Де можна прописатися, якщо немає житла?
У сучасному світі прописка часто вважається як щось саме собою зрозуміле, проте для багатьох людей – це справжня проблема.
Чому так? Давайте спочатку розберемось, що таке прописка і для чого вона потрібна. Поняття «прописки» зараз є застарілим, а у Законі України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” вживається поняття «реєстрації місця проживання». Крім того, Законом України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» також додається поняття «декларування місця проживання». Різниця полягає в тому, що реєстрація місця проживання відбувається в центрі надання адміністративних послуг, а декларування місця проживання відбувається через веб-портал «Дія». Не залежно від того як Ви збираєтеся оформити прописку потрібно мати необхідні документи, серед них, паспорт, військово-облікові документи для військовозобов’язаних громадян, документи, що підтверджують право проживати у помешканні та квитанцію про сплату адміністративного збору. Часто складається помилкова думка про те, що зареєструватися можна лише у власному житлі. Це не так, якщо у вас немає власного житла, можна прописатися і в орендованому житлі. Крім того, можна зробити тимчасову прописку, якщо з якихось причин у Вас виникла така потреба, наприклад, якщо ви працюєте в іншому місці.
Для чого ж потрібна прописка? Є цілий перелік послуг, для отримання яких Вам знадобиться прописка, серед них різні соціальні послуги, реєстрація транспортного засобу, реєстрація бізнесу, оформлення дитини в дитячий садок чи школу, отримання медичних послуг.
Чи можна жити без прописки в Україні? Ні. Далі виникає закономірне запитання: «Як довго можна бути без прописки?» Відповідно до статті 6 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, кожен громадянин України, іноземець чи особа без громадянства, повинні зареєструвати місце проживання протягом 30 календарних днів. Отже, реєстрація є обов’язковою і обійти це положення не вдасться.
А тепер давайте розбиратися, де ж можна прописатися, якщо у вас немає власного житла. Тут є декілька варіантів, окрім як купити власне житло. Ви можете прописатися в орендованому житлі, не зважаючи на острахи деяких орендодавців, прописка в помешканні не дає ніяких прав на житло, тому це можна зробити легко. Якщо виникають труднощі, можна також купити прописку, звичайно за таку послугу доведеться заплатити , проте Ви не будете обмежені в доступі до цілого ряду послуг, які ми згадували вище. Деякі групи осіб також можуть прописатися у так званому соціальному житлі, яке надають різні благодійні організації для, наприклад, бездомних.