Site icon GOLOVCOMINFO (ГOЛОВКОМІНФО) Новини України та світу – GLAVKOM.info

Таунхаус – квартира, будинок, чи котедж? Розбираємо особливості сучасної нерухомості

Багато людей мріють жити у власному упорядкованому будинку, проте найчастіше їхня вартість занадто висока для пересічного українця. Рішенням стають таунхауси, життя в яких так само комфортне, а ціна покупки нижча. Дізнаємося, що таке будинок-таунхаус, які різновиди представлені на ринку нерухомості, а також аспекти, які потрібно врахувати перед тим, як зробити покупку такого житла.

Котеджне містечко КМ Паларіс розташоване за 23 км від столиці, м. Києва, у південній частині Борисполя, у мікрорайоні Ясний, по вулиці Ясна, 12. Від центральної частини Борисполя до цього мікрорайону можна дістатися автомобілем або маршрутками. Доречно зазначити з «Palaris» можна дістатися практично в будь-яку частину Борисполя, минаючи головну магістраль міста з щільним трафіком, вулицю Київський Шлях. Із цього мікрорайону є виїзд на Польову вулицю, яка вважається місцевою об’їзною дорогою та виходить практично на трасу Бориспіль-Київ.

Зміст:

Що таке таунхаус?

Відповідаючи на запитання: “Таунхаус – що це таке?” простими словами, слід зазначити, що таунхаус – це особливий вид будівлі, який відрізняється від класичних котеджів чи квартир. Він є єдиною спорудою, простір усередині якої ділиться на окремі блоки. Ці будинки мають спільну покрівлю та стіни, фасад виконаний в єдиній стилістиці, але всередині проживає не один власник, а відразу кілька – у кожного з них є нібито свій окремий будинок з особистим входом до блоку, але в той же час сусіди залишаються прямо за стінкою. Кількість сусідів залежить від виду таунхаусу.

Приклад того, що таке таунхаус, на фото.

Планування стандартного триповерхового таунхауса може виглядати так:

Важливо, що в таунхаусі не може бути більше трьох поверхів, а кількість блоків усередині будинку також обмежена – найчастіше їхня кількість не перевищує десяти. Під час будівництва таких будинків проводяться спільні інженерні мережі: вода, газ, опалення, іноді інтернет. Однак усі житлові квартири оснащуються окремими приладами обліку, тобто оплата за комунальними рахунками провадиться кожною сім’єю залежно від того, скільки ресурсів вона спожила за місяць.

 

Котеджне містечко «Паларіс»

Крім окремого приміщення, власники таунхауса мають невелику земельну ділянку. Його розміри безпосередньо залежать від того, де будують будинок. Наприклад, в межах міста досить складно придбати велику ділянку для будівництва, тому тут практично не зустріти таунхаус з просторим двориком. Якщо звернути увагу на заміську нерухомість, можна знайти безліч лотів з ділянками, на яких достатньо місця для невеликого городу, дитячого майданчика або альтанки з басейном.

ПАМ’ЯТАЄТЕ! Не можна однозначно відповісти на запитання: “Таунхаус – це будинок чи квартира?”. Така будова дозволяє обзавестися чимось середнім між квартирою та будинком за нижчою вартістю.

Види таунхаусів та їх особливості

Говорячи про те, що таке таунхаус, варто розуміти, що вони бувають кількох видів залежно від того, яким чином розташовані секції у будинках, а також від їхньої кількості.

Лайнхаус

Лайнхаус відрізняється тим, що має лінійне планування з наскрізними секціями та парою окремих входів. За допомогою одних дверей власники можуть потрапити на загальнобудинкову територію, а за допомогою інших – на власний задній двір.

Залежно від розмірів будівлі в будинку може бути від 5 до 12 секцій, які розташовані один за одним. Очевидно, що власники крайніх блоків матимуть сусідів лише з одного боку. З цієї причини їхня вартість вища, ніж на інші секції.

Дуплекс

Інакше дуплекс називається “твінхаус”. Він складається з двох однакових секцій, тобто в будинку мешкає лише дві родини. Найчастіше таку квартиру-будинок набувають близькі друзі чи члени однієї родини. Наприклад, дочка вийшла заміж, але не захотіла зовсім розлучатися з батьками. Тоді вони купують дуплекс і живуть через одну стінку, але водночас кожна сім’я може самостійно організовувати побут.

Якщо говорити про приватність, то твінхаус вважається найкращим із різновидів таунхаусів. Це пов’язано із мінімальною кількістю сусідів. Якщо ж говорити про інші характеристики, то вони відповідають іншим видам.

Сучасний двоквартирний будинок на фото знизу.

Квадрохаус

Квадрохаус – це будинок, який складається із чотирьох окремих блоків. У центрі розташовуються приміщення господарського призначення, а житлові зони злегла віддалені до кутів. Таке планування дозволяє віддалити сусідів один від одного. Квадрохауси часто мають мансарди та підвальні приміщення, а планування одного блоку дзеркальне щодо сусіднього.

ЦІКАВИЙ ФАКТ! У країнах поширені окремі квартали, забудовані квадрохаусами. Такі квартали часто мають щільну забудову. Кожен будинок у такому разі відокремлюється від сусіднього високим парканом .

Таунхаус та приватний будинок: у чому відмінність?

Розберемося із запитанням: «Таунхаус – що це таке? Відмінність від дому». Головна відмінність цих об’єктів нерухомості полягає в тому, що власний приватний будинок є окремою будівлею, яка повністю належить одному власнику або ділиться між членами однієї сім’ї. Він не поділяється на секції і не припускає, що за сусідньою стіною житимуть сторонні люди. Більш того, прилегла ділянка землі в таких будинках значно перевищує ту, що виділяється мешканцям таунхаусів: найчастіше ділянки на задньому дворі може вистачити для будівництва ще одного будинку. На основі цих характеристик складається вартість приватного будинку: вона суттєво вища.

Також варто розуміти, що таунхауси поступаються приватним будинкам у наступному: вирішувати питання, пов’язані із загальними комунікаціями чи зовнішнім виглядом будівлі, потрібно спільно із сусідами. Якщо це не дуплекс, а багатосекційний лінійний таунхаус, досягти згоди між усіма мешканцями досить складно.

Ще однією проблемою таунхауса стає звукоізоляція. Безперечно, вона краща, ніж у квартирах, але, якщо порівнювати з котеджем, таунхаус поступається. Виправити проблему із зайвим шумом можна за допомогою ізоляції стін або за рахунок особливого планування: використовувати кімнати, які прилягають до сусідів, під господарські потреби або як приміщення, в яких ізоляція потрібна меншою мірою (наприклад, комора або вбиральня). Спальню, дитячу кімнату і робочий кабінет краще розміщувати в центрі будинку, якщо на це вистачає площі.

ВАЖЛИВО! Слід розуміти, що таке таунхаус та пентхаус. Через схожі назви їх часто плутають, однак перший являє собою будинок з декількома секціями, а другий – елітну квартиру на останньому поверсі багатоквартирного будинку з панорамними вікнами.

Технологія будівництва котеджного містечка Паларіс

«Коробки» будинків будуються з газоблоку 300 мм, утеплюються пінопластом 100 мм і покриваються декоративною штукатуркою. Перекриття між першим і другим поверхом: залізобетонні плити. У квартирах облаштовані бетонні сходи між 1 і 2 поверхом. Покрівлі – двосхилі, утеплені та покриті металочерепицею. Вікна – енергозберігаючі двокамерні склопакети. У кожне домоволодіння заведені газ, вода (подається централізовано, із власної свердловини) та електрика з двозонним лічильником, виведення стічних вод – у центральну каналізацію. Опалення тут індивідуальне за рахунок двоконтурних котлів на 24 кВт.

Варіанти планування квартир котеджного містечка Паларіс

Всі таунхауси, а це одно-, дво- та трикімнатні дворівневі квартири будуються за декількома типовими проектами, при цьому загальна площа домоволодінь складає від 57 до 94 кв.м. На першому поверсі зазвичай розміщені вхідна зона, кухня-студія, коридор, санвузол. На другому поверсі – ще один санвузол та житлові кімнати. Основні відмінності у плануваннях полягають у кількості житлових кімнат та наявності/відсутності лоджії – у деяких проектах вони є, а в деяких відсутні.

Квартири майбутнім мешканцям передаються з чорновим оздобленням: стяжкою на підлозі, оштукатуреними стінами, розведеною електрикою, змонтованою системою опалення та встановленим котлом, зі сходами на другий поверх та лічильниками енергоресурсів.

Що потрібно врахувати перед покупкою?

Купівля власної нерухомості – відповідальне та важливе рішення у житті кожної людини. Перед тим, як підписувати договір та вносити плату, необхідно переконатися, що цей будівельний об’єкт того вартий. Понад те, потрібно врахувати юридичну бік угоди.

Насамперед зверніть увагу на такі аспекти:

Здійснити найвигіднішу покупку можна на етапах будівництва. У такому разі перед покупкою житла враховується репутація забудовника. Для цього потрібно перевірити проектні документи та вивчити відгуки клієнтів.

Перед угодою необхідно ознайомитись із юридичними аспектами. Для цього дізнайтесь:

Наскільки вигідно жити у таунхаусі? Вартість покупки та інші витрати

Для того, щоб зважитись на купівлю житлового майна, мало розібратися з тим, що таке таунхаус у нерухомості. Важливо дізнатися, наскільки дорогим буде це вкладення.

Діапазон між мінімальною та максимальною вартістю вкрай великий, оскільки на ринку нерухомості представлені як таунхауси з бюджетної категорії, так і елітні споруди. Орієнтуватися слід виключно на власні запити та бюджет. Крім того, під час аналізу не розглядалися об’єкти площею понад 200 квадратних метрів.

Іншими факторами, які безпосередньо впливають на ціну таунхаусів, є:

ВАЖЛИВО! Кількість об’єктів на столичному ринку нерухомості значно більша, ніж в інших регіонах. Тому знайти доступне житло тут простіше – є безліч як бюджетних, так і дорогих варіантів. У той час як у менших містах пропозиція на таунхауси наближається до мінімуму.

Найбільш вигідною стане покупка таунхауса, який віддалений від міста приблизно на 20 кілометрів, а його площа становить у середньому 115 квадратів внутрішнього простору та 4 сотки землі. Оформивши покупку на початкових етапах будівництва.

ПАМ’ЯТАЄТЕ! Таунхаус – відносно новий тип житла в Україні, тому їхню пропозицію на ринку не можна назвати великою. У середньому лише 15% забудовників проводять роботи з такими будинками.

Серед оголошень навіть у центральних регіонах можна зустріти дешеві лоти вартістю 2 мільйона гривень. Однак варто розуміти, що багато хто з цих будинків доведеться переобладнати, тобто вкласти додаткові кошти: у них найчастіше відсутні комунікаційні мережі та якісний ремонт, а квадратура не перевищує 110 кв.м.

Окремо варто розглянути платню за комунальні послуги. Як і у випадку з іншими варіантами житла, це значення суб’єктивно і залежить від кожної окремо взятої будівлі, проте витрати вищі, ніж у звичайній квартирі. Наприклад, мешканцю під Києвом будинку доведеться виплачувати від 7 тисяч щомісяця за світло, воду, газ, опалення. У деяких комплексах стягується плата охорону.

Не можна забувати про витрати на бензин, особливо якщо інфраструктура приміського селища недостатньо розвинена, на виїзді часто утворюються пробки, а мешканцям доводиться добиратися до роботи до міста. У цьому випадку кожен власник автомобіля має самостійно розрахувати витрати на бензин залежно від характеристик автомобіля.

Exit mobile version