Світлодіодні стрічки мають достатньо плюсів. Тому їх сьогодні використовують для освітлення будівель житлового, адміністративного, комерційного призначення. Серед основних переваг виробів споживачі називають якість світіння, тривалий період експлуатації. Вони дозволяють реалізовувати навіть найскладніші задуми щодо освітлення площ.
Діодні стрічки монтувати не складно. Але потрібно враховувати наступне. Вироби з невеликою потужністю, що не перевищує 9 Вт, легко кріпляться на поверхні за допомогою скотчу, що має двосторонній клейовий шар. Щоб зафіксувати потужніші моделі, потрібно скористатися алюмінієвим профілем для лід підсвічування.
Яку роль відіграють короба
Конструкції сприяють наступному:
- Оформленню контурного підсвічування. Їхня форма може бути різною. Крім того, вони діляться на накладні та врізні. Такий варіант стане у нагоді, якщо потрібно підкреслити різнорівневість поверхонь, створити в кімнаті світлові лінії.
- Створенню підсвічування на для гіпсокартонних і натяжних стель. Потаємне світло монтується з використанням саме з використанням коробу для світлодіодної стрічки. Зафіксувати конструкцію можна на стелі або стіні.
- Створенню незвичайних світильників. Завдяки профілю фахівці створюють джерела освітлення найвигадливішої форми.
- Облаштуванню сходів, сходових маршів. Світильники можна робити потайними або видимими. Вони прикрашають інтер’єр, вигідно виділяють плінтуси, перила, сходи.
Перш ніж купити профіль потрібно визначитись із задумом. Це спростить вибір конструкції.
Види профілю, який можна купити в Україні
Залежно від способу кріплення, вироби можуть бути:
- Врізними – такі конструкції розміщують в паз, виконаний в стелі, стіні.
- Накладними – фіксуються на будь-яких рівних поверхнях.
- Підвісними – монтуються за допомогою цангових затискачів.
- Кутовими – алюмінієвий профіль дозволяє створити конструкцію, завдяки якій світло відбивається під кутом 45 градусів.
За способом покриття короби бувають:
- анодованими – проходять спеціальну обробку, через яку вони не бояться корозії;
- неанодованими – мають доступнішу вартість, але виглядають простіше і бояться вологи.
Анодований кутовий алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки можна використовувати у будь-яких кімнатах. Неанодовані моделі підходять тільки для сухих приміщень і потребують додаткового маскування.
Чому не варто ігнорувати використання профілю
Намагання зекономити іноді призводить до переплат. Тому якщо ви купили для монтажу освітлення потужні світлодіоди, не забудьте придбати до них алюмінієвий профіль для лед стрічки, який виконує такі функції:
- Захист діодів від пошкоджень. Сховані у коробах світлодіодні стрічки захищені від впливу пилу, води, механічної дії. Завдяки їм вироби служать довше.
- Відведення тепла. Діоди швидко зношуються, якщо температура середовища перевищує 60 градусів. Тому, продумуючи дизайн і складаючи кошторис, потрібно передбачити наявність елементів, завдяки яким вони будуть швидко охолоджуватись. В іншому випадку період служби, заявлений виробником в інструкції, може закінчитися значно раніше. Короба мають спеціальну конструкцію, завдяки якій надмірне тепло виводиться, а діоди продовжують яскраве світіння.
- Естетичність. Світильники, при облаштуванні яких використовується алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки, виглядають лаконічніше і більш акуратно, ніж без нього.
Ще однією корисною особливістю виробів є наступна. Завдяки розсіювачу світловий потік стає більш приємним для очей. Крізь нього проходить суцільна смуга світла, а не велика кількість яскравих точок.