Переваги та недоліки онлайн-кредитів: що варто знати перед оформленням

В сучасномі світі розвинених технологій існує купа способів оформити онлайн кредит на карту. При цьому найзручніший та найшвидший спосіб позичити гроші — зробити це через інтернет. І якщо раніше онлайн позику можна було отримати лише в банку, то наразі ви можете скористатися послугами мікрофінансових організацій (МФО), що мають купу переваг перед банківськими кредитами.

Переваги оформлення кредиту в МФО

Не дивлячись на те, що МФО з’явились в Україні відносно нещодавно, вони вже мають величезну кількість прихильників. Протягом 2023 року українці оформили більше 8,2 млн. мікрокредитних договорів (дані Опендатабот). Причини такої популярності криються в перевагах, що надають онлайн позики від МФО:

  1. Повністю дистанційний формат оформлення кредиту в режимі 24/7, без необхідності пошуку та відвідувань офісу кредитної організації.
  2. Максимально простий та швидкий процес оформлення — онлайн кредити надаються протягом 15-20 хвилин і для цього достатньо мати лише паспорт та ІПН.
  3. Мінімальні вимоги до позичальників, що трансформується у високий відсоток погодження заявок на кредит.
  4. Можливість отримання першої позики без відсотків (під 0,01%) та використання спеціальних промокодів, що суттєво зменшують переплату.
  5. Можливість відтермінування дати погашення позики (послуга пролонгація позики).
  6. Відсутність додаткових комісії та прихованих платежів — умови кредитування максимально прозорі та зрозумілі.

Недоліки онлайн кредитів

Звичайно, кредити в МФО мають і недоліки, основним з яких є досить висока відсоткова ставка. Але якщо згадати, що такі позики призначені для вирішення непередбачених фінансових проблем і в основному беруться на короткий термін, то переплата вже не виглядає великою.

До недавніх пір МФО надавали лише короткострокові позики, що часто записували до їх недоліків. Однак, кредитори переглянути цей момент і наразі дозволяють взяти гроші в борг на більш тривалі терміни — на 3, 6 та навіть 12 місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як і де провести Івент у Києві та вразити гостей

Ще один недолік — велика кількість шахраїв, які намагаються ошукати позичальників. Саме тому варто оформлювати позики виключно в перевірених кредитних організаціях, які можна знайти на сайті Фінансовий гід.

Що варто робити, щоб оформити кредит безпечно

В першу чергу потрібно впевнитись, що ви оформлюєте позику в надійній МФО. Для цього варто перевірити наявність ліцензії НБУ. Обов’язково порівняйте умови кредитування в різних фінансових компаніях, що швидко та зручно робити на сайті https://finguide.com.ua/. Також не зайвим буде ознайомитись з прикладом кредитного договора, де особливу увагу звернути на розділ штрафних санкцій.

Ну і найголовніше — беріть лише ту суму, що вам дійсно потрібна, попередньо упевнившись, що розмір щомісячного платежі для вас підйомним.

, , , ,