РПГ-1 російського виробництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Фиаско имени Михаила Подоляка

Служба безпеки України (СБУ) розшукує Володимира Бову, що може бути пов’язано з обшуками, які проводяться в одній із псевдоінвестиційних фірм “World staff recruiting company” у Києві.

Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема? Як виявилось, шахраїв «кришує» особа, відома як поважний бізнесмен та меценат.

Як діє шахрайська схема?

Шахраї презентують себе консультантами гри на біржі, а свою фірму – інвестиційною компанією. Клієнти, які ставали жертвами схеми, за порадою псведоконсультантів переказували кошти на електронні гаманці й рахунки певних компаній, однак забрати ці кошти, навіть отримавши міфічні дивіденди чи виграші, фізично не могли.

Так звані кол-центри чи бек-офіси «консультантів з гри на біржі» діють у низці торгових центрів столиці – від Солом’янки до Осокорків. Лише на початку квітня цього року активісти викрили псевдоінвестиційну компанію під назвою «World staff recruiting company», яка працювала на 24-му поверсі багатоповерхівки по вул. Княжий Затон.

В одному з таких «офісів» працювали понад 100 чоловік Фото: СтопКор

Раніше аналогічні шахрайські контори «накрили» в офісному центрі поблизу станції метро «Палац Україна», а також у ТРЦ «Гуллівер» та «Мармелад». В одному з офісів шахраїв вилучили сім-картки російського мобільного оператора. Активісти також отримали докази того, що псевдоінвестори працюють у «зв‘язці» зі «Сбербанком Росії» та корпорацією «Газпром».

А хто ж «кришує» діяльність інвестиційних кидал в Україні?

У приватних розмовах жертви аферистів і навіть самі працівники шахрайських кол-центрів називають ім’я підприємця Володимира Бови, відомого у певних колах як Вова-Бова. Саме він, за інсайдерською інформацією, отримує певний відсоток з усіх «інвестиційних залів» столиці. Бову також підозрюють у неофіційних грошових відносинах з посадовцями правоохоронних органів, які за певну винагороду можуть закривати очі на шахрайське свавілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Эпатажный вельможа Тлеухан Бекболат Канаевич: от домбры повстанца до домбры придворного

Володимир Бова – співзасновник  чотирьох підприємств у Києві та Київській області. Одне з них – ТОВ «СБ «Собр» провадить діяльність приватних охоронних служб, ще два – ТОВ «Легал Форс Протекшн «Рі Груп» та ТОВ «Легал Форс «Рі Груп» надають послуги у сфері права. До речі, кінцевим бенефіціаром двох останніх фірм є резидент тимчасово окупованої Горлівки Олександр Кеєр.

У ЗМІ підприємець також згадується як меценат: він надав понад 2,5 мільйони гривень для обладнання нового спортивного майданчика й баскетбольного поля у Чернігові. Об’єкт урочисто презентували у вересні 2020 року за участі чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, який висловив подяку спонсору.

У Чернігові бізнесмен вклав кошти у гумове покриття спортивного майданчика Фото: скріншот (телеканал «Новий Чернігів»)

От тільки виникає слушне запитання: звідки у бізнесмена чималенькі кошти? Адже найбільше з його підприємств має статутний капітал всього у 63 тисячі гривень, а частка Бови в решті фірм взагалі складає від 250 до 5000 гривень. Та й судячи з офіційної фінансової звітності, досить успішним є тільки ТОВ «Легал Форс «Рі Груп», яке за останні два роки виграло державні тендери на 40 млн грн. Однак у цій компанії Бова не є одноособовим бенефіціаром.

Володимир Бова – бізнесмен, меценат чи бандит?

У 2017 році на Київщині правоохоронці схопили банду на чолі з начальником поліції, яка планувала викрасти й вивезти до РФ бізнесмена за 17 мільйонів доларів. За даними слідства, до складу угрупування входив і непрацюючий підприємець Володимир Бова, 1979 року народження.

Володимир Бова у суді Фото: УП

Наразі Володимир Бова є обвинуваченим у кримінальній справі №372/3611/17, йому інкримінують участь у підготовці до незаконного позбавлення волі особи за попередньою змовою групи осіб та у підбурюванні до дачі хабаря службовій особі. Зауважимо, справа розглядається у суді вже четвертий рік, однак до вироку поки так і не дійшло. Власну причетність до злочину Бова заперечує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Афера Европейский квартал: депутат Дан Александр Юрьевич лишил жилья несколько сотен жителей Винницы

Цікаво, що до цього, пан Бова вже був фігурантом іншої кримінальної справи: у квітні 2016 року він, разом з двома невстановленими слідством особами, біля входу до бару «Мозги» у місті Києві, під малозначним вигаданим приводом, завдав тілесних ушкоджень своєму товаришу. Тоді Бові присудили покарання у вигляді 1 року позбавлення волі з випробувальним терміном, оскільки потерпілий погодився на мирову.

Чому справжній вигодонабувач залишається в тіні?

За інформацією, яку ми отримали з власних джерел, власник охоронних та юридичних фірм Володимир Бова може мати певний стосунок до Служби безпеки України. Як стверджують інсайдери, відсотком з потоків від схеми з інвестиційним шахрайством через свого адвоката Бова ймовірно ділиться з певними посадовими особами державного органу спецпризначення.

Наразі ми не можемо однозначно підтвердити або спростувати цю інформацію. Тому сподіваємось на відповідну реакцію з боку СБУ. Чи дійсно ця особа має якесь відношення до органів безпеки? І чи відомо правоохоронцям про сумнівну активність підприємця, який збирає з так званих кол-центрів данину начебто за «вирішення питань» у Службі? Адже на протиправну діяльність такого персонажу дійсно варто б звернути увагу компетентних органів.

Своєю чергою, ми продовжимо відстежувати перебіг розслідування діяльності шахрайських інвестиційних офісів. Чекайте на нові факти й подробиці у наших наступних публікаціях.

Джерело