Часи коли єдиним інструментом для шиття була швейна машинка залишилися далеко позаду. Зараз існує безліч різної техніки – як універсальної, так і вузькоспеціалізованої. Технології постійно вдосконалюються та нові просунуті моделі з’являються практично щороку.
Переваги сучасних агрегатів
По-перше, слід зазначити розвиток автоматизації. Швейне обладнання все менше вимагає участі оператора в процесі роботи. У просунутих моделях достатньо задати кілька основних налаштувань і машина сама підбере оптимальний режим пошиття. Повністю автоматизованими є такі операції:
- намотування нитки;
- регулювання натягу нитки;
- підйом лапки.
Також можна точно налаштовувати довжину та ширину швів, тобто точно підлаштовуватись під параметри виробу. Машинки можуть робити найрізноманітніші шви. Причому це стосується не лише функціональних, а й декоративних стібків. Це значно розширює можливості дизайну виробів.
Комп’ютеризація блоку керування дозволяє програмувати пошиття найскладніших візерунків. Причому є можливість підключення до інтернету для завантаження та збереження необхідного дизайну. Також варто відзначити оснащення багатьох агрегатів швидкознімними компонентами. Завдяки цьому можна швидко замінити такі витратні матеріали та деталі як голки та лапки.
Види швейного обладнання
Під час пошиття одягу практично неможливо обійтися без деяких видів техніки. Насамперед це розпошивальна машина. Вона необхідна для формування плоских швів під час виготовлення трикотажних та декоративних виробів (одяг для дітей, спортивні костюми). Також практично завжди потрібний оверлок. Він обрізає зайві нитки та красиво обмітає краї тканини.
Є й агрегат, що поєднує функції розпошивалки та оверлока – коверлок. Одна з його переваг у тому, що він може створювати кілька десятків швів. Обладнання може класифікуватися за технологією формування швів на дві категорії.
- Ланцюгова.
- Човникова.
Тут вибір здійснюється виходячи з того, з якими матеріалами планується працювати. Адже всі вони відрізняються за щільністю, товщиною, розтяжністю та іншими параметрами. Виходячи саме з цих характеристик вибирається тип шва, а значить й агрегат, який здатний його робити.
Сучасне промислове устаткування розраховане на велику зносостійкість. Воно здатне функціонувати, з невеликими перервами, практично цілодобово. Пластикових деталей у ньому мінімум, основні компоненти виготовляються із металу. Безумовно це впливає на вагу, але в основному такі агрегати встановлюються стаціонарно та не вимагають частих переміщень.