Позики в МФО для студентів: чи вигідно в Україні?

Студентське життя може бути захопливим, але часто супроводжується фінансовими труднощами. Оплата поточних витрат може стати викликом для багатьох студентів. В ряді європейських країн існує доволі ефективне рішення – цільові позики для студентів зі спеціальною ставкою. Гроші по цих програмах можна отримати під оплату навчання, або на придбання послуг чи матеріалів, що сприяють навчальному процесу. В Україні, на жаль, такі програми відсутні, але спробуємо розібратись, чи можливо за допомогою мікрокредитів в МФО, чи класичних банківських кредитів вирішити поточні проблеми з фінансовими затратами студента.

Чому студентам потрібна фінансова підтримка на навчання

Багато студентів зіштовхуються з фінансовими труднощами під час навчання. Високі витрати на оплату навчання, книг, житла та інших необхідних речей можуть перевантажити бюджет студента. Мікрокредити є альтернативним варіантом для студентів, які не мають можливості отримати традиційний банківський кредит через відсутність доходів на необхідному для погашення рівні. Вони дозволяють отримати гроші швидко і без складних вимог та довгих процедур.

Аналіз умови позик МФО в Україні

Щоб отримати кредит на карту без відмов в МФО, студентам потрібно відповідати певним вимогам, таким як вік, статус студента, наявність необхідних документів тощо. Крім того, вони мають короткі терміни погашення та високі відсотки, що варто враховувати перед отриманням кредиту.

Максимальна сума, на яку можна розраховувати в мікрофінансовій організації — 15-20 000 гривень на термін до 1 місяця. Причому у більшості компаній пропонується безкоштовна опція пролонгації договору на термін до року за єдиної умови — повна сплата нарахованих за попередній період відсотків.

З сумою та терміном все ніби непогано, але з відсотковою ставкою, на жаль, все не так безхмарно. До грудня 2023 року в МФО можна було побачити відсотки розміром до 6% в день, що виливалось зрештою в астрономічну переплату. В кінці року було прийнято закон, який зобов’язує кредиторів поступово знизити денну ставку до 1%. І це вже виглядає на перспективу значно краще, хоча переплата за позикою все одно буде доволі великою. Приклад розрахунку:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому замовити піцу - це відмінне рішення?

Якщо позичити на 30 діб 10000 гривень, в кінці терміну доведеться повернути на 3000 гривень більше.

Єдиним винятком стануть так звані безвідсоткові кредити (в Україні через законодавчі обмеження встановлено мінімальну ставку 0,01% за добу.). Отримати їх можна в більшості провідних компаній лише при першому зверненні. Це справді вигідний варіант, але за умови своєчасного повернення заборгованості, бо в інакшому разі боржника чекає перерахунок умов на стандартні (зараз це до 2,5% в день), а також на додачу — немаленькі штрафи.

Як отримати мікрокредит

Отримання позики — це простий процес, який займає до пів години часу. Ось кілька кроків, які потрібно виконати:

  1. Перед тим, як звертатися до МФО, рекомендується дослідити різні компанії та порівняти їх умови та відсоткові ставки. Функціонал кредитного порталу LoanCompas дозволяє швидко та зручно порівняти пропозиції та підібрати оптимальний варіант позики.
  2. Для отримання мікрокредиту вам знадобиться паспорт, ідентифікаційний код, студентський квиток та інші документи, які можуть залежати від вимог МФО.
  3. Зверніться до обраної компанії та заповніть заявку. Уважно прочитайте умови та положення перед підписанням.
  4. Очікуйте рішення.

Висновок

Позики в МФО для студентів можуть бути вигідним варіантом для отримання фінансової підтримки лише в якості нових клієнтів конкретної компанії, в якій діє акція з безвідсотковим періодом. Потрібно ретельно аналізувати кредиторів перед поданням онлайн заявки та ознайомитись з відгуками на профільних порталах.

Джерело: кредитний сайт LoanCompas UA