Site icon GOLOVCOMINFO (ГOЛОВКОМІНФО) Новини України та світу – GLAVKOM.info

Кто возглавит СБУ? «Полковник Коломойского» – Бунечко? Или «молчун» Баранецкий?

 

В ОП заблокированы все назначения в СБУ. И все настойчивее ходят слухи о том, что никакую генпрокуроршу Венедиктову вот-вот уволят и на ее место поставят столь же никакого Ивана Баканова. Тем более, что Ваня тупо проморгал покушение на Шефира. Да и вообще, все проморгал. Контрабандиста Акста, Наумова, беглеца Нескоромного и так далее. Но куда-то ж нужно пристроить друга Президента. Так что, вероятно, будет Баканов в ГПУ влачить столь же бесполезное, но комфортное существование, как и в СБУ. Да и хрен с ним, как говорится. Но кого же вместо него назначит «коллективный» Зеленский в лице Ермака и Шефира. Пока говорят о двух кандидатурах. Руслане Баранецком и Виталии Бунечко. Баранецкого «тянет» Ермак, Бунечко – недостреленный Шефир.

За Баранецким особого компромата нет, за исключением неправдивой декларации, незаконной приватизации участка леса в Лесниках вместе с Фроловым и Маликовым, коррупционного скандала в бытность Баранецкого в погранвойсках. Ну и близких связей с Анатолием Матиосом. Последний неблаговидный поступок, о котором писало «Зеркало недели» – отказ говорить правду о «деле вагнеровцев». Вобщем, весьма послушен Ермаку, что сегодня является главным критерием профессионализма и «доброчестности».

Второй кандидат, нынешний губернатор Житомирской области Евгений Бунечко. Если его назначат Председателем СБУ – будет весьма смешно, особенно на фоне пафосно принятого недавно закона «против олигархов». Дело в том, что в СБУ у Бунечко есть прозвище – «полковник Коломойского». Его родной брат Вячеслав занимает пост начальника претензионно-искового управления департамента юридического обеспечения “Укрнафты”. Именно он представлял интересы компании из орбиты Коломойского в судебных тяжбах с НАБУ.

Виталий Бунечко родился в 1973 году. Имеет два высших образования: педагогическое и юридическое. Является кандидатом юридических наук. Был первым замначальника главного управления мариупольской СБУ.

Был также фигурантом разного рода коррупционных скандалов. В частности, его обвиняли в 2015 году в попытке влиять на тендеры “Энергоатома”, а также в крышевании компании “Укргазодобыча”. Правда, процессуальных движений по этим вопросам нет.

Бунечко в свое время прочили, в качестве вероятной альтернативы заму главы СБУ Олегу Фролову (он курировал Департамент оперативно-технических мероприятий, который обеспечивает “прослушку”). Однако не сложилось. Возможно, потому, что Житомирщина доходнее ДОТЗ. Янтарь, как известно, еще в цене. А Бунечко, надо полагать, «заносит» не только Коломойскому, но и Шефиру. Но как-то странно, после принятия «антиолигархического» закона, назначать главой СБУ – человека одного из олигархов. Впрочем, возможно, это компенсируется давней дружбой Бунечко с одним из самых уважаемых и весомых сейчас людей в Украине – Юрием Корявченко, погоняло «Юзик»? Кстати, Бунечко пытался в свое время через «Юзика» протолкнуть назначение на должность главы «Укравтодора» своего кума – бывшего начальника Житомирского и Ривненского облавтодоров Петра Удовиченко. Не срослось. Зато Бунечко удалось пристроить на должность губернатора Черкасской области своего кума, действующего сотрудника СБУ Романа Боднара, который сразу после назначения засветился в нескольких коррупционных скандалах. Служили, как говорится, «два товарища в однем и тем полку». Или «бригаде». Различия сейчас как-то стерлись. Особенно, среди выходцев из КЗЕ. Кстати, странно, что Бунечко никуда не назначил своего подельника по воровству в «Энергоатоме» и других структурах – Левковского. Может, не поделили что-то, а может – еще не вечер. Забыл также Бунечко и о старых друзьях – Артюхове и Калинине. Увы, высокая должность портит память. Зато в Полтаве все у Бунечко хорошо. Цымбаленко, Чернов, Надточий исправно приносят «долю» с газолина, леса и «игорки».

Справка: «У 2014 році Главк працював по справі щодо завдання керівником ПАТ «Укргазвидобування» С.Костюком (ставленик та бізнес-партнер народного депутата А. Портнова, який у січні 2014 року голосував у ВРУ за «диктаторські» закони) 23 млн. грн. збитків під час укладання та реалізації договору про постачання 18 тис. тонн скрапленого газу з однією із структур бізнес-групи І.Єремеєва. Та після призначення заступником в енергетичне управління ГУКЗЕ І.Левковського, який здавна не тільки товаришує, але й бізнесує з С.Костюком, вказана справа була незаконно закрита незважаючи на відмову багатьох співробітників зробити це.

Однак, в грудні 2014 року, провадження за цим же фактом протиправної діяльності розпочало ГУСБУ у м. Києві і Київській області. Спільно з прокуратурою міста Києва навіть було арештовано С.Костюка. Не бажаючи повертати кошти за раніше «закрите в СБУ питання» та отримавши можливість поживитися на біді товариша вдруге, І.Левковський переконав свого безпосереднього керівника В.Бунечка звернутися до тоді ще першого заступника Голови СБУ Ю.Артюхова, який в підсумку і «посприяв» поставити крапку у цій історії Київським Главком СБУ.

В ГУКЗЕ ні для кого не секрет про стійкий діловий і дружній тандем у «вирішенні питань» В.Бунечка та І.Левковського. Ці керівники здобули право отримувати «щомісячну винагороду» у 200 тис. грн. від керівника ПАТ «Укргідроенерго» І.Сироти за закриття питання і подальшого невтручання з боку СБУ в проект будівництва дороги по гребню огороджуючої дамби Дністровської ГАЕС, де вкрадено 24 млн.грн., проект оснащення дна водосховища Дністровської ГАЕС геомембраною (спеціальна поліетиленова плівка) Carbofol, завдяки реалізації якого в кишені посадовців відійшло 253,5 млн. грн. та реалізації підрядних договорів в рамках проекту будівництва Дністровської ГАЕС за участю консорціуму «НВО «Укргідроенергобуд», ТОВ «Грін Лайт Груп», ТОВ «Укренержі», ТОВ «Акром Торг Груп», через яких виведено понад 350 млн. грн.

По усих цих фактах здійснювалися кримінальні провадження, які були припинені після отримання хабарів трьома високопосадовцями Генпрокуратури в розмірі 2 та 5 млн. дол. США.

А ось під час зачищення доказової бази (матеріали перевірок, ревізій контролюючих органів тощо) уповноваженою І.Сиротою особою-членом спостережної ради консорціуму «Укренергобуд» З.Афтаназівим, від СБУ взялися допомогти у цьому делікатному питанні В.Бунечко (знайомий з ним ще з часів роботи в «Укрзалізниці») та І.Левковський, за що і здобули право на щомісячну винагороду.

З незрозумілих причин В.Бунечко та І.Левковський зволікають численні доповіді своїх підлеглих про форсування реалізації за кошти Світового банку проекту розроблення та впровадження електронної системи управлінської інформації (програмного забезпечення «SAP») та інших автоматизованих систем підприємства вартістю 3,6 млн. дол. США за участі ПАТ «Енвіжн – Україна» (входить до складу російського ВАТ «Сітронікс Інформаційні Технології») та фактів діяльності його персоналу, які значно виходять за межі необхідного вивчення даних, безперешкодно отримуючи доступ для дослідження програм, що забезпечують доступ до документообігу ПАТ “Укргідроенерго” і управління гідроагрегатами усіх вітчизняних ГЕС та ГАЕС, а також до серверів та ІР-каналів для виходу в мережу Інтернет.

Так як “Енвіжін” має досить розгалужену мережу з персоналом у понад 40 тис. осіб по усьому СНД, який активно залучається російськими спецслужбами для встановлення контролю над функціонуванням стратегічних підприємств, для навіть самого молодого співробітника спецслужби має бути очевидним, що перед самим носом створюються умови для забезпечення управління та контролю за роботою автоматизованих систем ПАТ «Укргідроенерго» на «віддаленому доступі» в інтересах російської сторони з метою впливу на функціонування гідроелектростанцій, в тому числі можливого здійснення диверсійних актів шляхом зупинки агрегатів, їх понаднормованого навантаження до виходу з ладу тощо.

А можливо ми не праві, нарікаючи лише на непрофесіоналізм В.Бунечка та І.Левковського. Враховуючи їх особистості страшно навіть припускати…. «вони виконують завдання іноземної спецслужби суміжної держави?!?!?!»

Чому б і не так. Бо в атомно-енергетичній сфері це також чітко відслідковується.

Зокрема, впродовж 2015 року В.Бунечко неодноразово трансформував через І.Левковського своїм підлеглим О.Федьку, О.Пацельту та І.Козлову (Лисенку) вказівки просувати та забезпечувати перемогу заводу Високовольтний Союз РЗВА (Російська Федерація) в оголошених ВП «Атомкомплект» НАЕК «Енергоатом» тендерах щодо закупівлі комірок високовольтних типу КРУ.

На фоні фінансового заохочення цих співробітників СБУ чітко відстежується і лінія їх інструктажу, що підтверджується, наприклад, одним із останніх листів ГУКЗЕ на адресу НАЕК «Енергоатом» за підписом В.Бунечка № 8/2/2-8758 від 09.07.2015 року, із змісту якого можна зробити висновок, що В.Бунечко або його підлеглі мають кандидатський мінімум по електротехнічному устаткуванню. І вказані випадки носять системний характер.

В.Бунечко та І. Левковський не цураються втрачати навіть на мізері: за їх вказівкою керівника найнижчої ланки О.Федька змусили стягувати платню за видачу фізичним та юридичним особам дозволів на проведення робіт на об’єктах підвищеної небезпеки. Визначені тарифи коливаються від 500 грн. до 250 дол. США з особи, в залежності від заможності заявників. А таких заявок через підрозділ В.Бунечка проходить від щонайменше 30-50 в тиждень.

Про нахабство і цинізм В.Бунечка свідчить використання ситуації щодо затримання на хабарі свого підлеглого Є.Стародуба для штучної «підстави» і звільнення першого заступника начальника Главку О.Нестерова, якого перед керівництвом зробив організатором. Однак, саме В.Бунечко змусив Є.Стародуба на такий вчинок. Та коли оперпрацівника затримали «на гарячому», керівництву Главку В.Бунечко заявив про свою непричетність та необізнаність у ситуації і звинуватив у цьому О.Нестерова. Натомість в керованому ним управлінні «крайнім» прийшлося зробити іншого свого підлеглого — керівника відділу. В підсумку, і О.Нестеров, і керівник відділу були звільнені з займаних посад.

Та й це ще не все. Від непрофесіоналізму або можливо навмисних дій цих керівників ГУКЗЕ постраждала і ділова репутація екс-Голови СБУ В.Наливайченка, який ґрунтуючись на надану ГУКЗЕ інформацію зробив гучну заяву про наявність в СБУ достатніх та достовірних даних про причетність заступника Генпрокурора України А.Даниленка до приховування протиправної діяльності приватної фірми «БРСМ-Нафта».

За вказаною заявою Генпрокуратура одразу зареєструвала кримінальне провадження, в рамках якого В.Наливайченку довелося пояснювати обставини отримання Службою цієї інформації. Було з’ясовано, що інформація надійшла від начальника ГУКЗЕ Ю.Подухвалого та його заступника В.Бунечка. А за свідченнями одного із керівників відділу управління В.Бунечка — Д.Шишоліна, фактичних документальних матеріалів, які б підтверджували причетність А.Даниленка до злочинної діяльності просто не існувало в природі. Інформаційний матеріал для доповіді керівництву Служби підготовлено «під диктовку» зі слів свого безпосереднього керівництва.»

Вобщем, достойная замена Баканову. Поменять тупого вора, на вора умного. Жгите дальше, Владимир Александрович. При таких руководителях СБУ случаи с Шефиром станут системой.

Exit mobile version