Фарбування зовнішніх стін зрубу: переваги та основні етапи

Дерев’яні будинки навіть у непофарбованому стані виглядають красиво та затишно. Втім, без нанесення фарби або спеціального лаку деревина не зможе довго зберігати свій первинний вигляд. Саме тому для подовження терміну експлуатації будинку та захисту зовнішні стін зрубу від шкідливих факторів рекомендують здійснити процедуру фарбування.

фарбування зовнішніх стін зрубу

Для цього підбирають лаки та фарби, які добре поєднуються з окремою породою деревини, мають потрібний замовникові колір та здатні створити додатковий захисний шар на основі.

Особливості фарбування зовнішніх стін зрубу

Фарбування зовнішніх стін зрубу передбачає нанесення лаків та фарбувальних матеріалів на основу дерев’яної стіни. Найчастіше такий вид робіт виконується після попереднього шліфування зрубу, а також нанесення ґрунтовки, яка одночасно витупає й антисептиком.

Переваги фарбування зовнішніх стін зрубу

Перш за все фарбування зовнішніх стін зрубу має на меті покращення зовнішнього вигляду основи. Естетична функція – основна, адже фарби здатні змінити відтінок стіни, освіжити попередній колір тощо. Втім, навіть окрім зовнішнього перевтілення основи, використання на ній спеціальної фарби та лаків для деревини мають кілька корисних переваг:

  1. Покращення зовнішнього вигляду стін. Фарба здатна не лише поновити, але й помітно покращити стіни, зробити їхній колір більш насиченим та яскравим, змінити вигляд фасаду та загалом – екстер’єру дому.
  2. Захист від появи смоли. Деревина виділяє смоли, якщо вона не має захисного покриття. Фарба виступає як бар’єр, який не пропускає смолу.
  3. Захист деревини від ультрафіолету. Більшість порід дерев без спеціальної обробки погано витримують постійний вплив сонячних променів. Ультрафіолет призводить до руйнування основи. Лаки та фарби захищають зовнішні стіни від дії сонячних променів.
  4. Приховування дефектів на будинку. Несерйозні нерівності та нерівномірний колір деревини можна прикрити фарбою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Анна Чуб Бамбизова: Как теневой куратор Налоговой службы Украины генерирует теневые потоки «черного нала» из Днепра и других регионов

фарбування стін зрубу

Як відбувається фарбування зовнішніх стін зрубу

Тепер давайте детальніше розберемо, на які етапи поділяється процес фарбування зовнішніх стін зрубу:

  • очищення дерев’яного зрубу та його шліфування для рівномірного покриття та хорошого зчеплення;
  • нанесення шару протигрибкового засобу та антисептику;
  • відбілення основи для більш яскравої передачі кольорів;
  • безпосередньо фарбування основи, можливо – в кілька шарів.

Чи можна здійснити фарбування стін зрубу самостійно? В цілому, так. Але краще все ж довірити роботу фахівцям, які мають досвід обробки та оздоблення деревини, знають усі нюанси та виконають задачу таким чином, аби результат був максимально якісним та довговічним. Правильний підхід до нанесення фарбувальних матеріалів на стіни дозволить покращити їхній зовнішній вигляд та створить додатковий шар захисту від впливу шкідливих зовнішніх чинників.