Чому валторна найскладніший інструмент: пояснення від Patinahati

Завдяки оригінальній формі й виразному звучанню валторна є відомим духовим інструментом. Цей досить складний і цікавий інструмент є важливою частиною симфонічного оркестру завдяки теплому виразному звучанню. Валторна в оркестрі допомагає висловити широкий діапазон емоцій та настроїв від лагідних і ніжних до динамічних і гучних. Цей інструмент привертає увагу неповторною формою, а також досить складною технікою гри. 

Що являє собою валторна

Форма валторни восьмовидна чи криволінійна. Інструмент має велике кільце, на якому розташовано руків’я, а також вигнутий ріг. Додатково конструкція інструменту включає важільну систему й різні покручені трубки. Існують різні види валторн: французька, одинарна, подвійна, вібрант. Аби обрати відповідний за звучанням музичний інструмент валторна, порівняйте вище вказані моделі в спеціалізованому магазині, аби досягти відмінної музичної майстерності.

Розглянемо більш детально види валторн:

  • French Horn – найбільш поширена форма, має великі кільця, використовується в симфонічних оркестрах, вирізняється глибоким теплим звучанням.
  • Single Horn – відмінний варіант для початківців завдяки простій формі, легше вивчається техніка гри, використовується в шкільних і молодіжних оркестрах;
  • Double Horn – французько-німецька форма дозволяє перемикатися між двома рогами, що мають різне налаштування на соль і фа. Це чудова можливість грати в ширшому діапазоні, проте це потребує неабиякої майстерності.
  • Vienna Horn – компактний варіант з коротким рогом, поширена у віденській школі класичної музики.

Незалежно від вподобань, аби вибрати валторну, переходьте в магазин музичних інструментів, аби більш детально ознайомитися з особливостями звучання, конструкції, а також використовуваних матеріалів для виготовлення. Також варто перед покупкою послухати інструмент і відчути його звучання.

Техніка гри на валторні

Залежно від обраного виду валторни й специфіки музичної композиції техніка гри може відрізнятися. В будь-якому разі цей інструмент потребує неабиякої майстерності й вправності, тому вважається одним з найскладніших в освоєнні поміж духових. Музикант під час гри має контролювати резонансну камеру, довжину рогу, а також керувати формування правильного звуку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как выбрать квартиру?

Складність гри також пов’язана з багатим діапазоном нот, в якому грає інструмент. Важливо для майстерної гри вивчити як саме відбувається керування висотою звуку шляхом зміни довжини рогу. Ця навичка потребує великої вправності й часу на тренування.

Додатково музикант, що грає на валторні має виконувати артикуляційні ефекти, такі як стакато й легато. Варто також зазначити, що валторна не завжди точно налаштовується, тому музиканту потрібно весь час контролювати інтонацію під час гри.

Для створення певного тембру й тону потрібно вправно керувати тиском повітря, що видихається, й швидкістю повітряного потоку.