Металопластикові вікна: як вибрати якісні, практичні поради та рекомендації

Завдяки рекламі кожен з нас засвоїв пару-трійку термінів, що стосуються світу пластикових вікон. Але це знання поверхове. Воно навряд чи допоможе знайти в морі пропонованого асортименту відповідні саме вам металопластикові вікна; як вибрати якісні вироби і не переплатити – питання, що заслуговує на більш детальний розгляд. Розбираємось, які елементи утворюють пластикове вікно, та як їх характеристики впливають на якість та вартість.

Якісні вікна – запорука комфорту у будинку

Переваги вікон ПВХ

Старше покоління пам’ятає вікна в дерев’яних рамах і щорічні осінні заходи щодо їх утеплення, що з’їдали багато часу. Навесні доводилося робити зворотну операцію, крім того, періодично їх треба було чистити, ошкуривать і фарбувати.

Поява виробів із пластику позбавила господарів від клопоту з утеплення та приведення рам у сприятливий вигляд. Вікна ПВХ багатофункціональні і мають такі позитивні якості:

  • Головна перевага – теплозбереження . Конструкція забезпечує покращену теплоізоляцію, захищаючи взимку від морозу, а влітку від спеки.
  • Звукоізоляція . Важлива перевага за умов великого міста; його особливо цінують ті, чиї вікна виходять на пожвавлені вулиці. На якість поглинання шуму впливає кількість та товщина скла, а також конструкція профілю.
Енергозбереження – головний плюс сучасних конструкцій
  • Довгий термін служби . У середньому він становить 20 років завдяки стійкості виробів до змін температури, сильного вітру, опадів. Найкращі пластикові вікна легко долають рубіж у чверть століття.
  • Нескладний догляд . У процесі експлуатації достатньо протирати пластик вологою серветкою з мікрофібри або меламінової губки. Скло протирають серветкою, просоченою будь-яким засобом для очищення скла.
  • Естетика . Конструкція має сучасний вигляд; за бажанням замовника, який планує купити металопластикові вікна, виготовляються вироби будь-якого кольору та з будь-якою геометрією. Додаткові елементи (москітна сітка) підвищують комфорт користування.
  • Зламостійкість . Якісні вікна важко відкрити зовні, що допомагає захистити житло від незаконного проникнення. Провідні виробники не перестають працювати над удосконаленням цієї якості.
Можлива будь-яка геометрія та дизайн

З чого складається конструкція

Для нефахівця вікна виглядають практично однаково: всі білі, зі схожими стеклами і ручками, що принципово не відрізняються. Людина, не занурена в тему, зазвичай відчуває деякі труднощі, не маючи критеріїв того, як вибрати пластикові вікна; рекомендації експертів також не завжди зрозумілі, оскільки ґрунтуються на спеціальній термінології.

Виникає оманливе враження, що треба лише визначитися з розмірами та вибрати конструкцію дешевше. Насправді вікно – технологічно складний виріб, і можна заощадити, знаючи, як ті чи інші характеристики його частин впливають на якість експлуатації. Щоб розумітися на нюансах, необхідно розуміти, що мається на увазі під наступними термінами:

  • Рама (профіль) . Каркас всієї системи, конструкція, виготовлена ​​із пластику (ПВХ) та металу. Особливість профілю – внутрішні порожнини (камери). Вони розділені герметичними перегородками, які підвищують жорсткість та теплоізолюючі властивості системи. У рамі є монтажні отвори.
  • Склопакет . Це блок з герметично скріпленого скла (їх кількість може відрізнятися). Внутрішній повітряний простір між сусіднім склом називається камерою, так само як і відсіки, закладені в профілі. Плутати їх не потрібно.
  • Стулка (система відкривання) . Стулки ділять раму на кілька частин. За способом відкривання зустрічаються глухі, поворотні, відкидні та поворотно-відкидні системи. Для справної роботи стулок важлива якісна фурнітура.
  • Фурнітура . Тяжка система, що постійно відкривається і закривається, потребує міцних і надійних петлях, поворотних механізмах і рукоятках. Щоб стулки не провисали і не заїдали, фурнітура з високосортної сталі з антикорозійним захистом. Пластик допустимий для ручок та заглушок.
  • Ущільнювач . Матеріал, що наклеюється по периметру стулки. Він призначений для герметизації конструкції у закритому вигляді, захищає від протягу та втрати тепла.
  • Штапік . Деталь, яка кріпиться із внутрішньої сторони склопакета та допомагає зафіксувати його в рамі. На розмір та конфігурацію штапика впливають параметри віконного профілю та скла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Преимущества использования ящика инструментального ХЗСО
Фурнітура розрахована на значні навантаження
  • Імпост . Вертикальний елемент (перегородка), який розділяє профіль на дві або більше частин. Імпост збільшує жорсткість системи, дозволяє уникнути перекосів, продовжує термін експлуатації.

Що треба знати про профіль

Поради, як вибрати пластикові вікна, сходяться в тому, що слід починати з вибору профілю. Каркас віконної конструкції виготовляється з полівінілхлориду (ПВХ) та армується металом. Вибір пластику невипадковий: ПВХ екологічно нешкідливий, не боїться кліматичних впливів, стійкий до деформацій. З нього легко виготовити конструкцію будь-якої форми, круглу або аркову.

Профіль із якісного ПВХ зберігає споживчі властивості по 40-50 років. Якість пластику підтверджується сертифікатом і зовнішнім виглядом: він не має запаху і має гладку, монолітну, однорідну за кольором і структурою поверхню. При оцінці профілю важливі такі параметри, як ширина, камерність, клас, кількість повітряних камер.

Різноманітність віконних профілів

Ширина (монтажна глибина) рами

Ширина профілю вимірюється за найширшим місцем конструкції. Господарям, не впевненим, які пластикові вікна краще підходять для їхнього регіону, можна орієнтуватися на таку класифікацію:

  • Стандартний розмір знаходиться в межах 58-60 мм . У рамі зазвичай є три камери, цього вистачає для експлуатації в умовах середньої смуги Росії.
  • Збільшена ширина досягає 70-90 мм . Посилена конструкція підходить для встановлення у північних регіонах із тривалими морозними зимами. Число камер зростає до 4-5, також використовуються товстіші склопакети, додаткове утеплення.
  • Глибокий профіль 90-100 мм призначений для спеціалізованих умов. Його ставлять, наприклад, на диспетчерських вежах в аеропортах або за полярним колом.

Камерність

Віконні профілі порожнисті всередині, але місце додатково ділиться тонкими перегородками на камери. Такий технологічний маневр допомагає збільшити жорсткість конструкції (тобто її опір навантаженням). Найчастіше використовуються трикамерні профілі. Установка чотирьох- та п’ятикамерних рам виправдана поряд із жвавою трасою або в холодних регіонах.

Найбільш товстими робляться зовнішні стінки рами. У внутрішніх перегородок товщина коливається від 15 до 3 мм. Зі збільшенням товщини покращуються теплоізолюючі властивості, але одночасно зростає і вартість вікна, так на його виготовлення потрібно більше пластику. У бюджетних моделей завжди мінімальна кількість камер (одна чи дві) із найтоншими стінками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Нанесення логотипу на блокноти як маркетингова стратегія
Профілі з різною кількістю камер

Клас профілю (товщина стін та перегородок)

За товщиною зовнішніх та внутрішніх перегородок профілі діляться на три класи. У документації прописується клас кожного вікна, яке краще вибрати, залежить від умов використання. Класи виділяються за такими параметрами:

  • Клас А. мінімальна товщина зовнішньої стінки – 2,8 мм, внутрішньої перегородки – 2,5 мм. Профіль підходить для встановлення у житлових приміщеннях.
  • Клас Ст . Товщина пластику зменшена і починається на зовнішньому контурі з 2,5 мм, усередині – з 2 мм. Експлуатаційні характеристики виробу знижено, рама підходить для встановлення на балконі або в гаражі.
  • Клас С. Застосовується у приміщеннях без опалення. Товщина не нормується, але зазвичай вона знижена.

Вибір склопакета: що потрібно знати

Те, які пластикові вікна найякісніші, багато в чому визначається особливостями склопакета, адже площею він досягає 70% вікна. За кількістю камер зустрічаються різновиди з однією, двома та великою кількістю камер.

Однокамерні склопакети вибирають для скління нежитлових приміщень: балконів, лоджій, альтанок. Двокамерні пакети є найбільш практичним варіантом, і тому поширені ширше за інші. Конструкції з трьох- і чотирикамерними склопакетами призначені для холодних регіонів.

При виборі варто звертати увагу на якість скла. Щоб покращити характеристики склопакета, на поверхню одного з шарів скла напилюють іони металу, що допомагають відбивати тепло у приміщення.

Іноді в камеру закачується газ аргон з нижчою, ніж повітря, теплопровідністю, а саме скло виготовляється за технологією триплекс. В результаті склопакет коштує дорожче, але стає безпечнішим і краще зберігає тепло.

Існує і візуальний спосіб визначити, які вікна кращі, а від яких варто відмовитись. У якісних склопакетах скла фіксуються максимально жорстко; вони завжди паралельні одне одному, ущільнювачі прилягають щільно, без щілин. Якщо неозброєним оком помітне порушення цих правил, від покупки варто відмовитись.

Вибір фурнітури

Остання складова сучасних віконних конструкцій – фурнітура, і на ній краще не заощаджувати. На систему механізмів, що утримують і відкривають вікна, припадає постійне навантаження. Бажання заощадити обернеться складнощами з відкриванням, поганим приляганням стулок, а в перспективі – заміною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які бонуси пропонує гравцям онлайн-казино FAVBET: Огляд пропозицій

Цікаво, що поради, що підказують як вибрати пластикові вікна; та рекомендації фахівців майже не стосуються вибору фурнітури. Справа в тому, що вона є додатком до пластику, і вибираючи віконний блок, ви автоматично погоджуєтеся на весь комплект.

Окремі виробники пластикових вікон погоджуються на заміну фурнітури, якщо, наприклад, потрібен особливий дизайнерський варіант ручок для інтер’єру. Але і в цьому випадку підійде далеко не кожен варіант, вибір доведеться узгоджувати з компанією. Але, в цілому, краща фурнітура, виготовлена ​​з легованої сталі; вона вимагатиме менше зусиль, а служитиме буде довше.

Компанії та бренди

Найбільші виробники пластикових вікон у всіх на слуху – це Veka, Rehau, КВЕ та інші досвідчені компанії-довгожителі. Вони цінують чесно зароблений авторитет, і тому роблять ставку на якість. Всі фірми пропонують широкий асортимент моделей, від найдемократичніших за вартістю до люксових виробів.

Молоді компанії менш передбачувані, тому що нерідко намагаються заощадити на витратах (наприклад, зменшують товщину стін профілю), що відбивається на якості експлуатації вікон. Тому при виборі бренду варто поцікавитись відгуками клієнтів та іншою доступною інформацією (наприклад, рекомендаціями постачальників та партнерів).

Коротко про головне

Пластикове вікно – технологічно складна конструкція, кожна деталь якої впливає якість виробу. Якщо пріоритетом є енергозберігаючі властивості, необхідно звертати увагу на кількість камер у віконному профілі, а також додаткові можливості склопакета (заміна повітря аргоном, напилення металу).

Також вигіднішим буде придбання армованого профілю з якісною фурнітурою. Ламінований або кольоровий (не білий) профіль вийде дорожче, ніж стандартна комплектація. Придбати вікно краще у перевіреного виробника: чим він довше на ринку, тим вища ймовірність отримати надійний та довговічний виріб.